Jak dlouho nosit jedno oblečení
Podle sestaveného rádce by se kousky pro každodenní nošení, mezi které patří například i džíny, měly prát jednou za čtyři až pět nošení. Jinak je tomu ale u sukní a látkových kalhot. Ty by dno koše na prádlo mohly spatřit až po sedmém obléknutí. I pro vrchní vrstvy oděvu platí jiná pravidla.
Archiv
Jak často se měnit pyžamo
Teď přijde možná šokující informace, ale podle všech studií bychom pyžamo měli měnit každé 3 dny. Jen tak zabráníte výše uvedeným nepříjemnostem. Na praní použijte stejný prostředek jako na povlečení, a pokud si chcete dopřát extra vůni a jemnost, přidejte i vhodnou aviváž.
Jak casto by se mělo menit spodní prádlo
Podle odborníků byste staré spodní prádlo měli vyměnit za nové alespoň jednou za 6 až 12 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsou tu mezi námi i tací rekordmani, co boxerky nosí klidně i deset let, než se úplně rozpadnou, zdá se, že se řada mužů, ale i žen, potýká s dost velkým problémem.
Jak často prát prádlo
Vaše oblečení bude vypadat stále jako nové Někteří odborníci trvají na tom, aby se podprsenka prala po každém použití. Jiní doporučují jen jistou pravidelnost, které by se měla držet většina žen. Ideální je, abys se prala po třech až šesti nošení.
Archiv
Jak často se mají prát džíny
Tričko házíme na praní již po jednom dnu a džíny alespoň dvakrát týdně. Je to ale skutečně správně Džíny díky svému materiálu vydrží více, než běžné kalhoty. Aby neztrácely tvar a barvu, je ideální je prát jednou za 14 dní.
Jak často prát mikinu
Ruční praní je někdy nutnost
Bavlněné, hedvábné a kašmírové svetry perte ideálně po každém druhém a vlněné a syntetické svetry po každém pátém nošení, abyste je udrželi ve formě.
Jak často nosit tanga
Tanga vám perfektně poslouží, pokud potřebujete zakrýt prádlo v těsnějším oblečení nebo se chystáte strávit noc ve dvou. Pro každodenní nošení ale volte klasičtější spodní prádlo, které vám bude pohodlné a plně zvládne nároky na celodenní nošení.
Kdy vyhodit podprsenku
Kdy se zbavit podprsenkyPodprsenku vyhoďte ve chvíli, když se podprsenka natáhne natolik, že ji zapínáte na to nejtěsnější zapínání a stále je vám volná.Když kostice podprsenky uniknou ze svého pouzdra.Když je děravá nebo se začne párat.Když se zlomí kostice podprsenky.Pokud mají košíčky deformovaný tvar.
Jak casto prát Osusky
Proto je vhodné měnit osušku na tělo každé tři dny, ručník na ruce dvakrát týdně a ten na obličej pak raději po každém použití. Stejně jako u lůžkovin volte při praní teplotu minimálně 60 °C. V případě kožních onemocnění nebo bakteriálních či virových infekcí se doporučuje prát ručníky na 90 °C.
Jak často prát svetr
Jak často je nutné prát svetry
Rozhodně není třeba prát svetr po každém nošení, zvláště pokud na něm nejsou nějaké fleky. Obvykle se doporučuje jej přeprat přibližně po pěti použitích.
Jak dlouho prát trička
Využívejte šetrné prací programy.
Nikdy neperte tričko déle než je nutné. Využívejte krátké (60 min) a šetrné prací programy. Vhodná je teplota 30°C, maximálně však 40°C. Vyzkoušet můžete i praní ve studené vodě.
Proč se nosí tanga
Tanga vám perfektně poslouží, pokud potřebujete zakrýt prádlo v těsnějším oblečení nebo se chystáte strávit noc ve dvou. Pro každodenní nošení ale volte klasičtější spodní prádlo, které vám bude pohodlné a plně zvládne nároky na celodenní nošení.
Co způsobují tanga
Problematická tanga
V tangách sice možná vypadají vaše křivky mimořádně působivě, ale kdyby do toho mohlo mluvit vaše tělo, rozhodně by si je samo nekoupilo. Podle odborníků totiž nošení kalhotek typu tanga výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že vás postihne vaginální infekce, nebo infekce močových cest.
