Co znamená HMS karabina?

Co je Karabina HMS

Karabina HMS (typ H)

má hruškovitý tvar, je určena pro jištění a slaňování. Zámek je opatřen pojistkou (šroubovací nebo twistlock). HMS ky díky většímu průměru dovolují současné cvaknutí několika lan. Je vhodné tyto karabiny používat pro jištění nebo slaňování (poloviční lodní uzel).
Archiv

Co to je karabina

Karabina je krátká puška nebo zkrácená varianta standardní dlouhé pušky. Oproti klasické pušce má kratší hlaveň, tudíž i nižší úsťovou rychlost a maximální dostřel. Původně byla určena jako výzbroj jízdních jednotek pro svou menší délku a tedy i lepší ovladatelnost.

Jak vypadá Karabina

Karabina je pevné kovové oko uzavírané pérovým nebo šroubovým mechanismem, které slouží jako spojovací prvek (např. mezi horolezeckým lanem a skalní skobou). Některé karabiny mají univerzální použití, jiné pak speciální – např. typ HMS pro jištění lezce.

Jak vybrat utocnou pušku

Pušku StG 44 přijal Wehrmacht a Schutzstaffel v roce 1944. Používá střelivo 7,92 × 33 mm Kurz. AK-47 byla sovětskou armádou přijata v roce 1949, používá střelivo 7,62 × 39 mm M43. Spolu s variantou AKM je nejběžnější útočnou puškou současnosti.

Jaký je rozdíl mezi útočnou puškou a samopalem

Jednoduše řečeno rozdíl mezi samopalem a útočnou puškou spočívá v použité munici – u samopalu to jsou náboje pistolové, zatímco u útočné pušky náboje puškové, resp. zkrácené náboje puškové. Nebo ještě jednodušeji – u samopalu to jsou náboje krátké, u útočné pušky náboje delší.

Co je to puška

Puška je dlouhá ruční střelná zbraň. Samotný pojem puška není přesně definován ani v zákoně o zbraních, ani v ČSN 39 5002-1, která zavádí všeobecné termíny a definice zbraní. Dlouhou zbraní se podle zákona rozumí palná zbraň jejíž délka hlavně dosahuje minimálně 300 mm a jejíž celková délka je alespoň 600 mm.

Co je M16

Útočná puška M16 reprezentuje řadu vojenských pušek, vzniklou z původní konstrukce ArmaLite AR-15 (konstruktér Eugene Stoner). Puška byla vyvinuta na základě požadavků amerického armádního velení a zkušeností z druhé světové války, války v Koreji a raných stádií vietnamského konfliktu.