Co znamená 😎?

Co to znamená 🍆

Nelibost u některých pak vyvolalo i metaforické používání lilku – 🍆 místo mužského penisu a broskve – 🍑 místo ženského zadečku.
Archiv

Co znamená smajlík 🥰

8. Usmátý obličej se srdíčky 🥰 Smajlík se vznášejícími se srdíčky kolem obličeje, se používá k zobrazení řady několika příjemných, šťastných a láskyplných pocitů, zejména pokud jste zamilovaný nebo toužíte vyjádřit náklonnost.
Archiv

Co to znamená 👉 👈

V západní kultuře znamená zdvižený prostředník vulgární urážlivé gesto. Provádí se tak, že se ukáže vztyčený prostředník, zatímco ostatní prsty jsou sevřené v pěst a otočené dlaní k sobě. Prostředník má symbolizovat penis a skrčené prsty po obou stranách varlata.

Co je to 🍑

Některé emojis mají totiž sexuální význam, např. lilek 🍆, muchomůrka 🍄, broskev 🍑 nebo kapičky 💦 byste v komunikaci s žáky a studenty raději neměli vůbec používat.

Co znamená 💙

Modré srdce – modré srdíčko symbolizuje přitažlivost a věrnost k sobě navzájem. Znamená také mír, tajemství a naději. Odkazuje na vodu a moře a pokud někomu takto zbarvené srdíčko pošlete, tak chcete, aby se cítil klidný, vyrovnaný a bez zoufalství.

Co znamená 💚

Víte, jaký má význam zelená barva💚⁉️ Je symbolem přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly.

Co znamená 🖤

Černé srdce – srdce této barvy se běžně používá k vyjádření bolesti a smutku.

Co je to flexit

Feelovat (feel U) – ve významu něco pocitově prožít, také ve spojení feel U/ feel with ya – soucítit s někým, cítit jeho bolest, politovat. Flexit – chlubit se novými a značkovými věcmi před někým (ukazovat se) a snaha udělat na někoho dojem.

Co je to Chálka

Matyho, tedy patřící Matymu, je jasné. Chálka v brněnském hantecu znamená jídlo. Slovo pochází původně z polského chalka, což je zase z hebrejského slova challah – označení pro speciální chléb pečený na slavnosti.

Co je to Donejt

Streameři tam živě vysílají show ze svých pokojů a děti jim za to elektronickou cestou posílají DONEJTY neboli finanční příspěvky. Současně vystoupení svých oblíbenců komentují v chatu – ať zkratkami, emotikony nebo memy (ikonickými obrázky nesoucími nějaký emoční význam).

Co to je Chalovat

Slovesa jsou obvykle flexí přizpůsobována češtině (bešelit = sedět, chalovat = jíst) – v některých případech jsou české koncovky připojovány za romský sufix, jindy přímo za romský kmen.

Co je to RAKL

raklo ‚(necikánský) mladík', rakles (podle některých autorů akuzativ), rakleja!

Co je to Chalka

Matyho, tedy patřící Matymu, je jasné. Chálka v brněnském hantecu znamená jídlo. Slovo pochází původně z polského chalka, což je zase z hebrejského slova challah – označení pro speciální chléb pečený na slavnosti.

Co znamená slovo čaje romsky

dcera, děvče jsou nejlepší překlady "čaj, čajori“ do čeština.

Co znamená romsky Raklo

Odlišná slova čhavo / raklo se užívají pro romského chlapce / neromského chlapce, stejně jako čhaj / rakľi odlišuje romskou dívku od neromské. Romský a neromský svět se vyznačoval odlišnými pravidly komunikace.

Co znamená More česky

Slovo MORE, podle Romsko-českého slovníku znamená člověče! (případně fam. označení vrstevníka nebo mladšího muže).

Jak se řekne romsky Ahoj

= Měj se dobře! Servus! = Ahoj!

Co znamená Kameš tě Chudel

Kames te dikhel amaro kher Príď sa pozrieť na náš byt/dom. Av te dikhel pro amaro kher.

Co je to Mindža

etymologieEditovat

se sanskrtským मेह — moč či latinským slovesem mingĕre — močit. Tedy orgán či část těla, kterou se močí.

Co je to Smash

smash [smæʃ]

zničit, rozdrtit, rozbít co skupinu, systém ap.

Co znamená romský ara

Ara! – Pozor! / Bacha! / Uhni!

Co je to so keres

So mandar kames – Co ode mě chceš So keres – Co děláš

Co to je So keres

vydělat , vydělávat ( peníze ap .)

Co znamená More Gadžo

Gadžo (vysl. gadžo někdy gádžo) je v romštině označení osoby jiného než romského původu, „Nerom“. Jeho protikladem je výraz Rom.

Co to znamená Chas Kar

praskat ( dřevo v kamnech ap .)