Jaká barva fasády k bílým oknům?

Jakou fasádu k bilym oknům

Obecně můžeme doporučit přírodní odstíny k dřevěným oknům, například okrovou nebo hnědou. Šedým či antracitovým oknům sluší pastelové barvy nebo naopak výraznější odstíny. Máte-li na domě bílá okna, pak se nemusíte omezovat a zvolit přesně takovou barvu, která se vám nejvíce líbí.
Archiv

Jakou zvolit fasádu

Obecně se doporučuje používat fasádní nátěry u minerálních, silikonových a silikátových omítek s hodnotami do 30 a do 25 u omítek z umělých pryskyřic. Chcete-li na fasádě použít tmavší odstíny, které tyto hodnoty překračují, využijte je pouze jako dekorační prvek.
Archiv

Jakou zvolit zrnitost omítky

Pokud jde o estetiku, větší zrnitost dekorativní fasádní omítky (2,0 mm) dodává fasádě drsnější a rustikálnější vzhled, zatímco jemnější zrnitost (1,0 mm) dosahuje efektu obzvláště hladkého povrchu. Co se týče barevné palety, fasádní omítky lze tónovat v široké škále odstínů.

Jakou fasádu k Hnedym oknům

Pokud chcete tmavou fasádu, zvolte tu provětrávanou

Neduhem tmavých fasád je jejich nižší odolnost ve smyslu, že poměrně rychle blednou. Snadno se tak může stát, že zatímco na severní straně bude barva fasády i po letech pořád krásně bordó jako na začátku, jižní strana už bude podivně růžová.
Archiv

Jakou zvolit barvu střechy

Při výběru barvy střechy můžete experimentovat s kontrastními barvami nebo naopak volit jemnější rozdíly. Jediné věci se raději vyhněte, a tou je přesná shoda. Vnější barevné schéma funguje právě díky rozdílům v použitých barvách. Pokud budete měnit i barvu domu, vyberte nejdřív barvu střechy.

Jakou značku fasádní barvy

plní vhodně svojí roli akrylátové fasádní nátěry a omítky – PRIMALEX MALVENA, PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ FASÁDNÍ BARVA, PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ RENOVAČNÍ FASÁDNÍ BARVA, PRIMALEX PROFITECH EXTERIÉR a PRIMALEX AKRYLÁTOVÁ OMÍTKA. Jedná se o nejpoužívanější a nejrozšířenější barvy, které jsou navíc cenově dobře dostupné.

Jakou barvu použít na fasádu

Obecně platí, že k dřevěným oknům (nebo plastovým oknům s motivem dřeva) se hodí spíše přírodní tóny – tedy hnědé, okrové a bílé odstíny. K šedým/antracitovým oknům můžete volit barvy pastelové nebo naopak divočejší. K bílým oknům pak ladí v podstatě jakákoliv barva fasády. Trendem je například šedá.

Jak dlouho schne fasádní omítka

Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech. Požadavky na podklad: Podklad musí být suchý nosný pevný a dostatečně vyzrálý – zbaven všech nečistot, mastnoty, výkvětů, starých nesoudržných nátěrů a prachových částic.

Jak natáhnout fasádní omítku

Pokud fasádní omítku aplikujete klasicky hladítkem, nanášejte ji jedním tahem bez přerušování. V opačném případě byste měli povrch nejednotný. Pro natažení základní vrstvy se vždy používá hladítko nerezové. Nanesenou omítku zarovnejte stržením přebytečné vrstvy a důkladně vyhlaďte.

Čím natřít pozinkovanou střechu

Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).

Čím natřít pozinkované okapy

na očištěný pozinkovaný plech je vhodná velmi kvalitní jednovrstvá barva s 2810 hostagrund na pozink, která vykazuje dobrou přilnavost i k novému, nezoxidovanému pozinku a dobře odolává povětrnostním vlivům.

Jaký je rozdíl mezi silikonovou a Silikátovou omítkou

Silikátová omítka je spojena draselným sklem, a proto má vynikající paropropustnost. Má sice horší pružnost a vodoodpudivost, ale je přirozeně odolná proti plísním. Silikonová omítka má lepší vlastnosti z hlediska vodoodpudivosti, pružnosti i prodyšnosti.

Jakou zrnitost fasády

Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm. Pokud byste chtěli mít fasádní omítku jemnější, musíte na fasádu nejprve natáhnou vrstvu zrnitější omítky, a následně ji překrýt hladkým typem.

Jakou zvolit omítku na fasádu

Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Čím brousit fasádní lepidlo

Hladítko má hladící plochu z velmi hrubého smirkového plátna. Je vhodné pro broušení tvrdých povrchů, například fasádní stěrky, zbytky starých lepidel a podobně.

Kdy penetrovat před fasádou

Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech.

Jaká barva na střechu

Polyuretanové barvy jsou již dost vhodným řešením pro nátěr střechy. Střecha opatřena polyuretanovou barvu má podstatně delší životnost a udrží si lesk, než při nátěru syntetickou barvou.

Kdy natírat střechu

Nejvhodnější dobou pro natírání plechové střechy je tak konec léta a podzim, kdy již slunce není tak intenzivní, ale zároveň je poměrně stabilní počasí.

Čím natřít starší pozinkovaný plech

Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.

Co je polyuretanová barva

Barva vrchní polyuretanová PU 01 je určena k vrchním nátěrům kovových podkladů, opatřených základním nátěrem pro venkovní i vnitřní použití jako jsou ocelové konstrukce, plechové střechy apod. Je vyrobená z polyuretanové pryskyřice s obsahem pigmentů a aditiv.

Jakou zvolit venkovní omítku

Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Kdy natahovat fasadu

Výrobci omítek jasně doporučují teplotu a vlhkost, kdy aplikaci provádět. Obecně lze říci, že rozmezí teplot je od 5–25 °C. Pokud takové podmínky nepanují, měli bychom zvážit, jestli aplikaci omítky odložíme,“ upozorňuje Zdeněk Pikl.

Jak na fasádní omítku

Omítka se nanáší strojně stříkáním, stáhne a urovná se hliníkovou latí a po zatuhnutí se seřízne latí a strhne škrabákem. Po provedení jádra je nutné dodržet časový odstup před aplikací finální omítky. Na vyschnutí jádra je třeba počítat s 1mm omítky = jeden den schnutí.

Jak dlouho schne lepidlo na fasádě

Nedodržuje se pravidlo, že jeden milimetr omítky nebo lepidla by měl schnout 24 hodin. Kolikrát se stane, že firmy natáhnou lepidlo s perlinkou a druhý den nanáší finální omítku. Lepidlo je tlusté pět milimetrů, mělo by schnout za dobrého počasí pět dní,“ řekl Straka.

Kdy je vhodné dělat fasádu

Ideálním obdobím pro zateplování domu je jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké ani nízké. Počasí ovlivňuje hlavně realizaci vnějšího zateplení a fasády. Venkovní zateplení se provádí na vnější straně obvodových stěn domu a zateplovací systémy se na zdivo aplikují pomocí lepících hmot.