Co zasadit na zahradu v srpnu?

Co dělat v srpnu na zahradě

Co je třeba udělat v srpnu na zahraděNejlepší čas pro úpravu zimostrázu.V první polovině srpna vysazujeme jahodník.Plody melounů sbíráme, až když stopka sesychá a stáčí se do kličky.Vysazujeme salát pro podzimní sklizeňVysazujeme ředkvičky pro podzimní sklizeň

Co vysévat v červenci a srpnu

Výsev červenec a srpenšpenáty,rukolu,polníček,pack choi,různé druhy asijské listové zeleniny jako třeba red giant, mizuna,ředkvičky.a samozřejmě další druhy zeleniny, které se osvědčily.
Archiv

Jaké květiny sázet v srpnu

Vysazujte cibulky sněženek, bledulí, kandíků a odolných bramboříků i podzimních ocúnů pro krásné květy letošního podzimu a příštího jara. Po odkvětu ostřihejte květy lilií, nechte jim zaschnout listy a pak cibule vyjměte a uložte k přezimování. Na záhonech denivek pravidelně odstraňujte odkvétající květy.
Archiv

Co si zasadit na zahradu

Možností máte mnoho. Brokolice, pekingské zelí, čínské listové zeleniny, saláty, špenát, ředkvičky a ředkve, roketa, vodnice, kopr… Všechny tyto plodiny se hodí na uvolněné záhony, mají totiž relativně krátkou dobu pěstování. Některé druhy pozdní letní výsevy přímo vyžadují.
Archiv

Jaké květiny sázet v červnu

Jde především o cibule krokusů, tulipánů a narcisů. Vysazujeme nové výhonky popínavých růží a rovněž je přihnojujeme. Skalky mírně zavlažujeme, odstraníme plevel a příliš rozrostlé rostlinky zmenšujeme. Také nastává výsadba rododendronů, azalek, jiřin a mečíků.

Co do skleníku v srpnu

V srpnu jsou ve skleníku především teplomilná rajčata, okurky, papriky, melouny nebo lilek. Průsvitné stěny jim zaručují teplíčko a na vás je, aby měly všechny rostliny dostatek vody. Potřebná je pravidelná zálivka odstátou měkkou vodou. Do konce měsíce ještě můžete do vody přidat trochu hnojiva.

Co se dá pestovat v srpnu

Dobrá zpráva pro opozdilce: I v srpnu lze ještě zasadit zeleninuSalát. Pěstování salátu není složité a nepotřebujete ani velkou zahradu.Ředkvičky. Ředkvičky je ideální vysadit ve druhé polovině srpna.Vodnice.Špenát.Mrkev.Kozlíček.Roketa, polníček.Asijská exotika.

Kdy začít sázet zeleninu

Duben: Vyséváte na záhony zeleninu (mrkev, saláty, červenou řepu, černou ředkev, hrách). Vysazujete aromatické byliny (tymián, majoránku, šalvěj, rozmarýn…). Květen: Po zmrzlých vysazujete na záhony okurky, cukety, dýně, rajčata, papriky, lilky. Pro pozdní sklizeň vyséváte mrkev, saláty, červenou řepu.

Co kvete v srpnu na zahradě

Koncem srpna již můžeme vysadit narcisy, řebčíky, sněženky, kandík, řebčík, bledule, ladoňky a sternbergie. Vysaďte sazenice dvouletých rostlin jako jsou pomněnky, chejry a macešky. Vysaďte si krásné ocúny, vaši zahradu oživí svými fialovými květy během září a října. Začátkem srpna můžete vysadit i podzimní šafrány.

Co zasadit v srpnu na balkon

V srpnu můžete vysadit například saláty, polníček, roketu, špenát, mizunu nebo mibunu. Stihnete ale také klasické ředkvičky, méně obvyklou vodnici, případně i bílou nebo černou ředkev a karotku. Během srpna je možné vysazovat ještě okrasné mini papričky a mini chilli papričky.

Které rostliny se nesnáší

Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek. Pokud někoho kolem sebe snese, jsou to především: hrách, fazole, kopr, salát, pórek, cibule, celer, červená řepa, petržel, kedlubny nebo zelí. Okurky špatně porostou i jako následná plodina po rajčatech nebo květáku.

