Co znamená žluté auto?

Co znamená hra žluté auto

Žluté auto Neoficiální pravidla

Tato hra vznikla za dlouhých cest autem, při kterých se lidé (zpravidla sedící na zadních sedadlech) velice nudili. Princip je velmi jednoduchý: pokud uvidíte žluté auto, můžete bouchnout jednoho spolujezdce (jestli se chcete dostat domů živí, nedoporučuje se mlátit řidiče).
Archiv

Jak vzniklo žluté auto

V roce 1923 John Hertz rozšířil své podnikatelské aktivity a začal auta rovněž půjčovat. Vznikla tak jedna z nejznámějších autopůjčoven na světě, jejíž dominantní barvou v logu je – jak jinak – žlutá. V roce 1967 New York městskou vyhláškou nařídil žlutou barvu všem oficiálním taxíkům.

Co znamená bliká kontrolka žhavení

Pokud kontrolka při žhavení nesvítí, nebo naopak zůstává rozsvícená i po nastartování, značí to závadu ve žhavení. Pokud kontrolka bliká, značí to závadu vznětového motoru, která nemá vliv na emise. V některých případech může dojít ke snížení výkonu vozidla.

Co znamená žlutá kontrolka motoru

Kontrolka motoru

Tato žlutá kontrolka upozorňuje na závadu v systémech souvisejících s motorem nebo poruchu výkonu motoru samotného. Pokud se za jízdy rozsvítí, řidiči by měli vyhledat pomoc odborného servisu Škoda. Spolu s kontrolkou motoru může blikat jiná kontrolka – okamžitě zastavte, pokud svítí: Přehřátí motoru.
Archiv

Kdo vymyslel žluté auto

To žluté auto navrhl slavný autodesignér Giorgetto Giugiaro, ale znalec v něm odhalí jeden ikonický sporťák. Lamborghini Miura je jedno z nejslavnějších aut historie.

Co mám dělat když se nudím v autě

Pouštějte si hudbu a zpívejte (nahlas) Ať už cestujete sami nebo ve skupině přátel, utíká to mnohem rychleji, pokud si užíváte i cestu samotnou. Pusťte si rádio, vytočte hlasitost a zpívejte si! Možná, že schytáte pár udivených pohledů, když budete čekat zrovna na červené, ale no a co!

Co znamená slovo Audi

16. července 1909 založil August Horch v Cvikově novou společnost, která však z důvodu hospodářské soutěže již nemohla nést jeho jméno. Jako nový název si vybral latinský imperativ překladu svého jména, "Audi", což v češtině znamená "poslouchej".

Jak vypada kontrolka zhaveni

Kontrolka žhavení vypadá jako spirála a má oranžovou barvu. Ohlásí se vždy, když se auto před startem žhaví. Jakmile zhasne, je čas začít startovat. Může se stát, že se buď vůbec nerozsvítí, nebo naopak po startu nezhasne či spustí blikání.

Co je žhavení motoru

Žhavicí svíčky jsou součástí naftových motorů, ve kterých mají za úkol připravit podmínky pro samovznícení směsi vzduchu a nafty ve válci. Jejich činnost je důležitá zejména v zimních měsících, kdy je motor promrzlý a studená směs by se sama nevznítila, případně jen velmi neochotně.

KDy se rozsvítí kontrolka motoru

Kontrolka motoru je indikátor signalizace poruchy výkonu motoru či s ním spjatých systémů. V moderních automobilech informuje o systému zapalování nebo selhání automatického přenosu, změně v otáčkách motoru po určité době nebo ve spalovací směsi a tak dále.

Co signalizuje oranžová kontrolka motoru

Problém zapalovacích svíček – Pokud se nachází olej či palivo v závitové oblasti svíček či hnědé skvrny na izolačním povrchu. Porucha některého z válců – Nutné je překontrolovat jiskru ve válci (zjistíte mulimetrem či testerem). Nečistota na systému vstřikování paliva – Je potřeba vyčistit díly speciálními aditivy.

Co je za auto Blesk mcqueen

Blesk je určitě jedním z nejslavnějších filmových aut a je super, že se na tom úspěchu nemůže přiživovat jen jedna značka. Jenže tomu tak být nemuselo. Chevrolet měl se studiem Pixar smlouvu, že by hlavní protagonista měl vypadat jako soudobá Corvette, tedy toho času generace C6.

