Co udělat po uzavření manželství s cizincem?

Kdy dostanu oddací list

oddací list vám musí matriční úřad vystavit do 30 dnů od svatby, zpravidla to ale bývá dříve, výměnu dokladů při změně údajů na nich řešte co nejdříve po svatbě.

Jak dlouho plati doklady po svatbě

Občan má povinnost zažádat si o nový OP do 15 dnů od změny. Platnost OP skončí uplynutím 45 dnů ode dne uzavření manželství (změna příjmení) nebo změny rodinného stavu (pokud je v OP uveden). Občanka nezůstává stále platná, ale dojde k jejímu zrušení.

Co je potreba k uzavreni snatku s cizincem

Snoubenec, který je cizincem předloží: 1) doklad, kterým je možno prokázat totožnost, 2) rodný list, 3) doklad o státním občanství, 4) doklad o právní způsobilosti k uzavření manželství, který nesmí být k datu uzavření manželství starší 6 měsíců 5) potvrzení o osobním stavu a pobytu, je-li cizím státem vydáváno.

Co se změní po svatbě

Mezi základní doklady, které byste měli po svatbě a změně příjmení vyměnit, patří občanský průkaz, řidičák a cestovní pas. Pro novou občanku nebo pas přitom nemusíte na úřad v místě trvalého bydliště – žádost lze podat na jakémkoli městském úřadě s rozšířenou působností (v Praze na úřadě libovolné městské části).

Kdo mi vyda oddací list

Matriční doklady (tj. rodné listy, oddací listy, úmrtní listy, doklady o registrovaném partnerství) vydává matriční úřad, do jehož správního obvodu spadá obec, ve které se fyzická osoba, o jejíž matriční doklad se jedná, narodila, uzavřela manželství, zemřela, nebo vstoupila do registrovaného partnerství.

Kdy nahlasit zmenu příjmení

Změnu jste povinni nahlásit do pěti pracovních dnů od uzavření manželství.

Kdy vymenit řidičák po svatbě

Kdy to musíte řešit

Požádat o výměnu řidičského průkazu musíte do 5 pracovních dní od změny příjmení. V ideálním případě se dostavte na úřad poté, co budete mít vydaný oddací list a zároveň podanou žádost o nový občanský průkaz.

Kdy vyřídit občanku po svatbě

Občanský průkaz vám vydají na základě oddacího listu, který si můžete vyzvednout sami na matrice správního obvodu, kde jste se brali, nebo vám bude zaslán poštou do 14 dnů od svatby. Do 15 pracovních dnů od chvíle, kdy jste obdrželi oddací list, byste měli mít zažádáno o výměnu občanky.

Jak požádat o české občanství

Způsoby získání českého občanství

České občanství lze získat několika způsoby: Narozením – alespoň jeden z rodičů musí být státním občanem ČR. Určením otcovství – pokud je otec státním občanem ČR a rodiče provedou souhlasné prohlášení před matričním úřadem nebo soudem – v některých případech je nutná genetická zkouška.

Jak zařídit svatbu na úřadě

Co je potřeba zařídit k civilní svatbě na úřaděVyberte si město, kde by se vám taková svatba na úřadě líbila.Zavolejte na matriku a zjistěte, jaké termíny jsou k dispozici.Rezervujte si termín, ať máte „své jisté“.Rezervace jde udělat buď po telefonu, nebo osobně, případně vyplněním formuláře na webových stránkách.

Jak dlouho se čeká na úmrtní list

Matriky mají na vystavení úmrtního listu 30 dní od chvíle, kdy se o úmrtí dozví z Listu o prohlídce zemřelého, který jim zašle lékař. Je ale možné, že si ho budete moci vyzvednout dříve.

Co vyřídit po změně příjmení

Obecně platí, že většinu změn budete dokládat novým občanským průkazem či oddacím listem. Dotčené instituce byste měli informovat co nejdříve, zpravidla nejpozději do 30 dní od vzniku změny. Zaměstnavatel – ideální je informovat svého zaměstnavatele o změně osobních údajů co nejdříve.

