Jaké víno na punč
Punč se dá připravit i z vína růžového, ale nejoblíbenější variantou zůstává stále červený. Pálenkou, kterou si přidávali námořníci z Východoindické společnosti do svého nápoje, byla zpočátku brandy. Poté co se dostal do širšího povědomí jamajský rum, vyrobený z cukrové třtiny, začal se do punče přidávat rum.
Archiv
Jaké ovoce do punče
Vánoční punč – recept z červeného vína
Přidat můžete i ovoce (jahody, ananas, jablka, hrušky) a pochutnat si tak dvojnásob. Vymačkejte půlku pomeranče a zbytek (bez slupky) nakrájejte. Šťávu z pomeranče přiveďte k varu a přidejte cukr, víno, rum a koření. Jakmile se směs začne vařit, kastrůlek odstavte.
Archiv
Jaký je rozdíl mezi punčem a svařákem
Svařené víno na rozdíl od punče neobsahuje jiný alkohol než víno samotné ani se do něj nepřidává voda či jiný nealkoholický nápoj. Základní recept na svařené víno obsahuje kromě vína plátky pomeranče, strouhaný zázvor, hřebíček a skořici.
Archiv
Jak připravit kupovaný punč
Vysoká hustota a chuťová vydatnost umožňuje připravit kvalitní teplý nápoj při ředění vroucí vodou 1:2 (např. 100 ml vinného punče zalijeme 200 ml vroucí vodou). Dobrého výsledku, však dosáhneme i při ředění 1:3. Chuť a vůně je harmonická s převládající vůni po vanilce, tuzemském rumu a citrusových plodů.
Co se dává do punče
Postup přípravy tradičního domácího punče:
Džusy a víno nalijeme do nádoby, přidáme cukr, vanilku, rozinky, badyán, skořici a na půlkolečka nakrájený dobře umytý citron a pomeranč. Směs na punč přivedeme na varné desce k varu a krátce povaříme. Přilijeme rum a již nevaříme. Domácí punč podáváme horký.
Co do punče
Základem punče je víno, rum, pomerančová šťáva, citronová šťáva, cukr a tradiční směs koření obsahující hřebíček, hvězdičky badyánu a skořicovou kůru. Oblíbený je také ve vanilkové podobě, kdy se místo klasického cukru přidává vanilkový nebo se spolu s koření luhuje i vydlabaný vanilkový lusk.
Jak se pije punč
Hotový nápoj by měl obsahovat asi 30 % alkoholu. Do horkého punče ho přidáváme až jako poslední, aby nevyprchal a nepřišli jsme o patřičnou chuť a vůni. Punč se pije obvykle ze sklenic nebo skleněných šálků.
Jak se správně dělá grog
Na jednu porci grogu budeme potřebovat přibližně dvě deci vody, lžičku cukru, 2cl (malý panák) rumu a plátek očištěného citrónu. Po uvedení vody do varu rozmícháme cukr a po jeho rozpuštění můžeme dolít rum. Následně celý nápoj doplníme citronem, který drink skvěle provoní a rovněž mu dodá i vitamín C.
Jak se dělá punč bez alkoholu
Recepty na punč bez alkoholu
Na punč bez alkoholu potřebujeme 4 sáčky šípkového čaje, 4 lžíce tekutého medu, 500 ml vody, 200 ml pomerančového džusu a citronovou šťávu. Sáčky s čajem přelijeme vroucí vodou, přiklopíme a necháme 10 minut stát.
Co patří do grogu
Na jednu porci grogu budeme potřebovat přibližně dvě deci vody, lžičku cukru, 2cl (malý panák) rumu a plátek očištěného citrónu. Po uvedení vody do varu rozmícháme cukr a po jeho rozpuštění můžeme dolít rum. Následně celý nápoj doplníme citronem, který drink skvěle provoní a rovněž mu dodá i vitamín C.
Jaký čaj s rumem
Jaký čaj zvolit Pro tento recept je nejvhodnější použít opravdu silný černý čaj, například ruský, čínský, indický, který chuť rumu vhodně doplní. Lze samozřejmě použít i ovocné čaje, bylinkové čaje, nebo čaj zelený, ale jejich chuť alkohol přebije a nevychutnáme si je.
Jak dlouho vydrží punč
Vlastnoručně udělané svařené víno nebo punč vydrží v lednici zhruba týden.
