Co znamenají ikonky na pračce?

Co znamenaji znaky na pračce

1 tečka znamená 30 °C, 2 tečky odpovídají 40 °C, 3 tečky 50 °C, 4 tečky 60 °C, 5 teček odpovídá 70 °C a 6 teček znamená praní na maximální teplotu 95 °C. Vanička bez jakýchkoli detailů pak znamená běžné praní v pračce – prádlo s takovýmto znakem na cedulce snese i máchání nebo odstřeďování.
Archiv

Co znamenají značky na prádle

Základní znaky.Vanička: ruční praníKruh: chemické čištěníTrojúhelník: běleníČtverec: sušeníŽehlička: žehlení

Co znamená motýl na pračce

Většinou je to běžná funkce, ale liší se to u výrobců jinými obrázky. Motýlek na pračce znamená, že k ní přiletěl a sednul si na ni. Případně, že chlapa už nebaví kravaty a chce toho motýlka vyprat, tak ho dal na pračku.

Co je máchání v pračce

Pomocí máchání se z prádla dostatečný množstvím čisté vody odstraňují zbytky z čistících prostředků. Přítomnost těchto zbytků by mohla vést k podráždění pokožky a zanechání nežádoucích skvrn na oblečení. Většina modelů praček nabízí také možnost volby intenzity máchání.

Jak vypustit vodu z pračky

Otevřete spodní panel pračky. Uvnitř panelu najděte malou nouzovou hadici pro vypuštění a vyjměte ji. Přidržte ji a otevřete její uzávěr. Do připravené nádoby vypusťte vodu.

Co znamenají jednotlivá Pišmena a čísla v označení automatických praček AEG

Co znamenají jednotlivá pišmena a čísla ve značení automatických praček AEG. Dobrý den, první písmeno značí typ produktu´, L=pračka, T=sušička, první číslo značí sérii, druhé písmeno typ produktu, F= předem plněná pračka, T= vrchem plněná.

Jaký znak má sušička

Pokud je ve čtverci kruh, jedná se o znak sušičky. V tomto případě je teplota sušení naznačena pouze tečkami, jedna tečka tedy znamená velmi nízkou teplotu, dvě tečky pak běžnou teplotu.

Jak se pere prádlo v pračce

Použijte prací prostředek na jemné prádlo, přičemž správné množství najdete na obalu. Voda by měla být jen vlažná. Pak postupujte stejně jako při běžném ručním praní: záclony nechte chvíli odmočit, potom je důkladně properte a na závěr ještě vymáchejte v umyvadle s čistou vodou.

Co znamená u pračky Eco program

Vynikajicí mycí výsledky při velmi nízké spotřebě vody a energie. Nová programová technika zajišťuje delší intenzivnější mytí s minimální spotřebou vody a el.

Jak mám vyčistit hadici od pračky

Nejdříve zastavte přívod vody a připravte si kyblík pro únik zbytkové vody z hadice. Odšroubujte přívodní hadici od těla pračky i od kanalizace. Samotné čištění hadice se provádí pomocí speciálního nekovového kabelu Kevlar, na jehož špičce je umístěn malý kartáč, který odstraňuje usazené nečistoty.

Jak se čistí filtr u pračky

Filtr většinou najdete na přední straně pračky vpravo dole. Než otevřete jeho kryt, umístěte před něj suchý savý hadr. Jakmile totiž filtr vytáhnete, vyteče z něj trochu vody. Z filtru odstraňte všechny nečistoty a pořádně jej propláchněte pod tekoucí vodou.

Co znamená Zehlicka na pračce

Symbol žehličky – Žehlení povoleno; přeškrtnutá žehlička – žehlení zakázáno. Počet teček v nepřeškrtnuté žehličce udává povolenou teplotu žehlení. Čtverec a v něm kruh – Prádlo můžete sušit v sušičce. Počet teček v kruhu udává stupeň sušení.

Co se pere na syntetiku

Syntetika – tento program je určený pro oblečení, které po vyprání nevyžaduje žehlení. Jsou to například věci z polyamidových, akrylových a polyesterových látek.

Co znamenaji znaky na Susicce

Prací symboly: sušení v bubnové sušičce (symbol kruhu ve čtverci) Pro sušení prádla jsou vyhrazeny prací symboly čtverce. Pokud je ve čtverci kruh, jedná se o znak sušičky. V tomto případě je teplota sušení naznačena pouze tečkami, jedna tečka tedy znamená velmi nízkou teplotu, dvě tečky pak běžnou teplotu.

Jak na pračce zapnout ždímání

ano, pračka má samostatné ždímání. Při zapnutí pračky je potřeba nechat nenastavený program (netočit s hlavním ovládacím kolečkem), nastavit požadované otáčky na ždímání a spustit.

Na jaký program prát oblečení

Program a teplota praní

Odlišný program volte pro ložní prádlo, věci na sport či oblečení pro denní nošení. Pro vlněné či jemné prádlo volte šetrný program praní v ruce. Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku.

Co se pere na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.

Na jaký program prát

Program a teplota praní

Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku. Nízká teplota však nezvládne odstranit viry a bakterie, takže třeba spodní prádlo, ložní prádlo, utěrky nebo ručníky perte tzv. na šedesát, tedy ne pod 60 °C.

Jak dlouho se pere pračka na 40

@Arboretka píše: Na 40stupňů 2hodiny 20 minut, mlj nejčastěji používaná program, jsou tam i eco programy, ty perou třeba 3 hodiny, nebo rychlý intenzivní, ten pere 50 minut. Nejčastěji používám 2:20.

Jak vyčistit přívod vody do pračky

Jak se postarat o přívod vody.Odpojte hadici od přívodu vody. Více.Filtr vyčistěte malým kartáčkem. Více.Odpojte hadici ze zadní části spotřebiče. Více.Vyčistěte filtr v zadní části spotřebiče: a) Filtr vyjměte kleštěmi. b) Filtr vyčistěte. Více.Hadici opět připojte a zkontrolujte, že nedochází k úniku vody.

Jak se zbavit zápachu z pračky

Ocet a jedlá soda

Usazeniny z nepřístupných míst uvnitř pračky odstraníte poměrně lehce. Stačí, když do přihrádky na prací prášek nasypte půl hrnku sody bikarbony, oddíl pro máchání naplňte octem. Dva šálky ho pak můžete nalít i přímo do bubnu.

Co znamená PV kroužku

Prací symbol kruhu s písmenem F: Písmeno F znamená, že materiál lze čistit uhlovodíkovými rozpouštědly. Pokud je v kroužku písmeno P, použijte tetrachlorethylen. Značka praní přeškrtnutý kruh: Značka praní „přeškrtnuté kolečko" znamená zákaz všem chemickým rozpoštědlům. Takovýto výrobek nelze čistit chemicky.

Co znamená cyklus u pračky

Spotřeba vody v litrech na jeden kilogram prádla a jeden prací cyklus, vypočtena na základě průměrné roční spotřeby vody, 220 pracích cyklů za rok a náplně pračky. Tento údaj umožňuje srovnat různě velké pračky. Maximální počet otáček za minutu.

Co nesušit v sušičce na prádlo

Dávejte si pozor na materiálové složení a ozdobné prvkyvlna.hedvábíkrajky.plastové zipy.velkoplošné nažehlovací obrázky.outdoorové oblečení

Co můžu prát na 40

Na 30-40 °C se doporučuje prát v podstatě každý materiál, od jemných svetříků až po džíny. A ložní prádlo Ani to už není potřeba „vyvařovat“ ve vyšší, než 60° teplotě.