Co vyridit po zmene příjmení

Změna příjmení po svatbě = změna dokladů po svatběObčanský průkaz.Řidičský průkaz.Pas.Technický průkaz a osvědčení o registraci vozidla (malý TP)Správy sociálního zabezpečeníFinanční úřad.Živnostenský úřad.Katastr nemovitostí

Jaké příjmení po svatbě

Dvě příjmení musí mít žena v pořadí nové a po něm původní

„Dnes zákony povolují, že si žena může nechat svoje rodné příjmení, nebo příjmení manželovo a povolená je také varianta obou příjmení. V tom případě se jako první v pořadí udává to nové příjmení přijaté při sňatku a na druhém místě je dosavadní příjmení.

Jak dlouho platí pas po svatbě

Svatební cesta do zahraničí

Pokud chcete odcestovat ihned po svatbě a ještě nemáte vyměněné doklady (pokud jste měnil/a příjmení), používejte k prokazování totožnosti cestovní pas, nikoliv občanský průkaz. Cestovní pas je platný ještě 3 měsíce po změně vašeho příjmení.

Jak je to s pasem po svatbě

Jak jsme zmínili výše, cestovní pas platí ještě tři měsíce po svatbě, a pokud se vám nemění příjmení, lze si původní pas samozřejmě ponechat. Starý cestovní pas vám po změně příjmení platí ještě 3 měsíce… .. takže na líbánky do zahraničí se můžete vydat i bezprostředně po svatbě.

Kdy cizinec dostane České obcanstvi

České státní občanství pro cizince O české státní občanství může žádat prakticky každý cizinec, jenž má na území České republiky povolen trvalý pobyt po dobu minimálně 5-ti let. Do této kategorie spadají i žadatelé o české státní občanství pro Ukrajince.

Jak dlouho trvá získat české občanství

Podle zákona o státním občanství ministerstvo rozhodne o žádosti o udělení státního občanství České republiky do 180 dnů ode dne, kdy mu byla žádost doručena.

Jak se vzít bez svatby

Svatba pouze se svědky v utajení

Jestliže však nechcete, aby vaše okolí vědělo, že se chystáte vzít, můžete také požádat o přidělení svědků na matrice. Vašimi svědky tedy budou úřední osoby. Bez svědků se neobejdete, stejně jako oddávající musí být na svatbě přítomni, aby byl sňatek považován za platný.

Kdo musí být na svatbě

Průběh tradičního civilního svatebního obřadu

Svatební hosté se usadí – přední řady jsou určené rodičům a nejbližší rodině snoubenců, místo na sezení musí mít také všechny starší osoby a těhotné ženy, ostatní mohou stát vzadu, pokud není dost míst.

Kam volat při úmrtí doma

Zaopatřením mrtvého lidského těla se rozumí jeho umytí, oblečení do šatů či rubáše, uložení do rakve a konečná úprava. Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení: Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu.

Co dělat po smrti manžela

Co zařídit po smrti blízkéhoVyřízení úmrtního listu.Příspěvek na péči.Odevzdání dokladů po zemřelém.Ukončení pracovní neschopnosti při úmrtíPřepis změny rodinného stavu v občanském průkazu.Žádost o vdovský/vdovecký důchod.Žádost o sirotčí důchod.Zablokování účtu.

Kdy nahlasit zmenu příjmení v práci

K vyřízení žádosti si nezapomeňte doklad totožnosti (starý občanský průkaz a potvrzení o změně údajů) a starý řidičák. Vzhledem k tomu, že se jedná o vydání nového dokladu z důvodu změny povinných údajů, nebude vás to stát ani korunu. Změnu jste povinni nahlásit do pěti pracovních dnů od uzavření manželství.

Kde všude nahlásit změnu OP

Nejlepší bude, když si počkáte na nový občanský průkaz, a následně navštívíte svoji:banku,nebankovní společnost,pojišťovnu,mobilního operátora,dodavatele energie,dopravní podnik,poštu pro změnu SIPO.

Jak dlouho trvá změna příjmení po svatbě

Za změnu se neplatí žádný poplatek. Fotku s sebou mít nemusíte, na novou občanku vás úředník vyfotí přímo na úřadě. Nové doklady po svatbě budou připraveny do 5 pracovních dní za 500 Kč u Ministerstva vnitra, nebo za 250 Kč na vám příslušném úřadu.