Co zasadit mezi ovocné stromy?

Co zasadit pod ovocný strom

Co vysadit pod ovocný stromTřezalka kalíškatáHlohyně šarlatováModřence.Rozchodník.Třapatka zářiváZáplevák podzimníBrusnice brusinka.Abélie velkokvětá
Archiv

Co zasadit pod stromy

Co vysadit pod koruny stromů Na pohled krásné a na údržbu nenáročné jsou podsadby z rozmanitých bohyšek, kapradin, udaten, čechrav, dlužich, hluchavek, kakostů, barvínku, odolného tlustonitníku (ten obstojí i pod ořešákem) a dalších trvalek, jimž nevadí zastínění.

Co dát pod keře

Nejvíce využívaným materiálem, kterým se mulčuje pod stromy a keři, je nadrobno posekaná tráva.

Co vysadit pod Angrest

Pěstování angreštu

Kořeny jsou rozprostřené mělce pod povrchem, jsou citlivé na vysychání půdy, proto je u angreštu velmi důležitá nastýlka (mulčování), nejlépe posekanou trávou, kterou můžeme prohodit i lesní hrabankou nebo listy leuzey a kostivalu.

Co zasadit do stinu pod strom

Další rostliny vhodné do stínu: Kontryhel měkký (Alchemilla mollis)Bergenie neboli badan (Bergenia spec.)Bohyška (Hosta spec.)Prvosenka bezlodyžná (Primula vulgaris)Zběhovec plazivý (Ajuga reptans)Čechrava (Astilbe spec.)Zvonek (Campanula spec.)Sasanky (Anemone)

Co vysadit kolem domu

Nižší keře a trvalky zahradu vytvoří v zahradě nádhernou kulisu pro potěchu majitelů. Nebojte se na zahradě ozdobných travin, mohou krásně lemovat křivky pozemku. Na jižní stranu pozemku se – jako křivku lemující zahradu – hodí vysázet pokryvné růže kombinované s levandulemi, okrasnými trávami a pryšci.

Co do truhlíků do stínu

Mezi balkonové rostliny dobře snášející stín řadíme například:Balkonové rostliny: begónie, africká kopřiva, popenec, netýkavka, fuchsie.Sezonní rostliny: zvonky, primule, dlužicha.Bylinky: kozlík lékařský, převislé a lesní jahody, máta, pažitka, mařinka vonná

Co se dá zasadit pod jehličnatý strom

Rostliny pod jehličnany

Pěnišníky a azalky můžete doplnit vřesy a vřesovci, pierisy, libavkami, kapradinami, dřínem kanadským, bramboříky (zejména Cyclamen coum), bohyškami, konvalinkami, brusnicemi nebo borůvkami chocholičnatými. Pod jehličnany a v jejich okolí se také velmi dobře daří nenáročným kakostům.

Co použít místo mulčovací kůry

Praktická štěpka

Pořezané větve stromů a keřů můžeme okamžitě zpracovat na jemnou drť, kterou lze použít stejně jako kůru. Štěpkování patří mezi skvělé recyklační ekologické metody. Nemusíme sušit a pálit větve, případně je vyhazovat do odpadu.

Na co je dobrá štěpka

Mulčování štěpkou (drtí) ochrání půdu proti vysoušení, a naopak proti přemokření a z části brání růstu plevelu. Mulč ze štěpky lze použít i do kompostu či podestýlku ke králíkům, morčatům, slepicím apod. Štěpkovače naopak rozřežou větve na trochu větší kousky, s nimiž můžete například zatopit v krbových kamnech.

Kam umistit angrešt

Angreštu vyhovují otevřená stanoviště s mírným průvanem. Mělce koření a rychle reaguje na všechny agrotechnické zásahy. Ve srovnání s rybízem červeným a bílým má angrešt vyšší nároky na půdu. Vyžaduje středně těžké, humózní, hlubší půdy, neutrální až slabě kyselé reakce, dobře zásobené živinami.

Jak hluboko zasadit angrešt

Keř angreštu sázíme do sponu 3×1 m do hloubky zhruba 5 cm. Poté keř zkrátíme na 2-4 pupeny. Slabší větve odstřihneme a v dalším roce ponecháme pouze 4-6 nejsilnějších větví.

