Jak často přehazovat prut?

Jak často se má přehazovat boilie

Sníži frekvence záběrů, a to se může rovnat při pěti hodinách lovu třeba i nule. Ale jestli na tvoji vodě ryby berou ochotně boilie, vždy může být na jednom prutu na náhodu. Taky občas chodím na krátkou kaprařinu(12 hodin). První věc,která ti pomůže k úspěchu je tisíckrát omýlaný pravidlo,že musíš vědět kam jdeš.
Archiv

Kdy chytat na boilies

Chytání na boilies či pelety v jarních měsících

V době před a po tření kaprů využíváme koule s větším podílem proteinů, kapři jim dávají přirozeně přednost, protože instinktivně vědí, co je pro ně dobré. Chtějí nabrat váhu po zimě a získat dostatek energie právě ke tření.

Co je to lov na feeder

Při lovu na feeder se používají speciální feederové pruty s tenkými ohebnými špičkami, které slouží k signalizaci záběru. Feeder znamená anglicky krmítko. Takže dalším typickým znakem lovu na feeder jsou krmítka. Díky feederovému krmítku nástraha na háčku leží vždy poblíž hromádky voňavého krmení.

Jak dlouho vydrží boilies

Zmražené boilies vydrží dlouho, ale doporučuji ho spotřebovat nejpozději do jednoho roku od zmražení.

Jak velké boilies na kapry

Velikost boilies používám vždy různou podle konkrétní situace u vody a cílové ryby. Jen orientačně – na menší kapry bych dal kukuřici nebo boilies do 16mm. Na větší kapry ve studené vodě jednu dvacítku nebo 1,5 až dvě osmnáctky, pokud bych chtěl víc omezit malé ryby i o 2mm víc.

Jak dlouho nechat boilies ve vode

Dobrý den Davide, boilies je samo o sobě nástraha, kterou můžete ponechat nastraženou na dně jezera celou řadu hodin. Ve skutečnosti jsou největší kapři velmi často chyceni na nástrahy, které leží na dně 10 i více hodin bez přehazování.

Na co nejvíc bere kapr

Pro lov kaprů v létě nejvíce doporučujeme ŘEPKÁČ s příchutí medu, vanilky, jahody nebo scopexu. Toto jsou zaručené příchutě, na které kapři spolehlivě berou.

Co dělat když ryby neberou

Nadzvedněte nástrahu

Pokud ryby spíš jen proplouvají kolem vašeho lovného místa, moc se nekrmí a jen sem tam si zobnou, nástraha ve sloupci je může snáze zaujmout. Mezi plovoucí nástrahy patří plovoucí boilie, burizony, extrudy, kukly, rohlíkové boilie, některé pelety a umělé nástrahy.

Jak dlouhy prut na feeder

Dalšími dobré příležitosti pro kratší feedery jsou lov na malých revírech (říčkách) a lov v těsné blízkosti břehu. Pro všechny tyto případy využijete feederové pruty v délce 3,3 m nebo 3,0 m. Naopak delší feedery v délkách 3,9 m, 4,2 m se hodí pro lov ve velkých vzdálenostech od břehu na velkých přehradách.

Jak poznat záběr na feeder

Záběry na feeder jsou signalizované chvěním jemné ohebné špičky. Aby byl záběr snadno rozpoznatelný, musí vycházet vlasec z prutu přibližně pod pravým úhlem. Toho dosáhnete správným postavením prutu. Špička prutu by měla být v základní poloze mírně ohnutá (vychílení cca o 2 cm stačí).

Jak uchovat boilies

Zmrazení boilies je nejjednodušší možný způsob, jakým udržíme boilies čerstvé. Počítejte ovšem s tím, že pokud budete zamrazovat velmi výrazné a aromatické boilies, například s příchutí jater je potřeba použít pořádné sáčky či boxy, které dostatečně utěsníme.

Jak konzervovat boilies

Proto, aby konzervace byla účinná, je nutné skladovat boilies v co možná nejčistější uzavíratelné nádobě, použít kvalitní rostlinný olej, nádobu skladovat v suché a tmavé místnosti při stabilní teplotě. Problémem je oxidace oleje, která je odvislá od teploty skladování.

Jak dlouho vařit boilies

Pokud se budete řídit velmi jednoduchým pravdilem, stane se tato činnost pro vás naprostou rutinou. Jednoduše boilie vhoďte do vařící vody, počkejte až vyplave na hladinu, nechejte ještě jednu minutu vařit a máte hotovo.

