Jak často zalévat vinnou révu?

Jak casto Zalevat vinnou révu

Vinná réva vlastně saje vodu z velkých hloubek doslova jako čerpadlo. Zalévat tedy vinnou révu nemusíme, zbystřit bychom měli pouze v případě, že nám vyschne studna.
Archiv

Kdy na jaře stříhat vinnou révu

Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C. V případě, že bychom řez provedli naopak pozdě a s vyšší teplotou půdy okolo 6°C, réva by mohla být oslabena vytékáním mízy, tzv. slzením. Princip řezu je prakticky likvidace starého dřeva a nepotřebných výhonů.

Jak na vinnou révu

Jak vinnou révu nasadit

Výsadbovou jámu musíme vytvářit dostatečně hlubokou, tak aby celá část pod roubem byla v jámě. Ideální je umístění a výsadba sazenice ze šikma (v 45° úhlu). Tento úhel zaručí ještě lepší tvorbu kořenů i v horní části podnože a tedy i následné lepší přijímání živin z půdy.

Jak casto hnojit vinnou révu

Hnojivo se aplikuje v době po kvetení (při prvních příznacích) 3-4x v intervalu 10-14 dnů. Pro zpěvnění slupky révy vinné v době růstu je vhodné aplikovat postřikem speciální hnojivo s obsahem vápníku, tj. PROTI Nedostatku vápníku (Harmonie Vápník) nebo Wuxal SUS Kalcium.

Jak Zaštipovat hroznové víno

Dostatečná asimilační plocha listů nad hrozny je nezbytná pro jejich vyzrávání. Asimiláty zvyšují sladkost hroznů. Proto se doporučuje zálistky pod hrozny vylamovat, zatímco ty nad (za) hrozny pouze zčásti zaštípnout. Zálistky vyrůstající nad hrozny tedy krátíme zhruba v polovině jejich výšky – na délku 25 cm.

Co zasadit pod vinnou révu

Jaké bylinky pod révu volit 4️⃣ Volte bylinky, které jsou řazeny do kategorie suchomilných středomořských, tedy: estragon, levandule, majoránka, mateřídouška, oregano, rozmarýn, saturejka, šalvěj, tymián, yzop a vavřín. 💡 Tip: Bylinky si můžete vypěstovat od semínka, nařízkovat nebo koupit jako sazeničku.

Jak ošetřit vinnou révu na jaře

Nicméně, zima se konečně odporoučela a jaro je nepochybně tady! A s tím opět přichází tradiční nutnost provést první prevenci v ochraně révy vinné. Nejdůležitější je na vinicích v tuto chvíli v první řadě síra, je nejvyšší čas. Síra se zjara zpravidla aplikuje ve fázi nalitých pupenů v dávce 12 kg/ha.

Jak stříhat víno v létě

Stříhání révy v létě

odstranění neplodných zálistků – odstraňte boční neplodné zálistky za prvním a druhým listem výhonu, pokud jsou blíže k hlavní větvi než střapce, nevylamujte je, pouze zkraťte.

Jaké hnojivo na vinnou révu

Můžeme používat buď granulovanou chlévskou mrvu, nebo speciální vodorozpustné hnojivo pro révu vinnou. Použití hnojiva je velmi jednoduché. Do konve stačí nasypat vrchovatou lžíci hnojiva na 15 litrů studené vody. Každých 14 dní použijeme pro jednu rostlinu 10 l k jedné sazenici.

Čím se hnojí hroznové víno

Ideální je v tomto ohledu zapravení organických hnojiv, například chlévského hnoje, zeleného hnojení nebo nového a na vinicích stále oblíbenějšího přípravku HUMAC AGRO. Veškerá jmenovaná hnojiva jsou k dostání na našich prodejnách. Pokud si nevíte s výběrem hnojiva či rozborem půdy rady, obraťte se na nás.

Kdy Zaštipovat víno

Jakmile letorosty začínají přerůstat připravenou drátěnku, nastává vhodný termín pro tzv. osečkování, což je zakracování letorostů, které umožní listovou stěnu keře udržovat v přijatelném tvaru. Kvalitní tvar je takový, kdy listová stěna není příliš hustá a listová plocha keře a hrozny jsou dobře osluněné.

Kdy se sazi hrozno

Vysazovat můžeme na podzim od konce října do konce prosince(půda nesmí být zamrzlá)nebo na jaře po rozmrznutí a oschnutí půdy do poloviny května. Kontejnerované sazenice můžeme vysazovat celý rok!!!

