Co udělat z Mrazenych malin recept?

Jak využít mražené maliny

Mražené maliny lze dále zpracovat např. do džemu nebo pečeného čaje, posypat jimi koláč a využít je do různých moučníků i kynutých knedlíků.
Archiv

Co se dá udělat z malin

Maliny mají zároveň velké využití při vaření; dají se přidat se do jogurtů, jsou vhodné na výrobu domácí marmelády i limonádového sirupu. Na rozdíl od jahod nebo chuťově výraznějších ostružin se ale tolik nehodí do buchet a koláčů, protože mají velmi jemný šmak. Používají se také jako přírodní barvivo.

Jak udělat malinovy krem

Do hrnce nalijeme smetanu, přidáme maliny a za občasného míchání vaříme na středním plamenu přibližně 10 – 12 minut. Maliny se během toho rozvaří a vznikne krásně barevná směs. Tuto směs přecedíme přes jemné sítko do jiného hrnce a obsah sítka vyhodíme. Hrnec s přecezenou smetanovou směsí dáme opět ohřívat na plotnu.

Jak nejlépe zpracovat maliny

Z plodů vyrábíme šťávy vařené i nevařené), sirupy, džemy (používáme je ve směsi s méně aromatickým a želírujícím rybízem), kompoty, mošty, likéry, moučníky, dezerty, letní chlazené polévky apod. Často je přidáváme pro vylepšení chuti k méně výrazným druhům ovoce.

Co že Zmrzlych malin

Postup přípravy Vložte do nádoby mražené maliny, přidejte pomerančovou šťávu, ananasový sorbet, vodku a sirup. Tyčovým mixérem rozmixujte dohladka. Podávejte ve sklenicích na martiny nebo na šampaňské.

Jak Pasirovat maliny

Maliníku svědčí neutrální či mírně kyselá půda (která je nejběžnější), měla by být bohatá na vláhu a humus. Ten do půdy dodáte organickým hnojením, kvalitním kompostem a mulčováním. Maliníku nevadí ani vyšší polohy, v nadmořských výškách nad 600 m n.m. mu hledejte výhřevné místo nebo svah orientovaný k jihu.

Jak udělat malinovou marmeládu

Postup přípravy

Očištěné maliny rozvaříme, přidáme cukr a vaříme cca 15 minut. Provedeme zkoušku tuhnutí – kápneme kapku džemu na porcelánový talířek – když nesteče, je hotovo. Přidáme kyselinu citronovou a dáme do sklenic. Pevně uzavřeme, otočíme na víčko a necháme vychladnout.

Jak uchovat čerstvé maliny

Maliny, jahody, borůvky je možné skladovat jen krátkodobě, nejlépe v lednici. Plody nemyjte, pokud je neplánujete okamžitě sníst. Jablka a hrušky skladujte v otevřené bedničce ve sklepě. Držte je od ostatního ovoce a zeleniny, v jejich blízkosti se totiž rychleji kazí.

Jak se dělá malinové pyré

*Malinové pyré připravíte jednoduše z mražených malin, které krátce povařte s malým množstvím vody a cukru. Ještě teplé propasírujte přes sítko, vraťte zpátky do kastrůlku a nechte chvilku povařit, aby pyré zhoustlo a odpařila se nadbytečná voda. Před použitím dejte vychladit.

Jak udělat mascarpone na dort

Smetanu ke šlehání nalijeme do misky, přidáme mascarpone, cukr a vnitřek vanilkového lusku.Vše takto spolu v misce šleháme mixérem na středních otáčkách, dokud krém nezhoustne.Já tento krém ještě před potíráním na dort dávám na hodinu do chladničky. Je vynikající, lehký a svěží.

Jak připravit horké maliny se zmrzlinou

V pánvičce rozpustíme máslo a promícháme s cukrem. Přidáme mražené maliny a za stálého míchání je prohříváme, než změknou. Na dno poháru dáme horké maliny, na to zmrzlinu, opět maliny a nahoru šlehačku. Ozdobíme čerstvými malinami a strouhanou čokoládou.

Jak uchovat maliny na zimu

Mrazíme tedy zejména borůvky, jahody, rybíz, maliny apod.

Poté je nasypeme na tácky, které je umístíme do mrazáku. Poté, co ovoce zmrzne, sesypeme je po menším množství do plastových sáčků nebo krabiček.

