Co znamená Provence?

Co je to Provence

Provence (francouzská výslovnost [pʁɔ'vɑ̃s], výslovnost v češtině [prováns]; okcitánsky Provença [pʀuˈvɛnsɔ]), česky Provensálsko, je historická země, která se nachází v jihovýchodní Francii. Je součástí administrativního celku Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Kdy jet do Provence

Avšak nejvhodnější doba pro cestování za levandulí je od konce června do poloviny července. Tehdy jsou levandulová pole v plném květu a září do daleka intenzivními odstíny fialové.

Kde se nachází Provence

Provence je historická země v jižní Francii. Region spojuje společná historie a místní jazyk – provensálština. Území se rozprostírá od Francouzské riviéry s azurovým mořem po Provensálské Alpy, od Arles po Nice.

Kam jet do Provence

Nejkrásnější místa Provence a Francouzské riviéryGrand Canyon du Verdon. Po zdolání alpských vrcholků navštivte krásný kaňon Grand Canyon du Verdon.Azurové pobřeží, místo kde se koupou hvězdy.Saint-Tropez a okolíNárodní park Calanques.Marseille.Camargue.Avignon a okolíJídlo a voda.

Co je Provence styl

Pro provence styl jsou charakteristické tři prvky: světlé barvy, patina a přírodní materiály. Neliší se tolik od stylu venkovského, je však o kapku světlejší, svěžejší, s nádechem levandulových polí a starších domečků na prosluněném pobřeží.

Kdy kvete levandule v Provence

Při návštěvě Provence doporučujeme zavítat k levandulovému poli a užít si procházku mezi voňavými keříčky. Nezapomeňte, že levandule kvete zhruba od poloviny června do poloviny července.

Kde je ve Francii nejtepleji

Meteorologická služba Météo France informovala, že nejtepleji bylo v Cambo-les-Bains na samém jihozápadě Francie, kde bylo denním maximem 27,8 stupňů.

Co kvete v Provence

Lavandula augustifolia, latinské jméno levandule lékařské. Tato stříbrnošedá kráska s fialovými květy se stala symbolem regionu Provence.

Kam na jihu Francie

Mezi mnoha prázdninové destinace na jihu Francie, tady jsou moje oblíbené:Luberon a Provence s oporou v Aix en Provencev Avignon nebo Marseille ;La Korsika navštívit na výlet nebo v pobytu (viz kemp na Korsice du Sud et kemp v severní Korsice);La Camargue ;Zejména akvitánie Landes a okolíFretka Arcachon-Cap.

Co si privezt z Provence

Co si přivézt Mezi nejčastější suvenýry patří levandulové mýdlo (a další přírodní kosmetika) či levandulový med. Pokud máte hodně místa v kufru auta, můžete si přivézt slavná papežská vína z obce Châteauneuf-du-Pape, která leží jen kousek od Avignonu.

Co to je vintage styl

Zejména u tenisek se často setkáváme s označením vintage, které v překladu znamená zastaralý nebo prastarý. Slovem Vintage se tedy označuje nové zboží, které vypadá, jakoby bylo vyrobeno před několika desítkami let.

Jak na Provence styl

Pro provence styl jsou charakteristické tři prvky: světlé barvy, patina a přírodní materiály. Neliší se tolik od stylu venkovského, je však o kapku světlejší, svěžejší, s nádechem levandulových polí a starších domečků na prosluněném pobřeží.

Kde roste levandule

V současné době roste levandule především na kamenitých, dobře osluněných svazích středomořských zemí, hlavně Itálie a Chorvatska. Od roku 1568 se levandule pěstuje také v Anglii.

Kdy je nejlepší jet na levandulovou farmu

Obecně se však dá říct, že levandule kvete od června do srpna. Právě v červnu a červenci je nejvhodnější navštívit levandulové farmy kvetoucí České republice.

Kdy je nejlepší navštívit Paříž

Nejlepší čas na návštěvu Francie je od dubna do června a od září do listopadu. Nejsou zde tou dobou velké davy lidí a teploty jsou oproti parnému letnímu období mírné. Pokud si chcete zalyžovat, přijeďte kdykoli od prosince do začátku dubna.

Co se chová ve Francii

Pěstuje se zde pšenice, ječmen, kukuřice, cukrová řepa, brambory, vinná réva a dokonce i rýže. Chová se skot, prasata a drůbež. Tradiční je pak chov ústřic a šneků. Významný je také rybolov.

Kdy jet do Marseille

Kdy jet do Provence / Azurové pobřeží (Francouzská riviéra)

Nejlepší měsíce, kdy můžete navštívit jsou do Marseille, jsou Duben, Květen, červen, červenec, Srpen, Září, říjen a Listopad. V průměru nejteplejší měsíce v Marseille jsou červenec a Srpen, a nejchladnější měsíce jsou Leden a únor.

Kdy jet na levandule

Obecně se však dá říct, že levandule kvete od června do srpna. Právě v červnu a červenci je nejvhodnější navštívit levandulové farmy kvetoucí České republice. V tomto období je levandule ve své nejhezčí fázi a vy tak můžete objevovat její krásy a malebnou vůni.

Co je zajímavé ve Francii

Francie je domovem mnoha významných historických památek, jako je například Eiffelova věž, Louvre a Notre Dame. Francie je také známá svým bohatým kulturním dědictvím v oblasti umění, literatury, hudby a filmu. Francie má rozsáhlou síť vysokých škol a univerzit, které jsou považovány za jedny z nejlepších na světě.

Co se jí ve Francii

Mezi nejznámější francouzská jídla jistě patří quiche lorraine (slaný koláč se slaninou), boeuf bourguignon (hovězí dušené na červeném víně), galettes (něco na způsob slaných omelet) nebo šneci plnění česnekovým máslem. Velkou pochoutkou pro Francouze jsou i foie gras, tedy husí játra.

Co se vyplatí koupit ve Francii

Vzpomínky na vaše jedinečné zážitky z cest by rozhodně neměly chybět! Francie je jedna z nejnavštěvovanějších desitnací v Evropě. Na nápor turistů je proto skvěle připravena i co se týče množství a obrovského spektra suvenýrů.

Co ochutnat v Provence

Provensálská kuchyněOlivy a olivový olej se ve velkém užívají v celé Provence.Do jídla se často přidávají čerstvé provensálské bylinky.Kozí sýr Banon se balí do kaštanových listůLanýže nabízejí pouze luxusní restaurace.Ratatouille je mix nejrůznější zeleniny.Pistou je obdobou italského pesta.

Co je to retro

Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase. Může se jednat jak o předponu k jinému slovu tak i o samostatné slovo.

Jak se obléct v retro stylu

Šaty s úzkým pasem, širší sukní, veselé barvy, vzory a barevné kombinace jsou typické právě pro retro styl. Zatímco ještě ve 40. letech 20. století převládaly v módě kostýmy v neutrálních barvách, padesátá léta rozzářila šatníky žen.

Na co je dobrá levandule

Jaké jsou léčivé účinky levandulepomáhá na zklidnění psychiky i křečípomáhá při úzkosti a zvýšeném stresu.podporuje trávenípoužívá se při poruchách spánku.proti bolestem hlavy a na posílení nervůmá antiseptické, desinfekční a antibakteriální účinky.působí proti bolesti a pomáhá léčit zánět.