Kdy provádět postřik vinné révy

Plíseň révová, obávaná peronospora

Napadené listy usychají a hnědnou, a zrovna tak později napadené hrozny. Preventivně se aplikuje postřik fungicidem ihned po odkvětu a poté za týden. Pokud je počasí mimořádně příznivé pro vývoj choroby, lze révu fungicidem ošetřit i před květem.

Kdy Zaštipovat vinnou révu

Jakmile letorosty začínají přerůstat připravenou drátěnku, nastává vhodný termín pro tzv. osečkování, což je zakracování letorostů, které umožní listovou stěnu keře udržovat v přijatelném tvaru. Kvalitní tvar je takový, kdy listová stěna není příliš hustá a listová plocha keře a hrozny jsou dobře osluněné.

Jak rychle roste vinná réva

Pozdní : 165 až 180 dnů (většina moštových odrůd) Chrupka bílá, Ajvaz, Agát Donskoj, Jupiter a další. Dozrávají v září, začátkem října. Velmi pozdní : 165 až 180 dnů (Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, André, Frankovka,…)

Kdy se hnojí vinná réva

Vápnění révy vinné však lze provést ve dvou termínech: na jaře, kdy je povrchová vrstva půdy již rozmražena před objevením prvních listů na podzim, od konce října do první poloviny listopadu, poté, co listy spadnou.

Jaké postřiky na vinnou révu

Vinaři používají již léty osvědčený Kumulus, nebo přírodní Rock Effekt. Ten navíc můžete použít i na ošetření ovocných stromů. Síra je ve vinohradě potřená také z pohledu výživy vinné révy. Pozn: Kumulus doporučujeme přidávat do každého postřiku a to 0,5%.

Jak vypadá plíseň révová

Plíseň révová (perenospóra)

Na listech vznikají žlutavé skvrny nebo drobné ohraničené skvrnky v okolí nervatury. Na spodní straně jsou tyto skvrny pokryty bělavým povlakem houby. Skvrny postupně zasychají a silně napadené listy opadávají. Zasychají i napadené květy a části nebo celé mladé hrozny.

Kde zasadit vinnou révu

Místo pro výsadbu révy vinné vybíráme s ohledem na teplotní nároky rostliny. U větších výsadeb volíme nejlépe jižní svah, hlinitopísčité půdy, nadmořskou výšku asi do 280 m n. m. Naprosto nevhodné jsou mrazové kotliny, zamokřené, těžké, studené půdy a vyšší nadmořské výšky, kde réva často trpí jarními mrazíky.

Co na plíseň vinné révy

Můžeme použít tzv. tank mix, kde nejdříve rozděláme ve vodě přípravek proti plísni révové a pak přidáme přípravek proti padlí. Vhodnými přípravky proti padlí jsou: Discus, Karathane New, Quadris Max, Zato 50 WG. Třetí velmi závažnou chorobu je pak Plíseň šedá neboli botrytida .

Jaký postřik na vinnou révu

Nejdůležitějším opatřením proti této chorobě je provést 2-3 ošetření v období po odkvětu v intervalech cca 14 dnů. Ochrana se provádí postřikem fungicidními přípravky např. Acrobat MZ WG, Dithane DG Neotec, Melody Combi 65,3 WG, Polyram WG, Quadris Max, Ridomil Gold MZ Pepite.

Kdy se Strika Reva

Napadené listy usychají a hnědnou, a zrovna tak později napadené hrozny. Preventivně se aplikuje postřik fungicidem ihned po odkvětu a poté za týden. Pokud je počasí mimořádně příznivé pro vývoj choroby, lze révu fungicidem ošetřit i před květem.

Jak na padlí bez chemie

Mléko zničí padlí bez chemie

Mléko při boji proti padlí používejte plnotučné a nařeďte je v poměru 4 díly mléka na 6 dílů vody. Aplikaci provádějte postřikovačem. Postřik aplikujte 1x týdně. Pokud by bylo nutné účinek postřiku zvýšit, můžete použít i mléko neředěné.

Kdy se stříká proti padlí

Postřiky proti padlí u révy i ostatních rostlin

Začíná se před kvetením a něm se provádí ošetření v závislosti na podmínkách šíření a náchylnosti odrůd v intervalech 7 až 14 dnů až do fáze zaměkání. Z postřiků na padlí se používá se například Kumulus, Dynali, Discus, Topaz či biologický VitiSan.

Jak se zbavit plísně na Kytkách

Povrch půdy můžete posypat skořicí, jedlou sodou či jablečným octem jako přírodním prostředkem proti plísním. To působí jako přirozený odstrašující prostředek proti růstu plísní a nepoškodí vaši rostlinu. Udržujte půdu čistou. Udržujte nečistoty jako hnijící listí a části rostlin mimo vaší půdu.