Co znamená na pneumatice 94w?

Co znamená u pneu 94w

označení "W" je index rychlosti. Ten je nutné dodržet u letních pneumatik nebo lze použít pneumatiky s indexem vyšším. Označení rychlostního indexu naleznete ve velkém technickém průkazu vedle rozměrů pneu.
ArchivPodobné

Co znamená W na pneumatice

Písmeno V je index rychlostní, v tomto případě je pneumatika homologována na rychlost 240 km/h. Nejčastěji se používají rychlostní indexy T (do 190 km/h), H (do 210 km/h), V (do 240 km/h), W (do 270 km/h), Y (do 300 km/h) a ZR (přes 240 km/h). S nižším rychlostním indexem než T se dnes už prakticky nesetkáte.
Archiv

Co je značení u pneumatik 91v

Číslo 91 znamená, že pneumatiku lze zatížit maximálně 615 kilogramy, nicméně jedná se o index, takže spojistost mezi hodnotami nelze hledat. Je přitom nutno počítat, že každá pneumatika nese podle rozložení váhy něco mezi 20 a 30 % celkové hmotnosti auta. Písmeno W nám dále umožňuje jezdit s pneumatikou až 270 km/h.

Jaký rychlostní index

Kompletní seznam rychlostních indexů

Index rychlosti pneu Rychlostní limit pneumatik
R 170 km/h
S 180 km/h
T 190 km/h
U 200 km/h

Co znamená na pneu 94h

94 – Zátěžový/Nosnostní Index – označení pro maximální zatížení jedné pneumatiky (viz. tabulka I. uvedena níže). H – Rychlostní Index – uvádí maximální povolenou konstrukční rychlost při maximálním zatížení pneumatiky (viz tabulka II.

Co znamená na pneumatice 91H

Co je to hmotnostní index a kde ho najdu Hmotnostní index (také nazývaný nosnostní index nebo zátěžový index) určuje maximální zátěž jedné pneumatiky. Najdete ho v technickém průkazu hned za rozměrem: 205/55 R16 91H (příklad rozměru). Hmotnostní index pneu je zde 91.

Co znamená na pneu 91H

Co je to hmotnostní index a kde ho najdu Hmotnostní index (také nazývaný nosnostní index nebo zátěžový index) určuje maximální zátěž jedné pneumatiky. Najdete ho v technickém průkazu hned za rozměrem: 205/55 R16 91H (příklad rozměru). Hmotnostní index pneu je zde 91.

Co značí čísla na pneumatice

Poznejte základní parametryČíslo 205 označuje šířku běhounu v milimetrech.Číslo 55 označuje boční profil pneumatiky a udává jeho procentuální poměr výšky k jeho šířce.R znamená, že má pneumatika radiální konstrukci.Číslo 16 je značení pneumatik v palcích (1 palec = 2,54 cm) a udává jejich vnitřní průměr.

Co znamená 94h

94 – Zátěžový/Nosnostní Index – označení pro maximální zatížení jedné pneumatiky (viz. tabulka I. uvedena níže). H – Rychlostní Index – uvádí maximální povolenou konstrukční rychlost při maximálním zatížení pneumatiky (viz tabulka II.

Jak číst značení pneumatik

První ze dvou čísel znamenají jmenovitou šířku pneumatiky. Udává se v milimetrech a definuje vzdálenost mezi vnitřní a vnější bočnicí pneumatiky. Například číslo 205 znamená, že vaše pneumatika má jmenovitou šířku 205 mm. Druhé číslo vyjadřuje poměr mezi výškou bočnice a šířkou pneumatiky.

Co znamená u pneumatik 91T

Najdete ho v technickém průkazu hned za hmotnostním indexem. Například pneu označená 205/55 R16 91T má rychlostní index T. S touto pneu byste tedy měli jet maximálně 190 km/h. Index rychlosti H značí maximální rychlost 210 km/h, rychlostní index V 240 km/h, rychlostní index W 270 km/h a rychlostní index Y 300 km/h.

Co znamená u pneu 88h

Pro zimní pneumatiky muže být rychlostní index (SI – Speed Index) nižší ten se značí písmenem, např. H je do 210km/h a hmotnostní index (LI – Load Index) čísly 88 což je 560kg na kolo a ten musí být shodný nebo vyšší.