Jak zkaramelizovat maliny

Postup: Máslo rozpusťte na pánvi a přidejte cukr. Cukr necháme za stálého míchání mírně zkaramelizovat. Do tekutého cukru přidáme maliny a velmi opatrně promícháme, aby se maliny nerozmačkaly. Můžeme přidat i čerstvou citronovou šťávu.

Kam umístit maliny

Stanoviště: maliny milují slunce a vláhu

Maliník je možné vysadit i do polostínu, ale tam méně kvete a tomu pak odpovídá menší sklizeň. Ideální volbou pro výsadbu maliníků je teplá, slunečná a závětrná poloha. Kromě slunce potřebují maliny i dostatek vláhy, hlavně v době, kdy nasazují plody.

Jak hluboko koření maliny

Kořeny jsou většinou soustředěny mělce (20 – 30cm hluboko), v suchých obdobích půda do této hloubky může rychle vysychat. Pak je nutné zalévat častěji v menších dávkách. Ovšem špatné by bylo zalévání přehánět, pokud by byly maliny trvale přemokřené, mohlo by to vést k zahnívání kořenů.

Jak se dělá malinová šťáva

Maliny rozmačkáme, zalijeme studenou vodou, přidáme kyselinu citronovou, zakryjeme a necháme 48 hodin odstát. Pak překapeme šťávu přes plátýnko a promícháme ji s cukrem. Jakmile se cukr rozpustí, rozlijeme šťávu do čistých, suchých sklenic a sterilizujeme, kvůli nižšímu obsahu cukru. Lze ji i mírně zahřát.

Jak dlouho vydrží maliny v lednici

Jak dlouho vydrží ovoce a zelenina čerstvé

Druh V tmavé a chladné spíži V ledničce
Ostružiny, maliny, jahody, borůvky 1 den 2 – 3 dny
Hroznové víno 1 den 1 týden
Pomeranče 10 dní 3 týdny
Broskve, meruňky, švestky 2 dny 3 – 5 dní

Jak rozvařit maliny

Na rozvar vařte maliny s cukrem a vodou na nízkém stupni asi 15 minut do husta, pak rozmixujte a rozvar protřete přes jemný cedník nebo síto, aby v něm nebyla semínka.

Jak udělat jahodové pyré

Jahodové pyré: Do menšího hrnce dáme 2 lžíce jahodového džemu, na kousky nakrájíme jahody a vodu. Přivedeme k varu a stáhneme z plamene. Horkou směs rozmixujeme na hladké pyré ponorným mixérem. Necháme vychladnout a můžeme podávat s lístky máty.

Jak se dělá pařížský krém

250 ml tekuté smetany ke šlehání zahříváme s 350 g moučkového cukru, když se začne ze smetany kouřit, důkladně do ní rozkvedláme 100 g práškového holandského kakaa a necháme směs přejít varem. Pak ihned odstavíme a po zchladnutí uložíme v chladničce do druhého dne.

Jak se dělá krém s mascarpone

Smetanu ke šlehání nalijeme do misky, přidáme mascarpone, cukr a vnitřek vanilkového lusku. Vše takto spolu v misce šleháme mixérem na středních otáčkách, dokud krém nezhoustne. Já tento krém ještě před potíráním na dort dávám na hodinu do chladničky.

Jak se dělá horké ovoce

V pánvičce rozpustíme máslo a promícháme s cukrem. Přidáme mražené maliny a za stálého míchání je prohříváme, než změknou. Na dno poháru dáme horké maliny, na to zmrzlinu, opět maliny a nahoru šlehačku. Ozdobíme čerstvými malinami a strouhanou čokoládou.

Jak správně zamrazit maliny

Maliny se dají také velmi snadno zamrazit a můžete si je potom skoro jako čerstvě vychutnat i v zimním období. Před tím, než malin zamrazíte, jemně je opláchněte a osušte. Plody můžete do jedné vrstvy naskládat na tác, anebo je zamrazovat ve formě drti, kterou lze následně využít jako ochucovadlo do pokrmů.

Jak uchovat maliny cerstve

Mražení Mražení je asi nejlepší způsob uchování bobulí. Zamražené si totiž zachovají až 90 % všech vitamínů. Zkontrolujte teplotu v mrazáku, měla by se pohybovat mezi -18 °C až -30 °C.

Jak stříhat maliny na jaře

Řez malin je jednoduchý

Pokud sázíme sazenice maliníku brzy na jaře, sestříhneme nadzemní část na 20–40 cm podle síly výhonu a kořenové soustavy. Čím je sazenice slabší, tím více ji zkrátíme. Ve druhém roce po výsadbě ponecháváme dva až tři výhony na každou rostlinu.