Co všechno se dá dělat v remosce?

Co vše jde delat v remosce

Remoska peče při nižších teplotách 160 – 180 stupňů a připravíte v ní skvělou pečenou zeleninu, francouzské brambory, zapečené těstoviny nebo staročeského kubu. Příznivce alternativ masa určitě nadchne báječný seitan nebo sójové výpečky, ale hodí se také žemlovku, bábovku, koláč nebo pizzu.

Jak se pracuje s Remoskou

Během pečení pak hrnec otevírejte minimálně, aby z něj neunikala pára a jídlo se zbytečně nevysušilo. Díky vlhkosti vám zůstane krásně vláčný i piškotový korpus nebo chléb. Tip: Remoska v kuchyni báječně nahradí i mikrovlnku. Jídlo se v ní rovnoměrně prohřeje za pár minut.
Archiv

Co umí Remoska

S Remoskou lze péci, zapékat, ohřívat, smažit, grilovat, dusit i rozmrazovat a rozpékat. Jídla, která v Remosce připravíte, jsou díky použitým technologiím šťavnatá, vláčná a uchovávají si svou vůni.

Jak dlouho péct Bublaninu v remosce

Po upečení a před podáváním stačí jen bublaninu zlehka posypat moučkovým cukrem s vanilkou, přidat na talířek kopeček zakysané smetany nebo šlehačky, vanilkovou zmrzlinu… Zkrátka můžeme sebe i ostatní rozmazlovat podle chuti. Remosku po naplnění zaklopíme, zapneme a pečeme dozlatova cca 30 minut – dle výkonu remosky.

Jak péct kuře v remosce

Kuřecí stehna rozdělíme na menší díly – oddělíme paličku od stehenního řízku s kostí, osolíme, okořeníme a položíme na okořeněné brambory. Maso poklademe plátky másla, pod cibuli přilijeme trošku vody, remosku zaklopíme a zapneme. Pečeme zhruba hodinu, hodinu a půl (dle velikosti masa), aby bylo měkké a dozlatova.

Jak péct maso v remosce

Osolené a ochucené maso vložte na suché dno remosky a na několik minut ji zapněte. Teprve až se ze všech stran opeče, podlijte maso trochou vody či vývaru. Proč Takto se maso pěkně zatáhne, zůstává šťavnaté, neztrácí živiny a má lepší chuť.

Jak upéct koláč v remosce

Do remosky vymazané máslem a vysypané hrubou moukou nebo vyloženou pečícím papírem, dáme těsto, na které naskládáme vedle sebe přepůlené nebo rozčtvrcené meruňky, které posypeme drobenkou, kterou můžeme ochutit skořicí nebo vanilkou. Remosku o průměru cca 25 cm zaklopíme, zapneme a pečeme cca 35 – 40 minut dozlatova.

Jak vznikla Remoska

Stručná historie remosky

Historie remosky se začala psát v roce 1957, kdy její princip vymyslel Oldřich Homuta. Ten byl tehdy na služební cestě ve Švédsku a tam viděl hrnec, který sám vařil. Trochu ho vylepšil a přidal mu schopnost pečení. A slavná remoska byla na světě.

Jak vyndat koláč z remosky

Po upečení topné těleso odklopíme, chvíli necháme a pak koláč vyndáme z formy na mřížku. Odstraníme papír na pečení, pocukrujeme, nakrájíme a na talíři dozdobíme dle své fantazie nebo necháme jen jako řezy.

Jak upéct buchtu v remosce

Na hrnec Remosky Prima vložíme pečicí víko a pečeme do zlatova cca 30 minut. Upečené buchty ještě v Remosce potíráme směsí rozpuštěného másla, rumu a cukru. Při podávání sypeme moučkovým cukrem.

Jak péct brambory v remosce

Na brambory naskládejte máslo a na něj sýr, nakrájený na silné plátky. Sýr posypte grilovacím kořením tak, aby vrstva byla souvisle červená. V remosce pečte tak dlouho, dokud se sýr nerozteče a neutvoří na povrchu zlatou krustu. Trvá to 30–40 minut.

Jak udělat kuřecí stehna v remosce

Stehýnka omyjeme, osušíme, osolíme a posypeme kořením. Vložíme je do remosky a olejem pomažeme stehýnka s brambory. Pečeme v remosce 1 a 1/2 hodiny, v půlce času vše potřeme vypečenou šťávou a pak ještě jednou. Nesmí to být ke konci, aby bylo stehýnko křupavé.