Co je Burák za auto

Burák slouží jako odtahovka v Kardanové Lhotě. Sám sebe prohlašuje za mistra světa v jízdě na zpátečku.

Jak zabavit batole v autě

7 nápadů, jak zabavit vaše malé dítě v autěJídlo.Interaktivní hračky pro nejmenšíSamolepky a magnety pro batolata.KresleníPísničky a pohádky.Jednoduché hry.Spánek.

Co se dá hrat v autě

Stačí si však zahrát úžasné hry a mít v posádce auta ty správné lidi se smyslem pro legraci.Abeceda. Postupně vymýšlíte různá slova na každé písmenko abecedy přesně tak, jak jdou za sebou.Témata. Jedna osoba vybere nějaké téma, může být libovolné.Hádejte song.Otázky.Kdo jsem.Rýmy.Auta.Piknik.

Co znamená Citroën

Citroën. Společnost, která nese název zakladatele Andreho Citroëna, původně vyráběla jen velká převodová kola se šípovitým ozubením pro obráběcí stroje. Logo, které vypadá jako dvě šipky směřující vzhůru, tak ve skutečnosti symbolizuje dva šípovité ozuby.

Co znamená Toyota

Toyota. Největší automobilová značka světa je pojmenována po svém zakladateli, Kičiru Tojodovi. Anglický přepis jeho jména je Kiichiro Toyoda, a tak dodnes mnohé překvapuje, proč se automobilka zkrátka nejmenuje Toyoda.

Co je žhavení

Žhavení je u vznětových motorů nezbytné nejen pro zimní studené starty, kdy podporuje vznik vysoké teploty ve spalovacím prostoru nutné pro samovznícení nafty při kompresi, ale u vozidel vybavených filtry částic pracuje i po nastartování motoru pro zlepšení podmínek pro vznícení paliva a tím potlačení výskytu sazí a to …

Co znamená Zhaveni

Žhavení Hlásí se, když auto před startem žhaví. Pokud nesvítí vůbec, či naopak zůstává svítit po startu, je v systému žhavení závada. Jestliže při jízdě bliká, znamená to závadu vznětového motoru.

Jak funguje žhavení

Pokud je do žhavící svíčky přivedeno napětí před spuštěním motoru, topná tyčinka žhavící svíčky dosáhne své pracovní teploty – v závislosti na typu je to mezi 800 a 1350 °C. Tímto způsobem se spalovací komora ohřeje předtím, než se vytvoří směs paliva a vzduchu. Tento proces se nazývá předehřívání nebo předžhavení.

Kdy auto žhaví

Od dob starších dieselových motorů se traduje, že žhavení je potřebné jen před studeným startem. U přímo vstřikovaných systémů to platilo prakticky jen v zimě a u motorů s filtry částic je nutné doplnit, že funkce žhavení je daleko důležitější v době, když už motor běží než před startem.

Co vše muze znamenat kontrolka motoru

Kontrolka motoru je indikátor signalizace poruchy výkonu motoru či s ním spjatých systémů. V moderních automobilech informuje o systému zapalování nebo selhání automatického přenosu, změně v otáčkách motoru po určité době nebo ve spalovací směsi a tak dále.

Co znamená kontrolka v autě

Napovědět by nám měla barva signalizace – žluté a oranžové značí drobnou závadu či nedostatek, červené závažnější problém, se kterým bychom neměli pokračovat v jízdě. Naopak zelené kontrolky značí, že je funkce v chodu – například světla, tempomat či zvolený jízdní režim.

Co znamená když svítí katalyzátor

Nefunkční katalyzátor

Tato kontrolka upozorňuje na nefunkční, přehřátý či poškozený katalyzátor. Elektronika může snížit výkon motoru, protože katalyzátor je důležitá součást antiemisního systému a motor ho se standardním nastavením potřebuje k chodu. Bude potřeba navštívit servis.

Kdo daboval auta

Obsazení filmu Auta

Richard Krajčo .. Blesk McQueen
Jiří Lábus .. Clink
Luděk Sobota .. Clank
Veronika Freimanová .. paní Kingová
Petr Pelzer .. Serža