Jaké pyžamo do nemocnice
Obvykle po žádné operaci nikoho neminou přísavky na monitoring srdeční činnosti a dechu. Pro muže je proto nejvhodnější nemocniční pyžamo, které má rozpínací kabátek po celé délce. Materiál nemocničního pyžama je nejpříjemnější ze 100% bavlny. Pyžama značky Luiz jsou ušity z popelínu.
Co poslat do nemocnice
Do nemocnice je potřeba vzít si s sebou své osobní věci:
Všechny potřebné lékařské zprávy + výsledky předoperačního vyšetření Župan, pyžamo, domácí oblečení a obuv (něco pohodlného) Kartáček na zuby, ústní vodu, hřeben, deodorant, kapesníčky, hygienické potřeby, špunty do uší
Archiv
Co si vzít s sebou do nemocnice diskuze
Potřebné vybaveníléky, které běžně užíváte (ideálně v originálním balení včetně dávkování, příp.osobní toaletní potřeby (ručník, kartáček na zuby, pasta, toaletní papír, mýdlo hřeben, jiná kosmetika, holení),pyžamo, župan, spodní prádlo, přezůvky,oblečení k převozu do nemocnice a z nemocnice.
Archiv
Jak se zabavit v nemocnici
Během pobytu v nemocnici budete mít (minimálně v pokročilých fázích léčícího procesu) dost volného času. V takové chvíli je vhodné zabavit svoji hlavu. Možností je celá řada. Od časopisů, knih až po křížovky nebo skládání origami.
Archiv
Jak probíhá příjem do nemocnice
Přijímající lékař vás seznámí s důvodem přijetí a s plánem zdravotní péče v průběhu hospitalizace. Vyšetří vás a bude se ptát na vše, co se týká vašeho aktuálního zdravotního stavu, co přesně vás do nemocnice přivádí a jaké nemoci jste prodělali. Až lékař získá všechny potřebné informace, přichází čas na vaše otázky.
Co se dělá před operací
Pokyny před nástupem k operaci6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje.4 hodiny před anestezií nepijte.Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů.Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.Před anestezií se pečlivě odličte.
Jak dlouho může být pacient v nemocnici
Pobyt v LDN (léčebně dlouhodobě nemocných) bývá ohraničován dobou 3 měsíce. Pokud to ale zdravotní stav vyžaduje, pobyt může být i delší. Jsou i případy, kdy zdravotní důvody hospitalizace pominuly a pacient čeká na návrat do svého sociálního prostředí (např. protože je třeba upravit domácnost, zajistit péči apod.)
Jak se oholit před operací
Mám si doma oholit pokožku v místě zákroku Sami doma se určitě neholte. O to se postarají přímo v nemocnici. Ochlupení se odstraňuje bezprostředně před operací v místě chirurgického výkonu speciálním strojkem.
Jak povzbudit člověka v nemocnici
Doporučené desatero pro návštěvy pacientů
Přijďte vhodně oblečeni a upraveni, buďte vstřícní a ochotní vyslechnout všechny obavy a strasti nemocného. Pacienta potěšte, povzbuďte, uklidněte a posilujte v něm vůli k uzdravení nebo alespoň ke zlepšení stavu. Respektuje jeho osobnost a podpořte jeho sebevědomí.
Co nejíst před operací
6 hodin před plánovaným výkonem nejíst pevnou stravu a nepít mléčné a alkoholické nápoje. Poslední jídlo má být lehké. Nevhodné je pití nápojů syceným plynem (CO2) a alkoholických nápojů. Nekuřte nejméně jeden den před anestezií.
Co se nesmi před operací
Týden před operací
Je třeba se vyvarovat užívání látek zvyšujících krvácivost – zejména lékům s kyselinou salicylovou – Acylpyrin, Aspirin. Jejich případné nahrazení jinými léky je třeba domluvit v rámci předoperačního vyšetření s praktickým lékařem.
Co se děje s tělem při narkóze
Co se odehrává v lidském těle při celkové anestezii
Při inhalování anestetik putují plyny do plic a dýchacích cest, odkud se dostávají do krve, která je dopraví až do mozku a k orgánům.
Co Nedelat před anestezii
Je normální nejíst 6 hodin před operací, ale menší množství čirých, nealkoholických tekutin je možno ještě 2 hodiny před operací. Čiré tekutiny jsou ty, přes které je možno číst noviny.
