Co upéct s ovocem?

Co udělat s ovocem

Ovoce je nejlepší zdroj přírodních sacharidů – nejlepší ovocné receptyKoláč s ovocem, který kyne až v trouběAngreštový nadýchaný koláčAngreštové nanuky.Letní dortík z červeného ovoce.Datlový cheesecake.Hrníčkove palačinky.Pudinkovo-šlehačkové poháry s ovocem.Řezy s mascarpone, šlehačkou a hroznovým vínem.

Co upéct na cestu

15 svačin, které se hodí vzít s sebouObložené pečivo.Sendvič na tisíc způsobů.Ovoce.Ovesné a cereální tyčinky.Proteinové tyčinky.Sušené ovoce.Sladké fit dezerty, jako jsou muffiny z celozrnné mouky nebo buchty.Těstovinové saláty.

Co Upect z lesniho ovoce

Maliny, ostružiny, borůvky a jahody se hodí nejen do koláčů, buchet, dortů a muffinů, ale také třeba na moderní cupcaky nebo tartaletky. Můžete je umixovat do lahodného smoothie, nebo z nich připravit pečený čaj. Smíchané s obilnou kaší vytvoří výtečnou a zdravou.

Co upéct v létě

Svěží dezertyKoláč s malinami a mascarpone.Tartaletky s limetkovým krémem.Tvarožák prababičky Anežky.Smetanovo – citronový koláčLetní cheesecake.Panna cotta s červeným rybízem.Piškotová roláda s tvarohem a jahodami.Špaldový koláč s příchutí čaje Matcha.
Archiv

Jak zpracovat zeleninu

Kořenová zelenina patří ke stálicím české kuchyně. Oceníte ji nejen pro její chuť, ale i pro její trvanlivost, při správném uskladnění vydrží čerstvá až do jara. Uložte ji do písku do sklepa, zavařte, naložte nebo průběžně zpracovávejte v polévkách, přílohách, smoothie či dezertech.

Jak udělat těsto na bublaninu

Celá vejce ušleháme s cukrem, vanilkovým cukrem a citronovou kůrou do husté pěny. Tuto práci nesmíme odbýt, protože čím déle šleháme, tím bude bublanina nadýchanější. Poté postupně přidáváme olej, mléko a nakonec mouku, promíchanou s kypřicím práškem. Ovoce lehce poprášíme hladkou moukou.

Jaké jídlo na dlouhou cestu autem

Vhodné jsou těstoviny na sto způsobů, grilované ryby, zeleninové a ovocné saláty, kuskus se zeleninou a tuňákem, rizoto, zeleninové a luštěninové polévky, palačinky s marmeládou… Smetanovou svíčkovou a guláš s pěti si na nějaký čas jistě rádi odpustíte.

Co na svacinu na dlouhou cestu

Do krabičky na jídlo si připravte třeba nakrájená jablka nebo salátovou okurku. Na cestě vás osvěží a dodá i trochu tekutin. Vyzkoušejte také lyofilizované ovoce, tedy ovoce sušené mrazem, které se chutí vyrovná čerstvému. Dokonalá „bezobalová“ svačina je pak banán.

Jak udělat horké ovoce

V pánvičce rozpustíme máslo a promícháme s cukrem. Přidáme mražené maliny a za stálého míchání je prohříváme, než změknou. Na dno poháru dáme horké maliny, na to zmrzlinu, opět maliny a nahoru šlehačku. Ozdobíme čerstvými malinami a strouhanou čokoládou.

Co upéct z ostružin

Ostružiny jsou tedy nejen chutné, ale i zdravé, proto by v našem jídelníčku rozhodně neměly chybět.Ostružinovo-borůvkový džem.Ostružinové řezy.Ostružinové muffiny.Nealkoholické ostružinové mojito.Ostružinové poháry.Ostružinový likér.Ostružinové tofu řezy.Sorbet z ostružin.

Co upéct z jablek

S jablkyBabiččin štrůdl.Bábovka s jablky a skořicíBezlepkový štrůdl.Bleskový koláč s jablky.Hraběnčiny řezy.Hrnková buchta s jablky.Hrnkový jablečný závin.Jablečná roláda.

Co upéct z banánů

13 tipů, jak využít přezrálý banán a jeho slupkuBanánový chlebíček. Hnědé banány se výborně hodí do pečení, upečte tedy banánový chlebíček.Pečené banány.Banánová zmrzlina.Banánové smoothie.Banánové palačinky.Banánové sušenky.Banánová ovesná kaše.Banánové muffiny.

Co s úrodou mrkve

Kořenová zelenina jako mrkev, celer nebo petržel se zase uchovávala v vlhkém písku. Ten se využíval i pro skladování jablek a hrušek. Aby zůstalo ovoce šťavnaté a chutné až do jara, balil se každý plod zvlášť do papíru a vrstvy ovoce prokládané pískem pak naše babičky zavřely do dobře těsnící nádoby s víkem.

