Jak často si můžu bělit zuby
Jak jsme si již řekli, je dobré si každé dva týdny bělení jednorázově zopakovat pro udržení výsledků. Zuby totiž nelze vybělit doživotně.
Archiv
Jak dlouho vydrží bělení zubů
Jak dlouho ordinační bělení zubů vydrží Vybělený chrup je světlejší a jeho barva se blíží bílé. Nový odstín vydrží přibližně 2 roky. Efekt je přímo úměrný množství spotřeby silně pigmentující stravy, pochutin a nápojů (káva, červené víno, zelený čaj, džusy, coca-cola), ale také kouření.
Jak casto bělit zuby doma
Univerzální rada zní: bělte, když máte pocit, že jsou zuby (opět) zažloutlé. Při domácím bělení stačí jednou za měsíc nebo několik měsíců jedna udržovací bělicí procedura, čímž lze docílit dlouhodobě stabilního výsledku.
Archiv
Jak dlouho si bělit zuby
U světlejších odstínů zubů může stačit jedno ordinační nebo dva týdny domácího bělení. U komplikovanějších barevných změn je někdy nutná kombinace bělících metod. Výsledky bělení vydrží obvykle několik let. Pro jejich udržení jsou důležité pravidelné návštěvy u dentální hygienistky.
Jak škodí bělení zubů
Zuby mohou díky jejich používání po čase působit ještě opotřebovaněji. Oslabením skloviny totiž začne prosvítat dentin, tedy vnitřní vrstva zubu, která má nažloutlou barvu. Zadělat si tak můžete ne na zářivě bílý, ale žlutý úsměv. Vytvořit si domácí směs na bělení zubů vypadá velmi snadně.
Jak se bělí zuby v ordinaci
Bělení zubů v ordinaci
Ordinační bělení je rychlá varianta bělení zubů, která spočívá v nanesení silně koncentrovaného peroxidu vodíku na zuby. Na dásně se aplikuje ochranná pryskyřice, aby nedošlo k jejich narušení. Celé bělení trvá přibližně 90 minut, zuby se vybělí o 2-8 odstínů.
Co opravdu vybělí zuby
Odstranit povrchové zabarvení ze zubů není vždy snadné, ale kvůli tomu ještě není potřeba ničit si zuby. Proto raději sáhnete po některém z bělících produktů ověřených značek Opalescence, Swissdent nebo Yotuel. Výsledky sice neuvidíte hned, ale použití těchto produktů je bezpečné pro Vaši sklovinu.
Co nejlepe bělí zuby
Bělicí sady na zuby
Nejčastěji obsahují násady na zuby a bělicí gel, který do násady aplikujete a necháte stanovenou dobu nebo přes noc. Jiné sady mohou obsahovat speciální LED lampu nebo bělicí pera. Působí kratší dobu a jsou šetrnější k citlivým zubům.
Co nedělat po bělení zubů
Bělící proces trvá několik dní, záleží na původním zabarvení zubů. Během této doby a 3 dny po ukončení bělení, kdy se ustaluje konečný odstín zubů, pacient nesmí kouřit, pít kávu, čaj, červené víno a jiné barevné nápoje ani konzumovat potraviny s výraznými pigmenty (např.
Kdo bělí zuby
Ordinační bělení
V rozmezí 60 až 90 minut jej provádí zubní lékař nebo dentální hygienista. Zuby se nejprve čistí rotačním kartáčkem a lešticí pastou. Poté se speciálním gelem izolují dásně, aby se chránily před případným poleptáním. Následně se na povrchu zubu ponechá zhruba 20 minut bělicí gel.
Jak dlouho nejíst po bělení
Jak dlouho bych mela dodržovat bílou dietu po bělení Opalescence, abych neporušila výsledek Ako dlho by som mela dodržiavať bielu diétu po bielení Opalescence, aby som neporušila výsledok Vhodné je dodržovat bílou dietu minimálně týden po ukončení bělení, aby došlo k ustálení barvy zubů bez vnějších zásahů.
Jak vybělit zuby bez poskozeni
Odstranit povrchové zabarvení ze zubů není vždy snadné, ale kvůli tomu ještě není potřeba ničit si zuby. Proto raději sáhnete po některém z bělících produktů ověřených značek Opalescence, Swissdent nebo Yotuel. Výsledky sice neuvidíte hned, ale použití těchto produktů je bezpečné pro Vaši sklovinu.
Co dělat když mám žluté zuby
Toto zabarvení lze vyřeřit pomocí vnitřního bělení zubů, kdy se bělící přípravek opakovaně aplikuje přímo do kanálků. Zbavit se nepříjemného zbarvení zubů můžete i pomocí domácího bělení, o kterém si můžete přečíst v článku o bělení zubů doma.
