Co si pořídit pro psa?

Co vše potřebuji pro psa

10 věcí, bez kterých se neobejde žádné štěňátko Krmivo. Misky na krmivo a vodu. Pelech. Obojek. Vodítko. Hračky. Pamlsky. Přípravky proti parazitům.
Archiv

Co koupit před pořízením psa

Co koupit před pořízením psaKrmivo – Mělo by odpovídat věku psa, plemenu a jeho specifických požadavkům.Pamlsky – Hodí se pro “uplácení” a při výcviku.Obojek/postroj – Každé má své výhody.Vodítko – Pořídit můžete jednoduchá vodítka, přepínací i stopovací, která bývají dlouhá i několik metrů.
Archiv

Kde si pořídit psa

Hledejte na internetu profesionální chovatele, kteří mají certifikovanou chovatelskou stanici. Většina takových chovatelů provozuje své vlastní webové stránky, kde najdete nejen jejich kontaktní údaje, ale také osvědčení a reference. Jakmile najdete spolehlivého chovatele, domluvte si s ním schůzku v místě chovu.
Archiv

Kdy je nejlepší si pořídit štěně

Věk, kdy štěně již může opustit matku a sourozence a odchází tedy k novému majiteli do nového domova, by měl být alespoň 7 týdnů. V tu dobu by mělo být štěně již 1x očkováno a 3x odčerveno.

Co si pořídit pro štěně

Základní výbava pro štěně① Kvalitní krmivo. Kvalitní krmivo je úplně tou nejdůležitější položkou z celého seznamu.② Mistička. Do začátku pořiďte štěňátku speciální misku se zvýšeným středem.③ Odměrka.④ Obojek a vodítko.⑤ Antiparazitika.⑥ Pelíšek.⑦ Hračky.

Proč se nesmí koupat štěně

Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí.

Na co si dát pozor při výběru psa

Na co si dát pozor při koupi zvířeteNabízí zvířata pod různými identitami. Zkuste si na internetu vyhledat jeho telefonní číslo, fotky nebo e-mail.Skuteční množitelé často mění telefonní čísla. Proto zpozorněte, pokud u stejného majitele nebo inzerátu najdete různé kontakty.Inzeruje přes celý rok a různá plemena.

Jak sehnat štěně

Jednou z možností, jak získat štěně, je koupit si jej od chovatele nebo přímo od majitele. Veškeré informace k pořízení čistokrevného štěněte najdete na stránkách Českomoravské kynologické unie . Spolehlivým zdrojem informací o důvěryhodných chovatelích jsou také šlechtitelské kluby a asociace.

Jak dlouhé procházky s 3 měsíčním štěnětem

Těžká plemena a štěňata by neměli mít dlouhé procházky vůbec, jen krátké procházky kvůli mentální stimulaci, maximálně však 10-15 minut denně.

Jak dlouho být doma se štěnětem

V prvé řadě by se mělo být se štěňátkem minimálně týden doma. Pro štěňátko je to šok, celou dobu byl se svojí smečkou, pořád si měl s kým hrát a pořád se o něj někdo staral. Najednou by měl být sám, případně s cizími kamarády a bez své původní smečky.

Jak často spí štěně

Počet hodin, které denně prospí, se pohybuje od 18 do 20 hodin, což je někdy více než tři čtvrtiny dne. Jaký je důvod této vysoké potřeby spánku Především kvůli vysoké aktivitě mladých psů. Štěňata jsou koneckonců prvními společníky pro nejrůznější hry a lumpárny, a to vyžaduje poměrně hodně energie.

Jak často mýt štěně

Nakrátko střiženou srst je vhodné umývat, pouze když je špinavá. Štěňata s krátkou srstí je třeba koupat v průměru dvakrát ročně a štěňata s dlouhou srstí je třeba koupat přibližně jednou za tři měsíce. Pokud má váš pes rád plavání, měli byste jeho srst po plavání opláchnout.

Kdy poprvé ostříhat psa

První úpravy je možno provádět ve věku 6-8 týdnů věku psa, úplně ostříhání doporučuji od 4 měsíce věku psa.