Jak se vaří boilies

Některé velké boiliesy například 30 mm můžete v páře vařit až 20 minut. Doporučujeme Vám aby jste při vaření v páře, ale i ve vodě, nesledovali stopky. Prostě po nějaké chvíli jeden boilies vyndejte a rozřízněte jej nožem. Když je boilies provařené skrz celý průměr, je hotové.

Kdy jít na kapry

Nejvíce potravy se vyskytuje během letních měsíců, což umožňuje v tomto období silný růst. Jak se voda na jaře postupně otepluje, stoupá také aktivita kaprů. Když teplota vody překročí 10 až 12 stupňů (většinou v dubnu), zvyšuje se rozhodným způsobem úroveň aktivity. Lze silněji vnadit, aniž by se ryby přesycovaly.

Jak na kapry při tření

Kapr vyhledává před třením místa pro vhodný výtěr, ale zároveň s dostatkem potravy. Důvod, proč na místech s dostatkem potravy, je velice prostý. Aby kapři hned po vytření mohli nabrat zpět ztracené síly a kila po výtěru. Kapři přestávají v době tření být opatrní, a proto se dají velice snadno přelstít.

Na co chytat ryby v létě

Ani v létě se nic nemění na tom, že kukuřice patří k tomu nejlepšímu na co chytat kapry v létě. A vlastmě i jindy. Ostatně na ni chytali třeba v Maďarsku velké kapry v dobách kdy ani tam boilies ještě nedošlo, a to byli maďaři o dost napřed proti tehdejšímu Československu.

Jak navázat prut na feeder

Feederovou udicí protáhneme kmenový vlasec, na něj nasuneme průběžné krmítko, pak přidáme stoper a následně navážeme obratlík, aby se návazec zbytečně nekroutil. Dále navážeme feederovou gumu dlouhou 10 až 15 cm, na ni navážeme další obratlík, ke kterému navážeme návazec s háčkem a můžeme jít chytat.

Jak se navazuje prut

Pevný splávek se na vlasec upevňuje pomocí bužírky. Neváže se na pevno pomocí uzlu a v případě potřeby jej lehkým posunutím na vlasci nastavíte na potřebnou hloubku. Výhodou splávku je jednoduchá montáž i použití, které zvládnou i děti. Nevýhodou je možnost nastavit hloubku maximálně odpovídající délce prutu.

Jak se loví na feeder

Stačí na kmenový vlasec navléknout hokejku (zahnutou PVC hadičku s karabinkou na krmítko). Pod hokejku navlečeme gumový korálek, který bude chránit uzel a na konec kmenového vlasce navážeme obratlík. Do obratlíku navlečeme návazec a do hokejky připneme krmítko – feederový košík.

Jak dlouho sušit boilies

Jako určitý kompromis ale ve většině situací doporučujeme sušit boilies od 2-7mi dní.

Co se dává do boilies

V kvalitní směsi nemůže chybět pojivo, které eliminuje možnost rozpadu boilies. Mezi tato pojiva patří například pšeničný gluten nebo krupice. Tyto dvě suroviny se vyznačují vysokou přilnavostí a soudržností. Pro vytvrzení nástrahy pak lze ještě použít albumin, který boilies zpevní.

Jak poznat pohlaví u kapra

Jak píše Ondřej a Knecht, pohlaví se dá rozpoznat podle, laicky řečeno, řitního otvoru. Kapr – chlap, má fůsa. Pike, karelc: existuje jedna technika, hojně využívaná kapraři při focení. Když při aplikaci oné techniky kapřík zděšeně vykulí oči, je to mlíčák, když se tváří blaženě je to jikernačka a nebo 4% mlíčák.

Jak dlouho se tře kapr

Kapr se v našich podmínkách dobře rozmnožuje i v přirozeném prostředí v řekách i nádržích. Ke tření dochází v období od května do června, záleží na teplotě vody (nejméně 13stupňů) a dochází k němu podél břehů bohatých na trávu. Samice (jikrnačka) vypustí jikry a samec (mlíčňák) je oplodní.

Proč vůbec neberou ryby

Důvod, proč ryby neberou se najde vždy. A samozřejmě to nikdy není naše vina. Mohou za to většinou počasí, vodohospodáři, lodičkáři, teplo, zima, vítr, bezvětří, déšť, sucho, čistá voda, kalná voda a milión dalších důvodů. Nejlepší definice braní ryb říká, že ryby nejlépe berou zítra, včera a na protějším břehu.