Jakou zeleninu na zahradu

Na záhoně hned po hnojení se bude dařit rajčatům, okurkám, tykvím, melounům, květáku, zelí, kapustě, celeru, pórku, bramborám. Kadeřávek, kedlubny, mrkev, petržel, pastinák, černý kořen, červená řepa, česnek, cibule, brokolice či špenát bude prosívat na záhonu druhý rok po hnojení.

Co zasadit v červnu na zahradu

Zelenina a květiny ze semen i počátkem léta. Na zahradu můžeme vysít saláty, čekanku, roketu, kopr, mrkev, hrášek, fazole, kapustu, zelí, řepu, ředkev, letničky i dvouletky.

Co můžeme vysévat v červnu

Právě v červnu tedy můžete začít sázet převážně listovou zeleninu, ale můžete také vsadit i na některé druhy zeleniny kořenové a plodové. Vaší jistotou tedy bude například listový špenát, mrkev, roketa, červená řepa, černá ředkev, ředkvičky, hrášek, hlávkové zelí, pekingské i čínské zelí, raná kedlubna.

Jak daleko od sebe rajčata ve skleníku

Při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku vysazujeme tyčková rajčata do sponu 100 x 50 cm, na venkovním stanovišti do sponu volnějšího, asi okolo 100 x 70 cm. Keříčkové odrůdy na venkovním stanovišti pěstujeme ve sponu okolo 70 x 50 cm.

Kdy dát sazenice do skleníku

S výsadbou sazeniček pro jistotu počkejte až po květnových mrazících (12. – 14. května). Pokud máte skleník dobře zajištěný proti mrazu, můžete vysadit předpěstované sazenice rajčat.

Jakou zeleninu sázet v červenci

Hodí se červená řepa, která do podzimu vyroste alespoň do malých bulviček, listový nebo ledový salát, špenát, roketa, polníček, pekingské zelí, raná karotka, kedlubny a různé odrůdy ředkví a ředkviček. Stihneme také hrášek nebo keříčkové fazole.

Co s čím sázet tabulka

My je tu pro vás máme:červená řepa, salát X špenát.zelí X jahody.kapusta kadavá X růžičková kapusta.okurky X rajčata, zelí, květák, růžičková kapusta, brokolice.fazole X fenykl.šalotka X hrách, fazole.

Jak správně zasadit zeleninu

Rozvrhněte si, kam a v jakém sponu zeleninu zasázíte. V těch místech vykopejte hlubší jamky a do každé nalijte zhruba litr vody. Až se vsákne, začněte sázet. Kořeny zakryjte blátem a poté přidejte vrstvu suché půdy – tak zabráníte odparu a voda zůstane u kořenů.

Co kvete v červenci a srpnu

Hlavními letničkami kvetoucími v srpnu jsou astry, cínie a hledíky. Většinová část letniček už je v tomto měsíci dávno v plném květu. V době sucha a prudce pálícího slunce na ně nesmíme zapomenout se zálivkou, jinak nám rostliny odejdou.

Které stromy kvetou v srpnu

Ibišek, hortenzie, tavolník

Tato neobyčejně krásná dřevina najde své místo na každé zahrádce, předzahrádce i v parcích. Bude nám dělat radost po celé léto. Vyhovuje jí přistíněné stanoviště s kyprou humózní půdou, mírně vlhkou (dlouhodobé sucho jí nesvědčí).

Co pěstovat na balkoně ve stínu

Mezi balkonové rostliny dobře snášející stín řadíme například:Balkonové rostliny: begónie, africká kopřiva, popenec, netýkavka, fuchsie.Sezonní rostliny: zvonky, primule, dlužicha.Bylinky: kozlík lékařský, převislé a lesní jahody, máta, pažitka, mařinka vonná

Co zasadit do truhlíku na okno

Vysaďte do nádob a truhlíků vřesy, vřesovce, macešky, chryzantémy nebo libavky s jejich mimořádně výraznými plody a doplňte je odolnými zelenými rostlinami, jako jsou břečťany, hebe nebo stříbrný starček. Rostliny do podzimních truhlíků můžete vysazovat i začátkem listopadu.

Co nesnáší rajčata

Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách.

Co Nesázet spolu

Brambory nesázejte společně s hlíznatými druhy zeleniny, tedy těmi, které rostou pod zemí: bulvový celer, kedlubna, ředkvičky, řepa, tuřín, brambory, křen nebo kořen petržele. Hlávkový salát se nesnese s celerem nebo petrželí. Kukuřici vysaďte co nejdál od celeru nebo reveně.