Kdy se pouští z nemocnice
Pokud nejste vzhledem ke svému zdravotnímu stavu schopen obejít se bez pomoci další osoby, můžete být propuštěn z jednodenní nebo lůžkové péče až po předchozím včasném vyrozumění osoby, která tuto péči zajistí.
Kdy je Vizita v nemocnici
Lékařská vizita
Je vykonávána mezi 08.00-10.00 hod. Lékařské vizity se účastní ošetřující lékař spolu se sestrou. Běžné lékařské vizity se účastní i staniční sestra oddělení, vyžaduje-li to aktuální situace.
Co se děje s telem při narkóze
Člověk se při celkové narkóze nachází v umělém spánku, nevnímá nic z toho, co se okolo něj děje, a necítí žádnou bolest. Prvním použitým celkovým anestetikem byl ether, který se však už pro své nežádoucí účinky nepoužívá. S lokální anestezií se setkáváme často například u zubaře.
Co říct člověku s rakovinou
Často říkejte „Miluji tě“.
Ujistěte svého blízkého, že ho máte rádi. Pochvalte ho za snahu, přestože jediné věci, které je schopen po vyčerpávající chemoterapii, je vyčištění zubů. Dejte mu najevo, že je pro vás výjimečný a cenný.
Co cítíme když umíráme
Ve svém průvodci paliativní péčí pro praktické lékaře (Palliative Care Perspectives) Hallenbeck píše, že lidé v tomto období ztrácejí smysly a potřeby v určitém pořadí. „Nejdříve přestávají cítit hlad a potom žízeň. Následuje řeč a po ní zrak. Poslední smysly, které zůstávají, jsou obvykle sluch a hmat.
Co nedělat před Narkozou
24 hodin zákaz řízení motorových vozidel. 24 hodin zákaz požívání alkoholických nápojů 24 hodin se vyvarovat veškeré činnosti, při které může dojít k Vašemu poranění či ohrožení Vašeho okolí 12 hodin se vyvarovat zvýšené tělesné aktivity a námahy.
Jak dlouho je clovek v narkóze
Lékař nás pomocí anestetik přivede do řízeného bezvědomí. Nejdříve nám do žíly píchne uspávací látku, potom prostřednictvím kyslíkové masky inhalujeme směs čistého kyslíku a prchavých anestetik. Většina lidí reaguje do deseti sekund a usíná.
Jak je nebezpečná narkóza
Lékaři sice připouštějí, že se mozek z narkózy určitou dobu vzpamatovává a s přibývajícím věkem na to potřebuje více času, ve většině případů ale není důvod k obavám. Mezi relativně časté, ale ne závažné nežádoucí účinky anestezie patří například nevolnost, únava, pocit škrábání v krku, bolesti hlavy či svalů.
Co hrozi při Narkoze
Lékaři sice připouštějí, že se mozek z narkózy určitou dobu vzpamatovává a s přibývajícím věkem na to potřebuje více času, ve většině případů ale není důvod k obavám. Mezi relativně časté, ale ne závažné nežádoucí účinky anestezie patří například nevolnost, únava, pocit škrábání v krku, bolesti hlavy či svalů.
Kdy je velká vizita
Lékařská vizita
Je vykonávána mezi 08.00-10.00 hod. Lékařské vizity se účastní ošetřující lékař spolu se sestrou. Běžné lékařské vizity se účastní i staniční sestra oddělení, vyžaduje-li to aktuální situace.
Jak probiha velká vizita
Provádí ji ošetřující lékař, většinou za asistence sestry. Jejím cílem je zhodnotit aktuální stav pacienta. Velká lékařská vizita se koná dvakrát až třikrát týdně. Vede ji primář oddělení, dále jsou přítomni lékaři oddělení, vrchní a staniční sestra, další sestry oddělení, fyzioterapeuti a také studenti.
Jak dlouho může být člověk v narkóze
Zdravotní sestra Vám poradí, kdy je bezpečné jíst a pít. Kdy mohu řídit Léky použité k anestezii zůstávají v lidském těle po dobu až 48 hodin. Proto by jste neměl(a), po dobu 48 hodin po ukončení celkové anestezie, řídit auto, kolo, obsluhovat stroje nebo dělat důležitá rozhodnutí.