Co z Praseci kůže?

Co se vyrábí z vepřové kůže

Vepřové kůže obsahují velké množství kolagenu, jsou nenahraditelnou surovinou pro výrobu tlačenky, huspeniny a sulcu.
Archiv

Jak dlouho se vaří vepřové kůže

Vepřové kůže vložte do hrnce a zalijte je studenou vodou tak, aby byly zcela ponořené. Vařte je na mírném ohni doměkka, což zabere přibližně dvě hodiny.

Co s odřezky z vepřového masa

Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto. Využít můžete také těstoviny nebo na kostičky nakrájené brambory uvařené na loupačku.

Jak se dělá sulc z kůží

Kůže s kořením vložit do studené osolené vody a dát vařit. Po cca 30 minutách přidat zeleninu a vše uvařit doměkka. Koření a zeleninu odstranit. Kůže rozmixovat (část jemně, část hruběji), vrátit je do vývaru, opepřit, přidat cibuli a ocet podle chuti.

Jak zpracovat prase

Nejprve oddělíme plec od vepřové půlky, následně pokračujeme odříznutím nožičky a kolínka. Plec vykostíme a zbavíme kůže a přebytečného tuku. Je důležité správně pracovat s vykosťovacím nožem. Řezy vedeme opatrně po kosti tak, aby ztráty masa byli minimální.

Jak usušit prasečí kůži

Čím méně tuku na kůži ponecháme, tím budou vepřové kůžičky po usmažení křupavější. Kůži zbavenou tuku nakrájíme na čtverečky o velikosti 1 cm nebo na proužky o stejné šířce. Nakrájenou kůži dáme usušit do sušičky na potraviny nebo ji necháme usušit na mřížce na nejnižší teplotu v troubě (12-24 hodin).

Jak dlouho vařit prasečí nožky

Vepřové nožičky se jednoduše dají do většího hrnce, zalijí vodou tak, aby byly ponořené, přidá se k nim sůl, koření, celá cibule a pozvolna se uvaří doměkka. To bude trvat asi 1,5 – 2 hodiny, tlakový hrnec zkrátí dobu asi na polovinu.

Co udělat z vepřového ořechů

Vepřová kýta – ořech je vhodná na pečení vcelku, dušení, vaření i smažení. Při úpravě porcovaného masa doporučujeme ořech naklepat a krájet přes vlákno. Vepřový ořech je spolu s vrchním a spodním šálem část kýty.

Proč jíst sulc

Jedná se například o sulc čili huspeninu. Kolagenu se občas říká i bílkovina mládí. Kromě jiného omezuje vznik vrásek, pomáhá udržet elasticitu kůže, udržuje v dobré formě naše klouby a také urychluje hojení různých větších i menších ranek. Podle lékařů bychom měli mít kolagen v jídelníčku pokud možno pravidelně.

Jak dlouho vydrží sulc

Trvanlivost nic moc, v ledničce 3-4 dny. Mrazit se nedá, ale dá se dát horký do skleniček, zavařený vydrží v lednici do spotřebování.

Kdy se zabije prase

Tradičně proto zabijačkové období začíná v prosinci a trvá až do masopustního úterý před Velikonocemi. Jako první si připravte prostory, kde se bude provádět porážka a vykrvení prasete a kde budete prasátko po zabití pařit a zbavovat štětin. K paření prasete vám nesmí chybět dřevěné necky.

Co s Pulkou prasete

Vepřovou půlku můžeme na přání rozbourat na díly (kýta bez kosti, plec bez kosti, bok s kostí, krkovice s kostí, pečeně s kostí, kolena, hlava, lalok) a stáhnout hřbetní sádlo (sádlo bez kůže, kůže). Vepřová půlka je základní surovinou pro "domácí zabíjačku".

Jak Susit vepřové kuze

Nařežeme kůže na proužky cca 1 cm. Namícháme marinádu a proužky v ní pořádně promícháme. Rozložíme do sušičky. Sušíme při 70-ti stupních 8 – 10 hodin dokud nejsou kůže úplně tvrdé.

Jak sušit maso pro psy

Sušené maso pro věrného čtyřnohého přítele můžete zkusit i doma. Stačí nakrájet třeba kvalitní hovězí maso napíchat na špejli a sušit se dá buď pod grilem, v horkovzdušné sušičce nebo v troubě. Prvních dvacet minut se maso musí zahřívat při teplotě asi 75ºC a poté se suší 8-10 hodin na 60ºC.