Jak si vybělit zuby přes noc
Nejčastěji obsahují násady na zuby a bělicí gel, který do násady aplikujete a necháte stanovenou dobu nebo přes noc. Jiné sady mohou obsahovat speciální LED lampu nebo bělicí pera. Působí kratší dobu a jsou šetrnější k citlivým zubům.
Co se nesmí po dentální hygieně
Po provedení zubní hygieny doporučujeme nekonzumovat silně pigmentovaná jídla či nápoje, jako je kurkuma, káva, čaj, či červená řepa.
Co nejíst při bělení zubů
káva, čaj černý i ovocný červené i bílé víno, pivo a veškerý alkohol obsahující barviva. tmavé nápoje typu Coca-cola, Kofola, džusy, limonády. zelenina – rajčata, houby, hrášek, kukuřice, červená řepa, zelí, brokolice, kapusta apod.
Co funguje na bělení zubů
Bělící činidlo (buď karbamid peroxid nebo peroxid vodíku) proniká přes sklovinu a zasahuje zbarvené molekuly uvnitř vašeho zubu. Molekuly kyslíku bělící látky reagují se zabarvenými molekulami ve vašich zubech a narušují vazby, které je drží při sobě. Molekuly kyslíku se rozšiřují a vybělí celý zub.
Co Nedelat po bělení zubů
Během této doby a 3 dny po ukončení bělení, kdy se ustaluje konečný odstín zubů, pacient nesmí kouřit, pít kávu, čaj, červené víno a jiné barevné nápoje ani konzumovat potraviny s výraznými pigmenty (např. kečup, sójová omáčka, červená paprika, mrkev apod.).
Co nejlepe Vybeli zuby
Bělicí pasty na zuby patří k nejlevnějším a nejšetrnějším prostředkům, jak bělit zuby. Některé fungují na principu velmi jemného obrušování pigmentací pomocí abrazivních částeček, jiné obsahují bělicí složky (nejčastěji peroxid), které zbavují zuby pigmentace i v samotné struktuře skloviny.
Jak často by se mělo chodit na dentální hygienu
Na dentální hygienu není povinné docházet. Je to však cesta, jak udržet zuby, dásně a celou dutinu ústní v perfektní čistotě. Je tedy vhodné na ní docházet. Obvykle nejlépe ve stejném intervalu jako na preventivní prohlídku k zubnímu lékaři – tedy dvakrát ročně.
Jak dlouho nejíst a nepít po dentální hygieně
Efekt dentální hygieny je viditelný okamžitě. Zuby jsou čisté, na pohled světlejší a na pohmat hladší. Žádná speciální omezení po dentální hygieně nutná nejsou, pouze se doporučuje cca 2-3 hodiny dodržovat tzv. bílou dietu, tedy vyhnout se potravinám, které výrazně barví zuby, jako například kávě nebo červenému vínu.
Co jíst pro bílé zuby
Potraviny, které pomáhají udržet zuby bílé:Jahody: jahody obsahují speciální kyselinu, která má za následek větší produkci slin.Jablka, celer a mrkev: podobným způsobem jako jahody fungují také jablka, celer a mrkev, které také pomáhají stimulovat produkci slin a redukovat tak bakterie a zubní plak.
Co nejíst po dentální hygieně
Fluoridace zubů: Snižuje citlivost zubů po ošetření a zlepšuje ochranné vlastnosti zubní skloviny. Instruktáž: Důkladné vysvětlení principu a nácvik správné péče o zubní dutinu. Po provedení zubní hygieny doporučujeme nekonzumovat silně pigmentovaná jídla či nápoje, jako je kurkuma, káva, čaj, či červená řepa.
Jak dlouho trva 1 Dentalni hygiena
Vyčisti si zuby a na první návštěvu si s sebou přines pomůcky dentální hygieny, které používáš. Jak dlouho ošetření trvá Základní návštěva dentální hygienistky trvá přibližně hodinu v závislosti na stavu zubů. Při rozšířeném čištění zubů zabere ošetření jednoho zubu průměrně 5-10 minut.
Proč chodit na dentální hygienu
Proč dentální hygiena Profesionální čištění zubů dokáže odstranit z povrchu Vašich zubů mnohem lépe různé barevné pigmenty, bakteriální povlaky i zubní kámen. Díky tomu zuby zůstávají zdravé, hladké a nevzniká parodontóza. Největší riziko pro zuby představují právě výše zmíněné bakterie.