Co s oblečením po zemřelém
Nechtěné kousky můžete donést i do second handů a dobročinných obchodů, které je využijí k prodeji. Darováním svého oblečení obchůdku Restart Shop podpoříte služby pro mládež, darujete-li je dobročinnému obchodu Sue Ryder, poputují peníze z prodejů na financování podpory péče o seniory.
Kam s nepotřebným oblečením
Nádoby na použitý textil už jsou stejně rozšířené jako třeba ty na nápojové kartony. Nespadají pod jednoho provozovatele: někde za ně zodpovídají firmy, jinde neziskovky. Vhazovat do nich můžete nepotřebné oblečení, ale i doplňky, deky nebo ručníky. Všechno by mělo být čisté a v dobrém stavu.
Jak často měnit ručníky
U ručníků je situace podobná, avšak hodně záleží, jak často je používáte. Pokud 1-2krát denně (př. klasická ranní/večerní sprcha), ručník byste měli měnit alespoň 1krát týdně. Jestliže jej používáte častěji (například na ruce) nebo pro očištění citlivých míst (obličej, dětská pokožka…)
Jak často měnit prostěradlo
Odborníci doporučují měnit lůžkoviny alespoň jednou týdně
Výměna povlečení a prostěradel za čisté by měla v ideálním případě proběhnout alespoň jednou týdně, alergici by pak měli být ještě důslednější a převlékat postel přinejlepším jednou za 3 dny.
Jak prát Pletene věci
Do pračky ho raději vůbec nedávejte. Kašmír perte ručně ve studené vodě a použijte speciální jemný prací prostředek. Dobře poslouží taky dětský šampon. Zároveň byste svou oblíbenou kašmírovou šálu či svetřík neměla prát častěji než jednou za měsíc; dvakrát do roka ho pak můžete vzít do osvědčené čistírny.
Jak prát podle barev
Ideální je prát prádlo podle jednotlivých barev. Čím více jsou si barvy prádla podobné, tím méně ztrácí svou barvu. Pokud však nemáte dostatek prádla od jedné barvy, postačí rozdělení prádla na bílé, světlé, barevné a černé s tmavým. V případě, že máte vícebarevné prádlo, se rozhodujte podle převažující barvy oblečení.
Jak prát City žen
Nepotřebuje zvláštní péči, jen je potřeba dodržovat pár pravidel:Prát na 30 °C,nepoužívat prášky na bílé prádlo ani aviváž,nesušit v sušičce,žehlit po rubu do 150 °C. Aktivujete tím úpravu CityZenⓇ a prodloužíte životnost jeho mimořádných vlastností.
Proč se kalhoty zařezávají
Dlouhý sed „padá“, takže vpředu vytváří dojem převisu, což působí neesteticky a navíc opticky zkracuje nohy. Krátký sed zase kalhoty „zařezává“ v rozkroku a vzniká efekt tzv. velbloudí nohy.
Proč se nedávají boty do rakve
Boty do rakve
Běžně se doporučuje nedávat zesnulému do rakve boty. To je z ekologických důvodů – obuv je většinou vyrobena z materiálů, které by při zpopelnění vypouštěly do ovzduší nechtěné zplodiny.
Kam volat při úmrtí doma
Zaopatřením mrtvého lidského těla se rozumí jeho umytí, oblečení do šatů či rubáše, uložení do rakve a konečná úprava. Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení: Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu.
Jak tridit Stare oblečení
JAK TŘÍDIT
Tehdy se starý textil vykupoval se sběrných surovinách. Dnes můžete starý textil odevzdat do SBĚRNÉHO DVORA. (Zde je třeba doufat, že dvorní radové s tímto odpadem naloží tak, jak mají.) Nebo do sběrných kontejnerů na textil.
Co se starymi vecmi
Kam s nepotřebnými věcmiProdat. Jednou z možností je věci prodat.Vyměnit. Stále populárnější možností jsou také tzv.Darovat. Pokud nechcete za své věci získat peníze ani nic jiného, je další možností je darovat.Přetvořit. Prodat, darovat či vyměnit dává smysl u věcí, které jsou ještě použitelné.