Co delat kdyz se mi rozbije krystal
Pokud se vám podaří kamenec rozpustit (ideálně menší úlomky zalijte vařící vodou a zavřete/přiklopte nádobku, aby voda zůstala co nejdéle horká) a můžete získat: Tekutý deodorant. Ten pak můžete nalít do rozprašovače a používat jako klasický sprejový deodorant. Můžete také do něj přidal pár kapek éterických olejů apod.
ArchivPodobné
Jak poznat že je kámen pravý
Často je lesklý, ale objevuje se i s matným ohlazeným povrchem. Čistě přírodní a neupravený křišťál (někdy označován jako horský křišťál) často obsahuje různé úkazy (tzv. inkluze) uvnitř kamene, které připomínají např. peříčka, praskliny, mlhoviny, barevné duhy a další zajímavé jevy.
Co znamená když ztratím krystal
Některé kameny (typicky křišťál) nesou velmi vysoké vibrace, a pokud je používáte každý den, čas od času si zkrátka „vezmou volno“. V takovém případě se zpravidla za několik dnů, týdnů, měsíců… opět objeví. Jiné krystaly údajně mohou poznat, že nějaký člověk je momentálně potřebuje víc než vy a proto vás opustí.
Archiv
Jak poznat co mám za minerál
Vhodnou pomůckou je železná preparační jehla či hůře nůž (tvrdost 5-6), kus skla (tvrdost 6) a křemen (tvrdost 7). Mezi typické měkké minerály patří především mastek, sádrovec a grafit. O něco tvrdší jsou slídy a karbonáty, které však také snadno poškrábete. Naopak minerály jako topaz či beryl jsou tvrdší než křemen.
Které krystaly nesmí do vody
Mezi kameny, které byste pro harmonizaci vody neměli používat jsou: malachit, fluorit, lepidolit, celestín, rodonit, hematit, azurit, selenit nebo kalcit.
Které krystaly se nesmí kombinovat
Které minerály nekombinovat Přestože drtivá většina krystalů spolu ochotně spolupracuje, i zde existují výjimky potvrzující pravidlo. Ukázkovým příkladem mohou být bylownity či labradority, které se s jinými druhy minerálů nemají příliš v lásce.
Jak aktivovat krystaly
Křišťál čistíme nejlépe přes noc ponořením do misky s vodou, nebo jej alespoň několik minut podržíme pod tekoucí vlažnou vodou. Křišťál můžeme položit na minerál hematit, čímž dojde k jeho vybití, a pak jej opětovně zcela nabít na přímém slunci, kde ho můžeme ponechat libovolně dlouho.
Jak poznat drahokamy
Když potřebujeme ocenění a posudek odborníka, je nejlepší se obrátit přímo na gemologickou laboratoř. (Gemolog je specialista na rozpoznávání minerálů, který má pokročilé znalosti a nástroje, které mu umožňují určit typ a hodnotu kamene). Gemologický posudek je bezesporu nejlepší způsob, jak poznat pravý drahý kámen.
Jak často čistit krystaly
Ideálně po každé práci s kamenem. Nejde primárně o to, že by do sebe krystaly natáhly negativní energie (ale i to je součástí služby krystalů), ale protože ony jsou jako hard disky a nahrávají do sebe každou informaci, kterou k nim vyšleme.
Jak se pozná Křemen
Jak poznat křemen Křemen na Mohsově stupnici tvrdosti dosahuje hodnoty 7, a tak je opravdu poměrně tvrdý (lze s ním rýpat do skla). Samotný křemen je většinou neprůhledný (průhledné jsou jeho drahokamové odrůdy). Může tvořit samostatné krystaly, které vytváří šestiboké hranoly.
Které kameny nesmí na slunce
Některé kameny není dobré vystavovat slunečnímu záření, jelikož jeho vlivem blednou, Jedná se o tyto druhy: avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.
Jaké kameny mohou být spolu
Jak zvolit správnou kombinaci kamenů Při vzájemném dotyku se minerály nabíjejí nebo naopak vybíjejí, proto by se účinky kamenů na náramku neměly rozporovat. Například nebudeme kombinovat kameny na uzemnění s kameny na stimulaci. Snadno kombinovatelné jsou naopak všechny ochranné kameny.
