Co udělat ze zabíjačky?

Co nachystat na zabijačku

Nůž, mlýnek, vál, ale i řeznická zástěra by Vám při domácí zabijačce určitě neměly chybět. S dalším prostorem počítejte na výrobu zabijačkových pochoutek. Na vaření se vám bude hodit kotel nebo opravdu hodně velké hrnce a více sporáků nebo výkonných vařičů.
Archiv

Co všechno patří do jitrnic

České jitrnice – lalok (lidově podbradek), bůček, vnitřnosti (plíce a slezina), játra, bílé pečivo, vývar, koření

Kdy je období zabijaček

Zabíjačky se tradičně konaly v zimních měsících, naši předci neznali žádné lednice a mrazáky a v mrazivém počasí měli možnost maso lépe uchovávat. Ruku v ruce se zabíjačkou se na vesnicích pořádaly také svatební hostiny, když už bylo jídla dostatek.

Jak se dělá Zabijacka

Z hlavy prasete se odřízne lalok, od plecka a kýty se oddělí nožička a koleno. Maso se pak nechává v chladu odležet a teprve pak se upravuje. Kromě pečení, vaření a smažení, se některé části masa rozemelou do klobás, další kusy se udí.

Jak se vaří kroupy na zabijačku

Příprava: Vyprané kroupy namočíme v dostatečném množství vody na cca 30 minut. Do stejné vody přidáme sůl a vaříme 20 – 25 minut. Po uvaření kroupy propereme. Pozor na připalování, při vaření nutno občas promíchat!

Jak se zabíjí prase na Zabijacce

Jak se prase má správně usmrtit Zabíjení prasete je historicky pořád stejné. Je na to speciální špičatá sekera, kterou se trefí do spojnice mezi pravým uchem, levým okem a levým uchem a pravým okem. Nebo je to omračovací pistole.

Jak péct v troubě jitrnice

Dáváte-li přednost úpravě bez dalšího tuku, můžete jitrnice upéct v troubě v pekáčku. Troubu pak rozpalte na teplotu 160–170 °C a jitrnice opékejte, dokud není na povrchu krásně křupavá. Zpočátku je lepší pekáček přikrýt, na konci dopékejte odkryté. I na pekáč můžete pro jistotu přidat trochu sádla nebo jiného tuku.

Jak upéct jitrnice aby nepraskly

Jelikož jitrnice při jejich opékání na pánvi rády praskají, musíme je před samotným opékáním (pečením) na okamžik ponořit do hoké vody a pak je utěrkou utřít do sucha. Pak teprve vložíme jitnice na pánev s dobře rozehřátým sádlem nebo tukem a zvolna je opékáme zaklopené, po obou stranách, dozlatohněda.

Jak se anglicky řekne zabíjačka

Překlad "Zabijačka" do angličtina. pig slaughter je překlad "Zabijačka“ do angličtina.

Jak ochutit zabijačkovou polévku

Do polévky vložíme obrané nakrájené maso, dochutíme česnekem, majoránkou, solí a pepřem. Chvíli povaříme a podáváme.

Na co jsou dobré kroupy

Ječné kroupy se právem zařazují mezi potraviny zdravé výživy. Preventivně působí proti srdečně-cévním chorobám, žaludečním a střevním potížím. Snižují hladinu cholesterolu a lipidů v krvi a jsou velmi účinné proti zácpě. Na rozdíl od ostatních obilovin mají nižší podíl lepku.

Kdy se solí kroupy

Kroupy dobře properte pod studenou tekoucí vodou v cedníku, nasypte do hrnce, zalijte vodou tak, aby je asi o dva centimetry přesahovala, a nechte zhruba hodinu stát.Poté slijte, zalijte novou vodou, osolte lžičkou soli, přiveďte k velmi mírnému varu a vařte nezakryté téměř doměkka, trvá to asi 30 minut.

Kde Strelit prase

Střílet jakoukoliv zvěř přímo zezadu, „na pírko“ či na „obřitek“, považuji za nemyslivecké z důvodu již zmíněné devastace břišní dutiny. Pokud musíme střílet na přímo čelně běžící prase a je to pro nás přijatelné (pokud například nechceme nechat vypreparovat hlavu trofejového kusu), pak lze střílet přímo na hlavu.

Jak Upect jitrnice aby nepraskly

Před smažením můžete jitrnice obalit v troše hladké mouky. Zajistíte si tak křupavější kůrčičku, navíc mouka také zabrání prasknutí jitrnic. Pokud by přece jen praskly, obsah úplně nevyteče, ale nalepí se na boky a opeče se na nich. Dáváte-li přednost úpravě bez dalšího tuku, můžete jitrnice upéct v troubě v pekáčku.

Jak upéct jitrnici v troubě aby nepraskla

Jitrnice při pečení nebo opékání rády praskají! Jelikož jitrnice při jejich opékání na pánvi rády praskají, musíme je před samotným opékáním (pečením) na okamžik ponořit do hoké vody a pak je utěrkou utřít do sucha.

Jak upéct jitrnice a jelita

Jelita a jitrnice můžete ohřát a krátce osmahnout přímo na pánvi. Zahřejte ji na střední teplotu a rozpalte na ní jednu lžíci sádla. Při této metodě přípravy jitrnice i jelita ráda praskají. Případně je dejte do pekáče a opečte je v troubě při teplotě 160 – 170 °C dokud se na povrchu nevytvoří slabá křupavá kůrčička.

Jak se anglicky řekne tlačenka

tlačenka

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
tlačenka headcheese
haggis

Jak se řekne anglicky krkovice

krkovice

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
krkovice pork shoulder

Jak dlouho vydrží zabijačková polévka

V plastových nádobách při – 20 °C vydrží mnoho měsíců. Budete-li ji rozmrazovat, pamatujte si, že se polévka při ohřívání musí míchat.

Jak dlouho vydrží zabijačková polévka v lednici

Jídla vydrží v lednici 30, 45 a 60 dnů bez konzervantů a zbytečné chemie.

Jak vařit kroupy do jelit

Kroupy vaříme v minimálně trojnásobném objemu vody, zpočátku odryté – pění. Uvedeme k varu, teplotu snížíme. Namočené kroupy vaříme asi půl hodiny, nenamočené i víc než hodinu. Použití tlakového hrnce se moc neosvědčilo – uvolněný „šlem“ se dere i přes píst a hrozí ucpání.

Co s Ječnými kroupami

Ječné kroupy patřily za pilíř kuchyně našich předků a díky faktu, že jim zůstává část obalové slupky, jsou bohaté na vlákninu, vitaminy a minerály. Kroupy se hodí se na hrstkovou polévku, do rizot a jako příloha, do zapékaných jídel nebo pro přípravu pomazánek.

Proč namáčet kroupy

Kroupám i houbám sluší, když je předem namočíte do studené vody. Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.

Jak se chovat když potkáte divočáka

Snažte se tiše a pokud možno klidně vzdálit. Tento jednoduchý postup většinou postačí. Může se také stát, že divočák, případně divočáci odejdou současně s vámi, případně odběhnou, ale vězte, že vaši osobu budou stále brát v patrnosti. Pakliže dojde k útoku, je skutečně lepší, pokud vezmete nohy na ramena.

Jak poznat Bachyni od kance

Dospělý kňour bývá světlejší než bachyně, která mívá matně černou barvu srsti. Selata jsou podélně pruhovaná, kde se střídá v podélných pruzích šedohnědá se světle zlatohnědou srstí. Dokáže se velmi rychle pohybovat a je schopen vytrvale a dlouho běžet. Velmi dobře plave i na delší vzdálenosti.