Co znamenají značky na praní?

Co znamená Trojuhelnik na pracce

Trojúhelník: Možnost bělení s jakýmkoliv přípravkem na bělení. Trojúhelník + Cl: Oděv s možností bělení chlorem.

Co znamená PV kroužku

Prací symbol kruhu s písmenem F: Písmeno F znamená, že materiál lze čistit uhlovodíkovými rozpouštědly. Pokud je v kroužku písmeno P, použijte tetrachlorethylen. Značka praní přeškrtnutý kruh: Značka praní „přeškrtnuté kolečko" znamená zákaz všem chemickým rozpoštědlům. Takovýto výrobek nelze čistit chemicky.
Archiv

Co znamená jemne praní

Jemné praní – prádlo lze prát na jemný program, se sníženou náplní pračky a šetrným ždímáním. Extra jemné praní – prádlo lze prát na ten nejjemnější program, s náplní pouze ⅓ pračky a nejšetrnějším možným (ideální žádným) ždímáním. Jen ruční praní – prádlo je možné prát pouze v ruce.
Archiv

Jaký znak má sušička

Pokud je ve čtverci kruh, jedná se o znak sušičky. V tomto případě je teplota sušení naznačena pouze tečkami, jedna tečka tedy znamená velmi nízkou teplotu, dvě tečky pak běžnou teplotu.
Archiv

Kdy se nesmí používat aviváž

Pokud máte prodyšné sportovní oblečení, oblečení s funkční membránou nebo vyrobené z textilie z mikrovláken, pak aviváž nikdy nepoužívejte. Zničíte vlákna a tím i jejich funkčnost. Toto oblečení nepatří většinou mezi nejlevnější a provonět jednu várku sportovního oblečení by vás tak mohlo přijít dost draho.

Co se pere na syntetiku

Syntetika – tento program je určený pro oblečení, které po vyprání nevyžaduje žehlení. Jsou to například věci z polyamidových, akrylových a polyesterových látek.

Co znamená malé rv kroužku

„Erko“ v kroužku je registrovaná ochranná známka platná na daném území (Česko, Evropa, příp. jiná země, kde klient provozuje své služby nebo prodává výrobky). Z anglosaského práva pak vycházejí trade mark a service mark (podle toho, jestli je značka chráněná v rámci výrobků, nebo služeb).

Co znamená P na oblečení

Písmenka P a F v kruhu označují různá rozpouštědla, která využívají čistírny pro suché čištění. Písmeno W označuje profesionální čištění vodou. Jednotlivé symboly se vzájemně kombinují a společně jednoduše určují, jak je možné dané materiály prát, bělit nebo třeba žehlit.

Co se nesmí prát

Jemné a citlivé látky jako hedvábí, vlna, kašmír a některé syntetické směsi vyžadují chemické čištění, aby byla zajištěna stálost barvy, tvar a textura. Dodržování těchto postupů tak zabrání tomu, že se vám oblečení srazí, nebo vybledne.

Co znamenaji symboly na Susicce

Jedna tečka uvnitř kruhu znamená možnost sušení při libovolné teplotě, dvě tečky v kruhu pak znamenají možnost sušení při nízké teplotě. Symbol sušení s jednou čárkou pod čtvercem znamená možnost sušení šetrným způsobem, se dvěma čárkami pak velmi šetrným způsobem.

Proč mi nevoní prádlo aviváži

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Co znamená cyklus u pračky

Spotřeba vody v litrech na jeden kilogram prádla a jeden prací cyklus, vypočtena na základě průměrné roční spotřeby vody, 220 pracích cyklů za rok a náplně pračky. Tento údaj umožňuje srovnat různě velké pračky. Maximální počet otáček za minutu.

Jak se pere hedvábí

Základním a nejdůležitějším bodem je nikdy hedvábí neprat v pračce. Doporučujeme péči o něj svěřit ověřené a zkušené čistírně, o které víte, že s jemnými přírodními materiály umí zacházet. A nebo ho můžete prát doma ručně – ve studené vodě (max 30°C) s prostředkem na velmi jemné prádlo.

Co to znamená TM

💛 TM / TRADE MARK = TM znamená ochranná známka. Symbol TM se obvykle používá ve spojení s neregistrovanou ochrannou známkou – výrazem, sloganem, logem nebo jiným indikátorem. Slouží k upozornění, že jsou uplatňována práva z ochranné známky podle obecného práva a vychází z anglosaského práva (tzv. common law).

Co je CV kroužku

Symbolem copyrightu – autorsky chráněného uměleckého díla, je písmeno "c" v kroužku, za ním je uveden rok prvního vydání díla a jméno držitele autorských práv.

Co prát bez aviváže

Aviváž se nedoporučuje používat pro praní ručníků, osušek a funkčního prádla. Rovněž nepotěší ani alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Proč mi nevoní prádlo aviváží

Používáte příliš pracího prášku

První příčinou, proč prádlo z pračky nevoní, je nadměrné používání pracího prášku. Pokud jste si mysleli, že pokud dáte do bubnu více prášku, tak se prádlo lépe vypere, jste hluboce na omylu. Zvlášť nízké programy na 30 a 40 stupňů jsou schopné zpracovat jen určité množství prášku.

Jak se značí aviváž

Oficiálně pro to symbol neexistuje, je dáno, jaké symboly musí na textilu být, ale aviváž v tom není. Ale samo může dát výrobce nad tu zákonnou povinnost jakékoliv jiné doporučení a to už je pak na něm, jakou formou. Aviváž chemicky změkčuje prádlo a symbol „kruh“ je chemické čištění, tak to bude asi ono..

Co znamená P na obleceni

Písmenka P a F v kruhu označují různá rozpouštědla, která využívají čistírny pro suché čištění. Písmeno W označuje profesionální čištění vodou. Jednotlivé symboly se vzájemně kombinují a společně jednoduše určují, jak je možné dané materiály prát, bělit nebo třeba žehlit.

Jak na to aby prádlo vonělo

Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Kdy se přidává aviváž do pračky

Pokud je zásuvka na prací prostředek na začátku programu otevřená, aviváž stéká přímo do bubnu, zatímco se napouští voda. Zkontrolovat to lze pouze po druhém napouštění vody. Až do tohoto okamžiku by měla být aviváž zde.

Na jaký program prát

Program a teplota praní

Dnešní pračky jsou velmi účinné, proto pro běžné denní praní stačí teploty na 30 či 40 °C a úměrná dávka pracího prostředku. Nízká teplota však nezvládne odstranit viry a bakterie, takže třeba spodní prádlo, ložní prádlo, utěrky nebo ručníky perte tzv. na šedesát, tedy ne pod 60 °C.

Jak vybrat spravny program na pracce

Otázka: Jaké nastavení cyklu je pro mé prádlo nejvhodnější Odpověď: Vaším prvním zdrojem informací o praní prádla jsou etikety péče, které naleznete uvnitř oblečení. Obsahují symboly, které vám sdělí, jaký typ praní je pro dané oblečení vhodný. Podle těchto symbolů zvolte na pračce správný cyklus.

Jak prát Hedvabnou kosili

Nejlepší je ruční praní ve vaně nebo lavoru, do kterého se praný kousek pohodlně vejde. Ve vlažné vodě (25–30 °C) rozmíchejte menší množství pracího prostředku, oděv nebo látku ponořte a nechte asi 15–30 minut namočené. Potom jemně pomáchejte rukama – nemačkejte, nedrhněte.