Jak často čůrá dvouměsíční štěně

Štěně byste měli brát ven každé 2-3 hodiny, ale také po jakékoliv činnosti, která stimuluje jeho metabolismus.

Jak se pozna že psovi nesedí granule

Jako první poznáte,když psovi nesedí granule je změna stolice(hovínko), je např. řidké nebo častější než obvykle. Změnu na srsti hned nepoznáte může to trvat měsíc i déle,brzy by se zjistila třeba nějaká alergie na krmení. Změněná značka granulí psovi chutnala a vyhovovala,po měsíci a půl mu ale zežloutla podsada.

Na co si dát pozor při výběru štěněte

6 tipů na co si dát pozor při výběru štěnětePlemeno vám o psu napoví, ale nemůžete se na to 100% spolehnout.Při koupi štěněte můžete narazit na překupníky i majitele množírny.Chování ve skupině štěňat prozradí mnohé o povaze každého pejska.Smlouvu za každou cenu!Nespoléhejte se na tvrzení prodejce, že je štěně zdravé

Jak často venčit 2 měsíční štěně

Ideální je chodit se štěňaty ven cca každé dvě hodiny a interval postupně prodlužovat. Čím méně nehod se stane doma, tím lépe štěně pochopí, že venčit se má venku. A pokud už se nehoda přeci jen stane, určitě ho netrestejte. Jen to po něm mlčky ukliďte a vezměte jej ven.

Jak často venčit štěně v noci

Ze začátku to provádějte tak 3x za noc. Vždy jej pak běžte vyvenčit, pochvalte jej, běžte domů a spát. Nehrajte si s ním, maximálně mu dejte hračku a běžte spát. Když se naučí chodit ven v pravidelných intervalech, bude to očekávat a měl by to vydržet.

Kde by mělo spát štěně

KDE BY MĚLO ŠTĚNĚ SPÁTPoskytněte svému štěněti pohodlí spánku v jeho vlastním pelíšku.Pelíšek umístěte na klidné místo v domě, kde nebude rušeno procházejícími lidmi.Když vyberete místo na jeho pelíšek, nepokoušejte se ho přesouvat.Zajistěte, aby v noci spalo v tmavé místnosti.

V jaké vodě koupat psa

Psa můžete koupat v jezeře, rybníce i moři, pokud to není zakázané a pokud je tam kvalitní voda. Pozor dejte na odpadky – pes by se o ně mohl zranit. Do moře ho neberte, pokud jsou velké vlny. V přírodě ho koupejte jen v případě, že se nebojí vody.

Jak ostříhat psa doma

Uchopte psa levou rukou za čumák a jemně ho držte a začněte od uší stříhat až k čumáčku. Takto stříhejte celou hlavu a na pejska stále mluvte, ať se cítí v klidu. Kolem tlamy stříhejte pejska velice opatrně. Poté postupujte od krku až ke zbytku těla, psovi stále přidržujte čumák, vždy když ho chce jakkoli korigovat.

Jak často stříhat psa

Pejska byste měli stříhat každých šest až osm týdnů.

Jak dlouho má být štěně doma

V prvé řadě by se mělo být se štěňátkem minimálně týden doma. Pro štěňátko je to šok, celou dobu byl se svojí smečkou, pořád si měl s kým hrát a pořád se o něj někdo staral. Najednou by měl být sám, případně s cizími kamarády a bez své původní smečky.

Jak dlouho štěně močí doma

Pamatujte na to, že dokonalé čistotě se štěně nenaučí ve třech měsících, ale třeba až v jednom roce. Proto ho za nějakou tu loužičku navíc nekárejte, buďte trpěliví, shovívaví, ale důslední. Jen tak naučíte psa na záchod.

Jak často střídat granule

Pokud granule psovi vyhovují a prospívá na nich, není třeba měnit značku ani řadu. Odborníci se shodují na tom, že je možné v rámci jedné značky a jedné řady granulí střídat například příchuť. To můžete praktikovat klidně jednou za 3 – 4 měsíce. Ale nedoporučují běžně dělat větší změny co se týče značky a řad krmiv.