Jak očistit vepřové nožičky

Před vložením do hrnce s vodou je třeba nožičky důkladně očistit a zbavit chlupů, na kterých byste si moc nepochutnali, a navíc na nich ulpívá špína. Chlupy se odstraňují buď ostrým nožem, opálením nad plamenem nebo použitím jednorázového holítka.

Jak se dělá sulc

Maso vložte do velkého hrnce a zalijte vodou tak, aby byly všechny kousky ponořené. Přidejte 1 cibuli vcelku (oloupejte jen vrchní vrstvu slupky), bobkový list, nové koření, celý pepř a 5 lžic jablečného octa. Vařte na mírném plameni (cca 3 hodiny, vodu nedolévejte), dokud se vám maso nezačne ve vývaru rozpadat.

Jak připravit vepřový ořech

Maso omejeme a v celku osolíme, dáme do zapékací mísy, přidáme na půl rozkrojenou paličku česneku, podlejeme vývarem a dáme ještě 1 cibuli v celku. Pečeme na 170 stupnů 2 hodiny pod pokličkou. Maso vyndáme a výpek dáme vařit. Přilejeme trochu vývaru, rozmíchaného se 2 lžícemi hladké mouky.

Co z masa ořech

Vepřová kýta – ořech je vhodná na pečení vcelku, dušení, vaření i smažení. Při úpravě porcovaného masa doporučujeme ořech naklepat a krájet přes vlákno. Vepřový ořech je spolu s vrchním a spodním šálem část kýty. Kýta je zadní končetina prasete od kolena výše.

Jak si vyrobit kolagen

Pro výrobu kolagenu je potřebná i síra: dejte si třeba kakao, vejce, sýry, česnek, ředkvičky a kedlubny. Jako doporučená denní dávka kolagenu se uvádí 3–10 gramů. Abyste na takovou porci dosáhli, museli byste sníst 260 g tlačenky, asi 200 g želatinových medvídků, vývar ze 4 kg vepřových nožiček…

Co prospívá kloubům

Ideální je protahovací cvičení, jóga, pilates, kolo, plavání. Tyto pohybové aktivity přináší kloubům úlevu a posilují je. TOTO NEDĚLEJTE! Omezte ale raději cvičení, která zahrnují dřepy, výskoky, dopady.

Co se dělá z prasečí hlavy

V osolené vodě s nakrájenou zeleninou a cibulí povaříme očištěnou vepřovou hlavu (bez mozečku). Měkkou hlavu vyndáme z polévky, stále míchajíce, zavaříme krupici. Nebo vložíme so polévky zvlášť udušené kroupy. Před podáváním přidáme zelenou sekanou petrželku, okořeníme ji tlučeným pepřem a podáváme.

Co dělat když uvidím divoké prase

Určitě se k němu nepřibližujte. Zaútočí na nás Pokud budou ohrožena selata a nebudou moc kam utéct, tak ano. Bachyně se bude bránit a dokáže na vás zaútočit, ale ve většině případů se střetem černá zvěř radši uteče.

Jak zabít domácí prase

Nejčastěji se k omračování používá střelné zařízení s upoutaným projektilem, projektil prorazí lebku prasete a v vnikne do mozku prasete. Omračování úderem do týla nebo zátylním vpichem nožem nebo sekerou je zakázáno, prase se pouze ochromí, ale neomráčí, a plně cítí bolest.

Jak zpracovat půl prasete

Nejprve oddělíme plec od vepřové půlky, následně pokračujeme odříznutím nožičky a kolínka. Plec vykostíme a zbavíme kůže a přebytečného tuku. Je důležité správně pracovat s vykosťovacím nožem. Řezy vedeme opatrně po kosti tak, aby ztráty masa byli minimální.

Jak vykuchat prase

Vykuchaného vepře oškrábeme nasucho nožem a rozseknutím rozdělíme na dvě stejné půlky tak, aby mícha zůstala vcelku. Při rozsekávání zůstává ocásek u levé půlky. Hlava má být rozpůlena co nejmenším počtem hladkých seků. Potom vytrhneme pístní sádlo, tukový obal na ledvinách mělce rozřízneme, ledviny pak vyloupneme.