Jak často zalévat primule?

Jak se starat o primule v květináči

Primule upřednostňují světlá stanoviště, přímé slunce však nemají rády. Nejlépe rostou ve vlhčí, humózní, dobře propustné půdě. Přemokření snáší velice špatně, proto zejména při pěstování v nádobách dávejte pozor na přelití, substrát udržujte mírně vlhký a zalévejte do misky, aby mokré listy nezačaly uhnívat.

Jak dlouho vydrží Primulky

Ve správných podmínkách na dobrém stanovišti při teplotách 15–20 °C vydrží rostlina kvést asi 3–5 týdnů. Pokud je teplota vyšší, doba květu se zkracuje, a stejně tak působí i málo světla.
Archiv

Kdy můžu dát primule ven

Od března už můžete zakoupené petrklíče vysadit do venkovních truhlíků, kde kvetou až 6 týdnů. Překrásné jsou kombinace petrklíčů s ostatními jarními rostlinami, jako jsou macešky, sedmikrásky nebo pomněnky. Petrklíče snesou i mírné mrazíky, až do minus pěti stupňů, takže od poloviny března je už můžete dát ven.

Co dělat s Odkvetlým Petrklíčem

Odkvetlé nevyhazujte

Jakmile petrklíče odkvetou a už nenasazují další poupata, je na čase je dát do chladu. Zároveň také omezte i zálivku. Jakmile to počasí dovolí, nejlépe po zmrzlých, můžete květinu přesadit ven do zahrady, kde příští jaro vykvetou.

Jak zalévat Primulky

Primulkám se daří nejlépe na chladnějším, ale světlém místě. Ideální je okenní parapet v chladné nevytápěné místnosti. Zalévejte ji pravidelně, ale opatrně, aby nebyla přelitá, má ráda vlhkou půdu. Odkvetlé květní stvoly pravidelně odstraňujte, rostlina bude stále znovu nakvétat a bude dlouho dobře vypadat.

Jak rozmnožit primule

Prvosenky můžeme množit semenem nebo dělením. Pokud je máme volně na záhonech, časem se rozsemení samy. Nejvhodnější je pro primulky polostinné nebo slunné místo. Neprospívá jim velmi suché a příliš slunečné stanoviště.

Jak často zalévat Petrklíč

Zaléváme opatrně do misky, nesnáší stálé přemokření, ovšem je potřeba nenechat zeminu v květináči nikdy vyschnout. Petrklíčům svědčí vlhké prostředí, proto je možné do misky pod květináč rozložit pár kamínků. V období květu přihnojujeme jednou za 14 dní slabým roztokem organického hnojiva.

Kdy kvetou primule

Charakteristika rostliny

Nejrozšířenější je Primula vulgaris (Primula acaulis), kterou můžeme po odkvětu vysadit na zahradu. Kvete: Kvete od ledna do května.

Kdy kvete primule

Nejrozšířenější je Primula vulgaris (Primula acaulis), kterou můžeme po odkvětu vysadit na zahradu. Kvete: Kvete od ledna do května.