Co zacina na Ř?

Co začíná na písmeno R

rathifikovat.rathing.rathland.rathorika.rathovačka.Rathovice.rathovina.rathovka.
ArchivPodobné

Co začíná na písmeno E

elektrikařina.elektro-ojetina.elektroauto.elektroběžka.elektrobrnda.elektrobus.elektrobuzna.elektrocyklista.

Co začíná na písmeno I

instakrám.instakramářinstakrampus.instakrámy.instakráska.instalatérský dekolt.instalattér.instalker.

Co začíná na K

kadidíra.kadidlo.kadikvrdlák.kadipapír.kadipejskařkadipytlík.kadíra.kadírka.

Co začíná na J

jaspis.juka.jet.jurisdikce.jurista.jaguár.jekl.jáhen.

Co začíná na písmeno f

faszcinace.faszcinovat.fatáčfaťan.fatovat.fauvéčko.fávo.favořiť

Co začíná na G

gejošgejselka.gekon.gelstapo.genderál.genderbaba.genderista.genderman.

Jak se vyslovuje e

Písmeno ě po písmenech b, p, v, f naznačuje výslovnost [bje], [pje], [vje], [fje], např. běhat [bjehat], pět [pjet], větřík [vjetřík], o žirafě [žirafje] (viz kap. 1). Po písmenech p a f se píše vždy pouze ě, nikdy je, např.

Co začíná na m

malryba.malta-koule.maltézák.maluska.malý doktorát.mamagement.mamahotel.mamaleone.

Na které písmeno začíná nejvíce slov

Naproti tomu písmena „j“, „q“, „x“, a „z“ jsou na stupnici podle frekvence zcela na dně, přičemž „z“ bylo použito jen v 0,074 procenta případů. Pokud jde o první písmena v textech, největší počet slov začíná na „t“, po němž následují „o“ a „i“.

Co začíná na C

cápka.čapkolog.čapkovat.čapkovina.cápkyněčápo di tutti čápi.čápodlak.čapokalypsa.

Jak se vyslovuje ë

Ve francouzštině se Ë čte jako české e a ruší výslovnost spřežky (slovo Noël se vyslovuje /nɔεl/, ale Noel by se vyslovovalo /nœl/ (jako „nöl“ v němčině).

Jak se vyslovuje mě

(J. V.) Vyslovovati slabiku mě jako mje (rozumjel a p.) místo mňe (rozumňel) je nade vši pochybnost strojenost a násilnost, kterou nelze omluvit [192]ani důvody metodickými ve škole (na př.

Jak vypadá nejdelší slovo na světě

Nejdelší anglické slovo v Oxfordském slovníku je pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Obsahuje 45 písmen a označuje nemoc plic způsobenou vdechováním popela a písečného prachu. V češtině se obecně za nejdelší slovo považuje "nejneobhospodařovávatelnějšími".

Co je nejdelší české slovo

Podle České databanky rekordů je nejdelším slovem »nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšího«, které se skládá z 38 písmen.

Jak číst ö

Znak je složen z písmene O a přehlásky (umlaut) a vyslovuje se buď jako polozavřená přední zaokrouhlená samohláska [ø] nebo jako polootevřená přední zaokrouhlená samohláska [œ].

Jak se vyslovuje ç

Turečtina cedillu napojuje na písmeno C/c (které se čte jako [dž]), čímž vznikne již známý znak Ç/ç, který ovšem čteme jako [č]. Dalším znakem s cedillou je písmeno S/s, čímž vzniká znak Ş/ş, který se čte jako [š].

Jak se určuje E a je

Po písmenech b a v se většinou píše ě, např. běh, bělmo, chybět, oběd, oběť, příběh, sběratel, hrabě, na svatbě, hrubě; věc, věda, dřívější, hvězda, povědět, svět, zvěř, v dopravě, dvě, zajímavě. Ve výrazech, které obsahují předponu ob‑ nebo v‑ a jejichž kořen za touto předponou začíná ‑je‑, se píše je, např.

Jak vysvětlit E a je

Trik při psaní správného bě/bje a vě/vje spočívá jen v umění najít kořen slova. V kořenu slova se vždy píše ě. Naopak po předponách ob- nebo v- nemůže kořen slova začínat ě (nemohl by pak stát samostatně bez předpony), musí tedy začínat písmeny je-.

Jaké je nejdelší slovo v českém jazyce

V češtině se obecně za nejdelší slovo považuje "nejneobhospodařovávatelnějšími". Ústav pro jazyk český ovšem upozorňuje, že mohou vzniknout i delší složeniny, jako například "nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšími". To jsou však jazykové konstrukty, které se nepoužívají.

Jaké je nejdelší anglické slovo

Nejdelší české slovo (nejneobhospodařovávatelnějšími) má 30 písmen, nejdelší anglické slovo (pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis) jich má ještě o patnáct více. Nejmenší slovní zásobu má jazyk Taki Taki, a to 340 slov.

Na jaké písmeno je nejvíce slov

Nejvíce českých slov, přes 23 %, končí na písmeno ‚i'. Dalšími písmeny v pořadí jsou ý, a, í, t, k, ě, o, v, n, l. Jen v 399 případech ze vzorku 193 000 slov končí na písmeno ‚h' (např. hloh, roh, stoh).

Jak se čte ë

Hlásky /a, e, i, o, u/ se vyslovují jako v češtině. Hláska /y/ se vyslovuje jako temné německé /ü/. Hláska /ë/, nese-li přízvuk, se vyslovuje jako středový střední vokál /ə/. Nenese-li přízvuk, ztrácí se a pouze prodlužuje předcházející slabiku: shumë [šúm] .

Jak se píše Přehláska nad o

V ní je zápis pro malé přehlasované o = ö následující: stiskneme a podržíme tl. ALT a následně na numerické klávesnici namačkáme čísla 0246. Nakonec ALT pustíme a objeví se symbol ö. Pokud stejným způsobem namačkáme ALT+0214, objeví se velké přehlasované o = Ö.

Jak číst francouzské r

Souhlásky Ve francouzštině neexistuje zvuk h. 2 Jinak je výslovnost souhlásek celkem shodná s češtinou, ovšem kromě r, které se ve francouzštině „ráčkuje" (je to třená zadopatrová hláska, podobná českému „ch"). V jižní polovině Francie se však r vyslovuje jako u nás.