Jaké ovoce do stínu

Na slunce i do polostínu

Například maliny a ostružiny snesou i úpal. Borůvky, brusinky a klikva uvítají lehký polostín, v polostínu dobře poroste i rybíz.

Co zasadit do zahrady

Na slunci se bude dařit rajčatům, která můžete umístit ke stěně chaty a přenechat tak místo v záhonu náročnějším druhům zeleniny. Sluneční paprsky potřebují i fazole, cibule, papriky a brambory a samozřejmě většina druhů ovoce. Aby vám zahrádka hrála barvami již na jaře, vysaďte na slunečné místo růže.

Co zasadit kolem chodniku

Z letniček jsou vhodné netýkavky (potřebují však více vody) nebo begónie (Begonia semperflorens). U chodníků mohou vyniknout i některé nižší a kompaktně rostoucí dřeviny, například brsleny (Euonymus fortunei „Emerald Gold“), zimolezy (Lonicera nitida), tavolníky (Spiraea japonica) a další.

Co nasadit k Muskatum

Pro tento účel jsou vhodné třeba barevně výrazné vitálky, minipetúnie (million bells) a sporýše (verbeny). Decentnější kombinaci vytvoří s bakopami, oblakem květů je zkrášlí drobné tařinky nebo lobélie. Zajímavý kontrastní vzorec vytvoří muškáty se špičatými květy hledíků, šuškard nebo nevadlců.

Co v červenci do truhlíku

Do třech klasických balkonových truhlíků jsem vysel následující kombinace:Červená řepa, keříčkový fazol, polníček. 💡 Tip: Keříčkový fazol vám vyroste asi za dva měšíce, takže už koncem léta budete sklízet čerstvé zelené lusky.Černá ředkev, ředkvička a rukola.Mangold a mrkev.

Co pestovat pod smrky

V blízkosti jehličnanů se dobře daří například vřesovištním rostlinám. Při jejich výsadbě do výsadbových jam přidejte rašelinu nebo substrát určený přímo pro tuto skupinu rostlin.

Co zasadit pod Smrkem

Odborná rada však laika překvapí: právě se smrky je vhodné při obnově začínat. Jako s přípravnou dřevinou. A třeba buky a jedle sázet až poté, co smrčky poporostou. Ty jsou totiž stínomilné: vysazení přímo na holinu nepřežijí.

Jak si vyrobit mulčovací kůru

Drtič větví rozdrtí staré větve a zbytky rostlin na drobné části, které pak můžete snadno použít jako mulčovací kůru na záhony. A nezapomeňte ani na klasické hrábě. Obyčejné listí je nedoceněný mulčovací materiál, který se pro mulčování krásně hodí a můžete ho velmi snadno zužitkovat.

Co dát na cestičky mezi záhony

Cestičky v trávníku a mezi záhony můžeme vysypat pískem, štěrkopískem, štěrkem nebo oblázky. Na místa sousedící s lesem se hodí také drcená kůra.

Jak často mulčovat trávník

Ideální je mulčovat zhruba třikrát až čtyřikrát za rok, aby se dosáhlo kvalitního porostu a tráva nepřerůstala. Při správné péči o travní plochy je ideální mulčovat na začátku vegetačního období, čerstvě rostlá mulčovaná tráva slouží jako hnojivo pro růst další vegetace.

Jak oddělit Kačírek od trávy

Odstraníme zeminu na výšku skrytého obrubníku a následně vyplníme oddělený prostor kačírkem nebo mulčem. Pro alternativní a rychlejší instalaci si rýčem připravíme v zemi drážku. Do drážky pak obrubník zatlačíme, nebo zatlučeme, a to nejlépe gumovou palicí. Obrubník usadíme na úroveň terénu.

Jak hluboko zasadit Stromkový angrešt

Samotný stromek sázíme tak hluboko, jako rostl ve školce. Ke stromkovitému angreštu nezapomeneme upevnit oporu, která bude končit až nad místem roubování. Předejdeme tak pozdějšímu vylomení korunky, která bude těžknout pod záplavou plodů.

Jak hluboko sázet rybíz

Zarazíme opěru, nejlépe trubku s nadzemní výškou sto padesát centimetrů. Sázíme o patnáct centimetrů hlouběji než rostla ve školce. Kořeny zakrátíme minimálně, rozprostřeme je na dno jamky, rostlinu zasypeme a důkladně zalijeme.