Co zažít v Portugalsku?

Co zazit v Portugalsku

V článku najdete hned 11 tipů na zajímavé výlety.Menhir dos Almendres. Menhirs dos Almendres, Portugalsko.Capela do Senhor da Pedra. Capela do Senhor da Pedra.Ostrov Baleal. Baleal, Portugalsko.Elvas. Akvadukt Amoreira, Elvas, Portugalsko.Klášter Batalha. Klášter Batalha, Portugalsko.Monsanto.Óbidos.Conímbriga.
Archiv

Co se vyplatí koupit v Portugalsku

K typickým portugalským suvenýrům patří kožené a korkové výrobky (klíčenky, klobouky apod.), vlněné koberce a přikrývky, dekorativní keramika a malované džbánky, ručně tkané krajky, proutěné výrobky. V různých formách se objevuje tzv. Barcelušský kohoutek, jak praví dávná legenda, symbol štěstí a spravedlnosti.

Co je typické pro Portugalsko

Portugalská kuchyně

Základní informace
Dochucovadla chili, piri piri, vanilka, římský kmín, šafrán,skořice, koriandr, muškátový oříšek, bobkový list
Pokrmy
Jídla caldo verde,francesinha, Cozido à portuguesa, Carne de porco à alentejana
Nápoje čaj káva, víno, Portské víno. pivo, Aguardente

Co si vzít s sebou do Portugalska

Do Portugalska si vezměte pohodlné oblečení. Záleží také na tom, kam míříte. K turistice a návštěvě měst je vhodná kvalitní obuv a sportovní oblečení.Do kufru ještě přibalte repelent – ten se může kdykoliv hodit. Lékárnička se základními léky také není na škodu.

Na co si dát pozor v Portugalsku

V Portugalsku je nutné dát pozor na řadu zákazů, ke kterým patří zákaz dovozu a držení pepřových sprejů, zákaz držení, dovozu a prodeje jakýchkoliv drog (hrozí trest odnětí svobody na několik let) nebo zákaz kouření ve veřejných prostorách.

Kdy je nejlepší jet do Portugalska

U této země hodně záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší samozřejmě letní měsíce: červen–září. Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Jak je drahé Portugalsko

Kolik co stojí

V Portugalsku je zhruba stejně draho jako v ČR. Levnější je maso, zelenina na trhu a oblečení, dražší je alkohol, strava v restauracích, cigarety a drogerie. V případě této země opravdu záleží, kde a co nakupujete. Cigarety v Coimbře vás budou stát 5 eur, v Sete Cidades na Azorech vás vyjdou na 2,5 eura.

Kde se koupat v Portugalsku

Mezi nejslavnější body lze vyjmenovat Lagos, Faro nebo Albufeiru. Pláže jsou zde kryté krásně zbarvenými skálami, takže tu tolik nefouká a koupání i opalování je tady příjemné. Pro milovníky horské turistiky nabízí Portugalsko národní park Serra da Estrela.

Co jíst v Portu

Portugalci milují krevety, kraby, chobotnice a další možné mořské dary. Velkými odborníky jsou místní na pečení sladkostí – v každé kavárně i obchodě najdete mnoho druhů různých dortíků a pečených i smažených sladkostí. Asi nejznámější portugalskou pochoutkou je francesinha, oblíbená především v Portu.

Jaké jsou zásuvky v Portugalsku

V Portugalsku využívají stejného elektrického napětí (220 V a 50 Hz) i stejné elektrické zásuvky jako u nás v České republice. Při vycestování do této destinace tedy nepotřebujete žádnou redukci ke svým elektrickým spotřebitelům.

Jaké jsou zásuvky na Madeiře

Elektrické napětí je na Madeiře 220 V, elektrické zásuvky jsou zde typu C, kdy má nabíječka zakončení dvěma hroty. Jsou kompatibilní s těmi našimi, tj. adaptér proto pro turisty z České republiky není potřeba.

Kdy je nejtepleji v Portugalsku

Nejteplejším měsícem bývá červenec, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 32 °C v průměru přes den. Pokud zvolíš pro svou návštěvu prodloužený víkend v zimě, připrav se na chladnější teploty a průměrnou denní teplotu kolem 16 °C v lednu. Srážky jsou největší v prosinci, kdy může spadnout až 71 mm deště.