Jak správně uskladnit kořenovou zeleninu

Pokud máte k dispozici prostorný sklep, skladujte kořenovou zeleninu v něm, zapíchnutou v přepravce s pískem, stejně jako to dělaly naše babičky. Například mrkev takto vydrží i více než půl roku. Nezapomeňte však na kontrolu v průběhu skladování. Občas je potřeba písek pokropit a zkontrolovat stav zeleniny.

Z jaké mouky se peče bublanina

Hrubost mouky

Polohrubá – těsto dobře podrží, často lze zaměnit s hladkou; např. na: nekynutá těsta (bábovky, perníky, bublaniny), lité koláče, třená a šlehaná těsta, drobenka na sladké pečení.

Z jaké mouky se dělá bublanina

Je zde spousta receptů na bublaniny, ale všechny z polohrubé mouky, tato je z hladké a polohrubé je přidána pouze jedna polévková lžíce.

Co k jídlu na cesty

Vhodné jsou těstoviny na sto způsobů, grilované ryby, zeleninové a ovocné saláty, kuskus se zeleninou a tuňákem, rizoto, zeleninové a luštěninové polévky, palačinky s marmeládou… Smetanovou svíčkovou a guláš s pěti si na nějaký čas jistě rádi odpustíte.

Co jsou trvanlivé potraviny

Jedná se o takové potraviny, které mají delší datum spotřeby, tudíž je můžete bez obav skladovat. Ve většině případů jsou také velmi jednoduché na přípravu a rozhodně by tak neměly chybět v žádné domácnosti. Díky těmto důvodům se perfektně hodí trvanlivé potraviny na dovolenou i na cesty.

Jaké jídlo si vzít do hor

Jaké jídlo si s sebou vzít na výšlap do horTyčinky jsou odjakživa ideální svačinkou na cesty.Gely rozhodně nesmí chybět při opravdu náročných výšlapech.Ořechy obsahují zdravý tuk, který využijeme jako zdroj energie.Sladkosti ve formě gumových bonbonů Power Gums přijdou vhod při zdolávání náročných výstupů.

Jak udělat horke maliny

V rendlíku necháme rozpustit máslo, do něj přidáme cukr, který začne karamelizovat. Pomalu mícháme, aby se cukr nepřichytil a hodně neztmavl. K rozpuštěnému cukru nasypeme maliny a opatrně mícháme. Přidáme čerstvou citronovou šťávou a ohříváme, dokud nejsou maliny horké.

Jak zpracovat maliny

Maliny nevyžadují žádnou speciální úpravu. Po sběru je jen mírně operte od nečistot a rovnou konzumujte či je použijte do dezertů, buchet. Maliny se dají zpracovat i jinak, uvařte z nich šťávu nebo je zmrazte na zimní časy. Ve vodě je nenechávejte dlouho, protože by rychle zplesnivěly.

Co s prebytkem Ostruzin

Přebrané ostružiny opláchneme na cedníku pod tekoucí vodou a rozmačkáme. Na 1 kg ostružin přidáme 3/4 litru vody a necháme 12 hodin stát v chladu. Směs potom přefiltrujeme přes plátěný sáček nebo plátýnko. Šťávu odměříme, abychom věděli kolik budeme potřebovat cukru a ohřejeme na 80 stupňů.

Jak se dělá džem z ostružin

Postup přípravy

Ve 2 lžících cukru rozmícháme želírovací cukr, přidáme do ostružin, rozmícháme a 5 minut povaříme. Přidáme zbývající cukr a povaříme ještě 2 minuty. Do odstaveného džemu vmícháme kyselinu citronovou a rum. Naplníme do skleniček, dobře jim otřeme hrdla, zavíčkujeme a sterilujeme 15 minut při 85 °C.

Co s jablky a tvarohem

Do zapékací mísy vymazané máslem a vysypané strouhankou, dáme vrstvu jablek nakrájených na silnější plátky, potom vrstvu tvarohu rozetřeného s šálkem mléka a s cukrem, opět vrstvu jablek, vrstvu tvarohu a navrch zase jablka. Zalijeme těstíčkem ( z šálku mléka, vejce a mouky) a dáme zapéci. Je to lehké a zdravé jídlo.

Jak udělat přesnídávku z jablek

Jablka očistíme, oloupeme a nakrájíme nebo nastrouháme. Připravená jablka vložíme s cukrem do hrnce, zalijeme 1 litrem vody a zcela rozvaříme. V troše vody rozmícháme pudinkový prášek, zavaříme do jablečné hmoty a pořádně promícháme. Necháme přejít varem, rozmixujeme a nalijeme do čistých skleniček.