Jak nosit kameny
Kameny lze nosit jako šperky nebo je nosit u sebe v jiné formě, můžete je mít doma jako ochránce rodiny a domova. Doporučuji umístit kámen, křišťál, nad vchod domu. To je taková sprcha, když člověk přijde z vnějšku domů. V bytě je dobré mít malé místo, kdekoliv, kde jste často, oltář, na kterém můžeme kameny umisťovat.
Jak poznat diamant od skla
Pravý diamant by měl zůstat přilepený, padělek by měl po skle sklouznout. Vhoďte kámen do nádoby s vodou. Pravý diamant ihned poputuje ke dnu, padělek díky menší hustotě zůstane plavat.
Jak poznat kalcit
Jak poznat pravý kalcit Čistý kalcit je bezbarvý a průsvitný až průhledný minerál se skelným či perleťovým leskem (jde o tzv. islandský kalcit – vápenec). Ostatní druhy kalcitů mají barvu podle příměsi (bílý, žlutý, oranžový, růžový, medový, zelený, modrý).
Jak vyčistit křemen
Všechny křemeny čistíme přes noc v misce s vodou a potom omýváme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme je na přímém slunci.
Jak poznat drahý kámen v prstenu
Další rychlou metodou, jak určit pravost diamantu, je jednoduše na něj dýchnout. Pokud z něj zamlžení okamžitě zmizí, pak se s největší pravděpodobností jedná o pravý diamant, jelikož diamanty patří mezi účinné tepelné vodiče. Jestliže se naopak zamlžení na kameni několik vteřin drží, pak se nejspíš jedná o padělek.
Jak vypadá surový diamant
Jak identifikovat surový diamant
Nálezy se na první pohled od sebe liší velikostí a tvarem. Mezi nejzákladnější formy patří osmistěny (osmiboká pyramida) nebo kubické a trojúhelníkové krystaly. Surový diamant na první pohled nelze odlišit od ostatních čirých minerálů, jako je například křemen.
Jak vypadá pravý diamant
Prohlédněte si diamant pod klenotnickou lupou, kterou si můžete vypůjčit například v klenotnictví. Na pravém diamantu byste měli spatřit drobné nedokonalosti, nepatrné změny barvy či malé skvrnky minerálů. Zirkon je uměle vyrobený a bezchybný.
Jaká je Štěpnost kalcitu
Podle Mohsovy stupnice tvrdosti má kalcit tvrdost č. 3. Štěpnost minerálu je velmi dokonalá. Měrná hmotnost je 2,7 g.cm-3.
Jak se pozná křemen
Jak poznat křemen Křemen na Mohsově stupnici tvrdosti dosahuje hodnoty 7, a tak je opravdu poměrně tvrdý (lze s ním rýpat do skla). Samotný křemen je většinou neprůhledný (průhledné jsou jeho drahokamové odrůdy). Může tvořit samostatné krystaly, které vytváří šestiboké hranoly.
Jak zjistit jestli je to diamant
Vhoďte kámen do nádoby s vodou. Pravý diamant ihned poputuje ke dnu, padělek díky menší hustotě zůstane plavat. Položte kámen na noviny. Přes pravý diamant byste neměli nic vidět, a to ani černé rozmazané šmouhy textu.
Jak se pozná pravý safír
K potvrzení pravosti lze použít např. Ramanovu spektrometrii, jejíž principem je měření rozdílu energií tzv. vibračních hladin molekuly. Vibrací molekul dochází ke změně délky a úhlu chemických vazeb mezi jednotlivými atomy.
Co zničí diamant
Syntetické diamanty mají stejné fyzikální a optické vlastnosti jako ty přírodní. Zničit diamant je téměř nemožné. Jsou k tomu totiž potřeba nákladné nástroje, které jsou ještě tvrdší než diamant, například speciální brusné kameny nebo laserové paprsky.
Co je tvrdší než diamant
Američané objevili třetí tuhou formu uhlíku, nazvali ji Q-carbon. Materiál vyrobili při pokojové teplotě a atmosférickém tlaku a je tvrdší než diamant. Při jeho výrobě je potřeba substrátu, amorfního uhlíku a výkonného laseru. Vědcům a výzkumníkům z americké North Carolina State University se podařil významný počin.