Jak dlouho se vaří brambory v remosce

Na brambory naskládejte máslo a na něj sýr, nakrájený na silné plátky. Sýr posypte grilovacím kořením tak, aby vrstva byla souvisle červená. V remosce pečte tak dlouho, dokud se sýr nerozteče a neutvoří na povrchu zlatou krustu. Trvá to 30–40 minut.

Jak dlouho péct vepřové maso v remosce

Vložíme krkovičku, okmínujeme, posypeme zbytkem cibule a česneku, podlijeme cca 1 dl vody. Mísu Remosky přikryjeme pečicím víkem a pečeme za občasného polévání masa výpekem cca 1 a 1,5 hodiny (podle velikosti a kvality masa).

Jak PECT buchtu v remosce

Remosku buď vymastíme nebo vyložíme pečícím papírem a naskládáme buchty tak, že je mezi sebou vzájemně omastíme. Necháme nakynout, pak zapneme remosku a asi 30-35 minut pečeme. Mírně prochladlé opatrně vyklopíme a pocukrujeme.

Jaká je teplota v remosce

Kouzlo Remosky spočívá v jednoduchosti používání. Žádné složité čudlíky a pracné nastavování vás nečeká. Remoska peče při optimální teplotě od 160 do 180 °C a výsledek bude vždy perfektní.

Jak dlouho se peče kuře v remosce

Pečeme zhruba hodinu, hodinu a půl (dle velikosti masa), aby bylo měkké a dozlatova. Během pečení asi po 40 minutách zkontrolujeme, zda není třeba podlít, maso a brambory pokapeme výpekem a dopečeme. Podáváme s okurkovým salátem nebo z dipem z osolené zakysané smetany, česneku a bylinek dle chuti (kopr, pažitka…).

Jak grilovat v remosce

Remosku zakryjeme víkem a tuk necháme důkladně rozehřát. Pokrmy při smažení obracíme, ale nepícháme do nich vidličkou, aby z nich do tuku neunikla šťáva. Smažení v remosce oproti běžnému způsobu na sporáku trvá sice déle, ale kůrka bude křupavá a maso uvnitř šťavnaté.

Jak na hranolky v remosce

Připravit můžeme i zakoupené mražené hranolky. I když nebudou jako z fritovacího hrnce, budou přesto chutné a rozhodně zdravější. Brambory pokrájíme na asi 5 mm silné plátky, promícháme s česnekem utřeným se solí a s olejem a poklademe do nízké mísy remosky. Necháme je opékat po obou stranách dozlatova.

Jak dlouho péct kuřecí stehna v remosce

Postup přípravy

Remosku vymazat máslem, po obvodu rozložit brambory a lehce posolit. Doprostřed vložit stehna, poprášit je kořením na kuře a na každé položit malý kousek másla. Péct v remosce 1-1,5 hodiny.

Jak velkou Remosku

Při srovnávání Remosek jsme vybrané produkty rozdělili do dvou kategorií podle objemu. Velké Remosky o objemu 4 l najdou uplatnění ve větších domácnostech, menší Remosky o objemu 2 l jsou vhodné pro jednotlivce nebo páry.

Jak předehřát Remosku

Žádné předehřívání jako u klasické trouby

Jak již bylo řečeno nahřívání je horem, proto není potřeba přístroj před pečením předehřívat, naopak se nesmí ani nahlížet dovnitř hrnce a nadzvedávat víko, aby neunikalo zbytečně teplo.

Jak se vaří rýže v remosce

Vložíme do nádoby remosky, přidáme 550 ml horké vody, sůl, olej, vše promícháme a doprostřed mezi rýži ponoříme a rýží "zafixujeme" kousek cibule se zapíchnutým hřebíčkem. Přiklopíme víko a zapneme na 20 minut. Pak remosku vypneme a ještě zhruba 20 minut necháme, víko nezvedáme, rýže se ještě teplem dál připravuje.

Jak udělat kuře v remosce

Kuřecí stehna rozdělíme na menší díly – oddělíme paličku od stehenního řízku s kostí, osolíme, okořeníme a položíme na okořeněné brambory. Maso poklademe plátky másla, pod cibuli přilijeme trošku vody, remosku zaklopíme a zapneme. Pečeme zhruba hodinu, hodinu a půl (dle velikosti masa), aby bylo měkké a dozlatova.

Jaký je rozdíl mezi Remoskou a pečící pánví

Remoska, o které již víme, že je to značková a zcela originální elektrická pečící pánev/mísa, má oproti ostatním pečícím pánvím přece jen o něco vyšší cenu, ale zase máte jistotu, že vám dlouho vydrží a není to žádná „napodobenina/imitace“.