Jaké je moře v Portugalsku

Podnebí Portugalské počasí z velké části řídí Golfský proud, Atlantský oceán a Středozemní moře. Klima je kontinentální, což znamená, že zimy jsou mírné se srážkami a léto je horké a suché.

Co vidět v Portu

TOP 4 vyhlídky na Portozahrady Jardim de Morro (poloha na mapě) – krásná vyhlídka na centrum Porta i řeku Douro z hezky upraveného parku, přístupné zdarma.klášter Serra do Pilar (poloha na mapě) – z hradeb kláštera se naskytne nejkrásnější výhled na Porto, který se objevuje na všech pohlednicích.Ponte Luís I. (

Kdy na dovolenou do Portugalska

Pokud tedy chcete zemi objevovat a ne se pouze slunit na pláži, nejlepší doba na dovolenou je květen či říjen, kdy klesají na příjemnou úroveň teploty i ceny. Od listopadu do března spadá většina srážek, což však nemusí být žádným pravidlem.

Kdy jet do Porto

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Porta

Pokud plánujete cestu do Porta, nejlepším časem pro návštěvu města je bezesporu květen a červen. V těchto měsících se můžete těšit na teploty kolem 21-27 °C přes den a příjemnou teplotu kolem 12-16 °C v noci.

Jak se žije v Portugalsko

Životní styl. Pouze třetina obyvatel Portugalska bydlí ve městech. Venkované vyznávají tradiční způsob života, starají se o úrodu a dobytek a drží se stranou od chaosu, byrokracie a sociálních nepokojů, které v jejich očích symbolizují urbanizované oblasti.

Jaké oblečení si vzít na Madeiru

Pokud však plánujete pěší turistiku ve vnitrozemí, rozhodně nezapomeňte ani na teplou bundu/větrovku, mikinu či svetr, pohodlné kalhoty a zejména pak vhodnou outdoorovou obuv. Zapomenout byste pak neměli samozřejmě na spodní prádlo, pyžamo a kvalitní ponožky.

Jaké mají zásuvky v Portugalsku

Jak elektrické zásuvky, tak i síťové napětí je stejné jako u nás (220 V).

Kdy je nejlepší navštívit Portugalsko

Obcházet památky (ať už přírodní nebo historické) je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince. Pro návštěvu Azorských ostrovů jsou nejzajímavější červen a září, kdy tudy proplouvá nejvíce kytovců. Pokud nechcete pozorovat ryby, doporučujeme květen až září.

Jak dlouho trvá let do Portugalska

Jak dlouho trvá let na lince Česko – Portugalsko Průměrná doba letu z destinace Česko do cílového města Lisabon (hlavní město státu Portugalsko), je 3 hodin/y a 38 minut/y. Při odletu z města Praha.

Kam na výlet z Porta

21 míst co vidět v PortuPonte Luís I. Historický most, Vyhlídka.Katedrála Sé do Porto. Katedrála.Livraria Lello. Knihovna.Igreja dos Clérigos. Kostel, Vyhlídka.Tržnice Bolhão. Trh.Nádraží São Bento. NádražíIgreja de São Francisco a katakomby. Kostel.Casa da Música. Moderní budova.

Kde v Portu koupit jizdenku

Karty také můžete koupit ve vybraných trafikách zejména u stanic metra nebo na nádražích.

Proč žít v Portugalsku

Portugalsko je nám jako Čechům vzdálené , ale zároveň podobné. Rozlohou i počtem obyvatel je téměř stejné, má nádhernou přírodu a k tomu oceán, životní náklady jsou také srovnatelné a k tomu všemu je tam po většinu roku teplo. Porto bylo tedy jasnou volbou.

Kdy je nejlepší jet na Madeiru

Hlavní sezona probíhá od konce června do poloviny listopadu, kdy jsou teploty stabilně nad 23 °C. Nejméně prší mezi červencem a polovinou začátkem října. Chcete-li se během návštěvy Madeiry párkrát vykoupat v moři, ideální k cestě jsou měsíce červenec, srpen, září a říjen, kdy je nejteplejší voda v moři.