Co znamená slovo Laura?

Jak se říká Laura

Domácky se jméno užívá jako Lara, Laurinka, Lauruš, Lauruška, Lauřička aj. Jméno Laura se vyskytuje v mnoha světových jazycích, zná ho slovenština, také angličtina, němčina, portugalština, španělština, italština, švédština, dánština, polština nebo maďarština. Francouzština jméno užívá jako Laure.
ArchivPodobné

Jak se říká Lauře

Význam jména Laura

Význam: vavřín vavříny
Anglická výslovnost: 4.5/5 Hvězdičky 69 hlasů
Názory cizinců: 4.5/5 Hvězdičky 69 hlasů
Přezdívky: Laurinka, Lauri, Lola, Lála, Laurka, Lara, Lora, Laurik, Lauretice, Laurinečko, Lari, Lálinka, Laurika, Lala, Traktůrek, Kočokočo, Jája, Titanic, Lauřík, Lauris Více přezdívek

Jak oslovit Lauru

Poprvé se s Laurou setkáte v modelech Scala a Kamiq, které mají vůbec poslední verzi informačně-zábavního systému. Je-li vůz vybaven vrcholným systémem Amundsen, stačí jej oslovit „Okay, Lauro! “ a aktivovat tak hlasové ovládání. Není nutno mačkat žádné tlačítko.

Kdy má narozeniny Laura

Laura slaví svátek 1.6. a v roce 2023 to bude Čtvrtek. V české republice toto jméno užívá 6029 lidí a jedná se o 196 nejpoužívanější jméno. Význam jména Laura: Jméno, které proslavily Petrarcovy sonety je nejasného původu a významu.

Kdy má svátek Laura

Kdy má svátek Laura

dne v letech
1. června 1970-2023

1. 6. 2023

Kdy má svátek Lara

Jméno Lara Naše jména Aktuální databáze křestních jmen a příjmení, jejich četnost, význam a původ , svátek. 1.10.

Co všechno umí Laura

Laura momentálně ovládá šest jazyků a rozumí i dialektům. Kromě obligátní angličtiny umí Laura také německy, španělsky, francouzsky, italsky a samozřejmě česky. Laura se vždy pojí s vrcholným infotainment systémem Amundsen, který je díky vestavěné eSIM vždy online.

Z jaké země pochází jméno Laura

Pravděpodobně vzniklo jako domácí podoba latinského jména Laurentia. Slovo "laurus" znamená česky vavřín, jímž se v Římě dekorovali vítězové. Přeneseně se dá tedy vyložit i jako vítěz nebo vítězka. Jiné teorie však říkají, že vzniklo z názvu obyvatel římského města Laurentium.

Kdo má dnes svátek

Svátek – včera, dnes, zítra

Předevčírem 16. 7. má svátek Luboš
Včera 17. 7. má svátek Martina
Dnes 18. 7. má svátek Drahomíra
Zítra 19. 7. má svátek Čeněk
Pozítří 20. 7. má svátek Ilja

Co se stalo 16

1533 – Anna Boleynová byla korunována anglickou královnou. 1792 – Stát Kentucky vstoupil jako patnáctý do Unie. 1796 – Stát Tennessee se stal šestnáctým státem Unie. 1811 – S platností ve všech neuherských zemích rakouského císařství vyhlásil císař František I.

Co znamená jméno Nella

Nejčastěji bývá vykládáno jako zdrobnělá a zkrácená podoba latinského jména Kornélie, příbuzné by pak bylo i s dalšími jmény jako Petronila, Petronela, Eleonora nebo Helena. Stejně jako v případě jména Kornélie (latinsky Cornelia) je významem jména Nela "pevná" nebo "vytrvalá".

Co znamená jméno Lara

Lara (také Larisa) je ženské křestní jméno. Jméno má řecký původ, vykládané buď z názvu stejnojmenného řeckého místa, nebo z řeckého slova '“laros“, to znamená racek, líbezná. V hindštině je to zkratka jména Laranya, který značí elegantní, ladná.

Kdo má svátek 14 července

den roku podle gregoriánského kalendáře (196. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 170 dní. Svátek má Karolína.

Jak aktivovat Lauru

K její aktivaci totiž nemusíte nic mačkat, stačí ji probudit slovy „Okay, Lauro“ a můžete na ni začít mluvit. Laura momentálně ovládá šest jazyků a rozumí i dialektům. Kromě obligátní angličtiny umí Laura také německy, španělsky, francouzsky, italsky a samozřejmě česky.

Jak mluvit s Laurou

Nové městské SUV ŠKODA KAMIQ a kompaktní model SCALA lze nyní ovládat i pomocí nové digitální asistentky Laura. Je-li vůz vybaven špičkovým systémem infotainmentu Amundsen, stačí jej jednoduše oslovit „Okay, Lauro! “ a aktivovat tak rozšířené hlasové ovládání.

Jak říkat Dana

Dana je přitom i domáckou variantou jmen Daniela nebo Bohdana. Dana se pak domácky může označovat jako Danka, Danča, Danuš, Dáša, Danuška, Daňulka, Danička apod.

V jaký den je Valentýn

Den svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn) se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky.

Co se stalo 51

1914 – Ford Motor Company v USA zavedl osmihodinovou pracovní dobu. 1919 – Do Minsku vstoupila Rudá armáda a běloruská vláda odešla do exilu; konec nezávislosti Běloruska. 1933 – V San Franciscu byla zahájena stavba Golden Gate Bridge. 1949 – Americký prezident Harry S.

Co je 6 ledna

ledna se přicházejí poklonit tři králové Ježíškovi – Kašpar, Melichar a Baltazar. S nimi je tu i konec Vánoc. Je to tedy důležitý den pro hospodyňky a hospodáře – uklízíme vánoční výzdobu.

Jak říkat Nelly

Domácky se jméno užívá jako Neli, Nelinka, Nelka, Nelička, Neliška, Neluška apod. Jméno se jako Nelly či Nelli vyskytuje i v němčině, angličtina jméno zná jako Nellie, Nell nebo Nelly (užívá se i jako domácí podoba jmen Ellen, Hellen aj.).

Jak se říká Adele

Užívá se i ve formě Adela či Adléta. Také Adina je odvozeninou jména Adéla. Vlasteneckou podobou jména je Šlechtislava. Dalšími variacemi jména Adéla je Adélka, Adla, Adka či Adél, také Áďa, Áda, Aduš, Ady, Adelajda, Adelinka apod.

Co se stalo 147

Dobytí Bastily
Souřadnice 48°51′11″ s. š., 2°22′9″ v. d.
Výsledek Bastila dobyta
Strany
pařížané vzbouření gardisté Francouzská monarchie

Kdo má 7 června svátek

Svátek slaví Iveta a Slavoj.

Jak mluvit s lékařem

„Příručka“ aneb Co a jak říct

Během návštěvy v ordinaci se může stát, že nedostanete prostor na všechny své dotazy. Vyberte si raději předem ty nejdůležitější a ve vhodnou chvíli je lékaři předneste. Podělte se o svůj příběh. Nevysvětlujte své problémy jako soubor příznaků, ale uveďte je do širšího kontextu.

Jak se říká Daniela

Domáckými variantami jména jsou Dana, Dáňa, Danka, Danečka, Danička, Danilka, Danielka apod. Jméno Daniela je známé i ve slovenštině, také němčině, italštině nebo polštině. Francouzština užívá variantu Danielle, stejně tak i norština nebo dánština. V angličtině se setkáme s verzí Daniela, Daniella i Danielle.