Jak se dělá dětský punč
Postup přípravy
Uvaříme ovocný čaj, přilejeme džus, šťávu z citronu a dobře promícháme. Přidáme med a aby se lépe rozpustil, můžeme nápoj znovu lehce ohřát. Do hotového nápoje můžeme nakrájet kiwi, pomeranč, mandarinky….
Jak se pije grog
Do sklenice nalijte slivovici a přes kovovou lžičku ji zalijte horkou vodou. Oslaďte lžičkou medu, důkladně ho v grogu rozmíchejte. Ozdobte citronem, šťávou z něj lze grog dochutit.
Jak si udělat domácí pečený čaj
Podzimní pečený čaj
Troubu předehřejeme na 175 °C. Švestky omyjeme, vypeckujeme, nakrájíme na kostičky a vsypeme do pekáče k rakytníku, nebo zalijeme rakytníkovou šťávou. Přidáme skořici a vanilkový lusk, zasypeme cukrem, promícháme a vložíme do trouby zhruba na 45 minut až 1 hodinu, až ovoce změkne.
Jak se dělá punc bez alkoholu
Recepty na punč bez alkoholu
Na punč bez alkoholu potřebujeme 4 sáčky šípkového čaje, 4 lžíce tekutého medu, 500 ml vody, 200 ml pomerančového džusu a citronovou šťávu. Sáčky s čajem přelijeme vroucí vodou, přiklopíme a necháme 10 minut stát.
Na co je dobrý grog
Horký grog vás můžete zahřát na fotbalových zápasech i v zimě. Ingredience na základní typ grogu jsou pouze čtyři. Jejich namíchání záleží na jednotlivých preferencích konzumentů. Vždy je ovšem potřeba horká voda, rum, dále se pro chuť přidává lžička cukru a na závěr se celý drink dochutí plátkem citrónu.
Jak se říká kávě s rumem
„Mexická pěst“ s kafem a rumem
Jedná se o kombinaci mleté kávy, tuzemského rumu a cukru. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá. Do většího panáka tuzemského rumu nasypete lžičku mleté kávy, možno i více. Do pusy si nasypete lžičku cukru a zapijete připraveným panákem rumu s kávou.
Jaké koření do pečeného čaje
Do pečeného čaje se kromě ovoce může přidat i koření. Zejména tedy anýz, hřebíček, badyán a skořice. Dochucovat se může cukrem nebo medem a k přiostření se přidávají různé ovocné likéry nebo klasický rum.
Co se dává do pečeného čaje
Do pečeného čaje se dají zakombinovat rozmanité druhy ovoce. Využít můžete podle vlastní chuti třeba jablka, jahody, brusinky, mandarinky, hrušky, ananas, borůvky, maliny, rybíz, ostružiny, pomeranče, višně, švestky, třešně, hroznové víno, broskve nebo meruňky.
Jak se podává grog
Grog s medem nebo cukrem – recept
Necháme zchladnout k 80 °C. Do sklenice nalijeme rum a přes sítko ho zalijeme horkou směsí. Podle chuti osladíme cukrem nebo medem. Ozdobíme plátkem citronu.
Jak se pije kofila
„Mexická pěst“ s kafem a rumem
Oblíbeným alkoholickým drinkem připomínajícím svou chutí čokoládovou tyčinku Kofilu je takzvaná Mexická pěst. Jedná se o kombinaci mleté kávy, tuzemského rumu a cukru. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá. Do většího panáka tuzemského rumu nasypete lžičku mleté kávy, možno i více.
Jaký alkohol do kávy
Alkohol. Alkohol dokáže dodat kávě ten správný říz. S kávou můžete kombinovat téměř jakýkoli alkoholický nápoj – rum, koňak, whiskey, vaječný koňak, vodku, likéry s různými příchutěmi, becherovku a dokonce i šampaňské nebo víno. Výsledný nápoj vás bezpochyby zahřeje na duši.
Jak dlouho vydrží domácí pečený čaj
Tak jednoduché to je. Jak dlouho vydrží pečený čaj Pokud pečený čaj dostatečně osladíte, nemusíte se vůbec bát toho, že by se vám do zimy zkazil. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že ve spíži, kde je tma a chlad, vydrží dva roky.
Co si dát ke kávě
Častou praxí je podávat ke kávě také nějakou drobnou sladkost – nejčastěji to bývají různé malé sušenky, případně čokoládky či jiné malé cukrovinky. Co se týká cukru, ten podle některých odborníků do kávy nepatří, většina lidí si ale bez alespoň malého množství cukru kávu nevychutná.