Jak zjistit datum výroby pneumatiky

První dvě čísla označují týden a druhá dvě rok výroby. Příklad: pokud najdete na pneumatice DOT kód končící 3620, víte, že pneumatika byla vyrobena ve 36. týdnu roku 2020. Kalendář vám pak prozradí, že konkrétně jde o dny 31.

Co jsou čísla u pneumatiky

Číslo prezentuje výšku pneumatiky, a to pomocí poměru příčného profilu pneumatiky k její šířce, který je vyjádřený v procentech. V tomto konkrétním případě tedy výška pneumatiky činí 113 mm, představuje 55 % z šířky 205 mm. Poté následuje písmeno (R), na jehož základě rozeznáte konstrukci dané pneumatiky.

Jak dlouho vydrží pneumatiky

Pokud se ptáte na životnost pneumatiky v km, je to velmi individuální, obecně se uvádí, že nové pneumatiky vydrží něco mezi 50 000 až 100 000 km.

Jak poznat jak je stará pneumatika

Značení pneumatik a DOT pneumatiky na bočniciPrvní dvě číslice značí týden výroby.Druhá dvojice označuje rok výroby pneumatiky.Například pneumatika s označením DOT 0319 byla vyrobena ve třetím týdnu roku 2019.

Které pneumatiky jsou nejlepší

Nejlépe hodnocené značky celoročních pneumatik

Mezi značkami celoročních pneumatik máme obvyklého vítěze, Michelin. Se známkou dobrá končí v průměru 4 značky. Další umístění již jsou ohodnoceny známkou dostatečné – jde o značky Kumho, Toyo, Bridgestone, Kleber, Pirelli, Yokohama a další.

Jak dlouho vydrží pneumatiky km

Pokud se ptáte na životnost pneumatiky v km, je to velmi individuální, obecně se uvádí, že nové pneumatiky vydrží něco mezi 50 000 až 100 000 km.

Jak dlouho se může jezdit na pneumatikách

Jak dlouho můžu na pneumatikách jezdit Maximální stáří pneu se uvádí jako 10 let od data jejich výroby.

Kdo je výrobce pneumatik Nexen

Jihokorejská firma Nexen Tire ve středu otevřela v průmyslové zóně Triangle u Žatce svou nejmodernější továrnu na výrobu pneumatik. Závod by jich měl do konce tohoto roku vyexpedovat až tři miliony kusů. Do roku 2022 očekává Nexen navýšení výrobní kapacity až na 11 milionů kusů pneumatik ročně.

Jaké jsou nejlepší letní pneumatiky

Nejlepší letní pneumatiky dle srovnání

Varianta výběru Vzhled a název Cena za typický rozměr (Škoda Fabia)
1. místo Goodyear EfficientGrip Performance 2 1 850 Kč
2. místo Continental PremiumContact 6 1 950 Kč
3. místo Michelin Primacy 4 1 800 Kč
4. místo Bridgestone Turanza T005 1 900 Kč

Kdo vyrábí pneumatiky Hankook

Hankook Tire je jihokorejská společnost zabývající se výrobou pneumatik. Založena byla v roce 1941 v Soulu. Hankook Tire založil v roce 1941 dědeček pana Jae Hun Chung, jako společnost s názvem Joseon. V roce 1968 byla společnost přejmenována na Hankook Tire Manufacturing.

Kde se vyrábějí v ČR pneumatiky

Výroba automobilových pneumatik má v Česku dlouhou tradici, založenou už Baťovými závody. Dnešní Continental Barum v Otrokovicích jich chrlí ročně přes dvě desítky milionů. Jediný závod, jeden z největších svého druhu na světě, dělá z Česka pneumatikářskou velmoc.

Kdy se vyplati kupovat letni pneu

Právě v tu chvíli nastává období, kdy prodejci potřebují vyprázdnit sklady s letními modely, aby uvolnily místo pro zimní pneumatiky. Optimální období pro nákup letního pneu za nejnižší cenu je tak období mezi koncem srpna a zářím.

Kdo vyrábí pneumatiky Kumho

Kumho. V roce 1960 byla založená korejská firma Samyan Tire, předchůdce dnešní Kumho Tyres, která vyrábí pneumatiky Kumho.