Jak bělit kosti?

Jak vybělit lebku savem

K odstranění svaloviny z lebky lze použít 1% roztok KOH, nelze to ovšem nechat za zahradou, ale zahřát na 50 st. a držet asi 1 hodinu, pak zbytky oškrabat. Nesmí se to přehnat jak s koncentrací tak s časem a ani s teplotou, jinak to sežere i kosti (změknou). Postup se jmenuje hydrolýza.
ArchivPodobné

Jak udělat srnčí trofej

První krokem je oddělení hlavy od těla zvěře, a to za prvním krčním obratlem. Uchopíme hlavu za parůžky a tlačíme větrník co nejvíce ke krku. Tím se nám objeví jamka u prvního krčního obratle a tam zapíchneme nůž jako při zárazu. Potom nůž vedeme mezi obratlem a lebkou a uvolníme hlavu od krku.

Jak dlouho vařit hlavu srnce

Nemám žádný fígl, ale když oddělím hlavu, tak ji 1/ namočím do belíku s vodou a vodu postupně měním. Většinou tak za den nebo dva hlavu i s dekou ji2/ uvařím, podle stáří srnce asi hodinu, staršího déle. Před vařením vyndám mozek, odříznu slecha a ponořím pod růže.
ArchivPodobné

Jak odmastit kosti

Pokud je trofej mastná, tak k odmaštění použijte horkou vodu s pracím práškem. Vodu ohřejte na 70 °C a nechte ji v roztoku odmastit. Vodu pak ještě horkou vylijte a trofej opláchněte studenou vodou.

Jak vybělit hovězí kosti

Bělí se 30% peroxidem vodíku (silná žíravina, naštěstí moc nesmrdí). Někteří bělí i savem, ale kost je potom zašedlá a ne hezky narůžovělá až nažloutlá. Dezinfekce je důležitá pro další práci s kostí a mé zdraví 🙂 Bělení moc vidět nejde, takže až se zdá, že by to mohlo být OK, tak se kost vyjme z lázně.

Jak vyvařit kosti

Do vhodné nádoby umístěte lebku a naplňte ji studenou vodou tak, aby sahala po spodní okraj parůžků. Parůžky nezanořujte do vody, při vaření dochází k jejich zesvětlení. Vodu přiveďte do varu a občas odpařenou vodu doplňte teplou vodou. Trofej je uvařena v okamžiku, když na čelní kosti praskne blána a téměř se sloupne.

Jak se zbavit zápachu zvěřiny

Nežádoucí pachy pomáhá odstranit cibule. Stačí ji nadrobno nasekat, obalit v ní maso minimálně na tři dny. Podobně funguje i naložení masa do kyselého mléka či podmáslí.

Jak vypreparovat sumci hlavu

Hlavu z ryby odřezáváme rovným kolmým řezem vždy až za prsními ploutvemi. Vzdálenost od skřelí by měla být kolem pěti centimetrů. Z hlavové dutiny odstraníme co nejvíc svaloviny, srdce a páteř. Osvědčily se štípací kleště a nůž.

Jak preparovat kostí

Já osobně nechávám trofej ve studené vodě přes noc a voda v průběhu odmáčení dvakrát měním. Po odmočení přistupte k vyvaření. Do vhodné nádoby umístěte lebku a naplňte ji studenou vodou tak, aby sahala po spodní okraj parůžků. Parůžky nezanořujte do vody, při vaření dochází k jejich zesvětlení.

Jak dlouho vařit hovězí kosti

Hovězí maso a kosti nejprve opečeme v troubě (asi 20 minut, nemusíme). Pak vše vložíme společně s očištěnou zeleninou, kořením do hrnce, zalijeme studenou vodou. Na malém plameni vaříme 3 hodiny.

Jak dlouho se vaří kosti

Minimálně 90 minut by kosti měly ve vroucí vodě určitě být.

Jak dlouho péct kosti na polévku

Kosti a kůže dáme na plech a vložíme na 40 minut do rozehřáté trouby. Jakmile jsou kosti opečené, vložíme je do velkého hrnce spolu s na větší kusy nakrájenou kořenovou zeleninou a pórkem, přepůlenou cibulí i s očištěnou slupkou, neoloupané stroužky česneku, celé rajče a další zeleninu (již v menším množství).

Jak dlouho PECT kosti na vývar

Kosti dáme zatáhnout do trouby předehřáté na 220 °C na cca 15 minut. Počkáme, až jsou mírně dozlatova opečené.

Jak dlouho nechat žrát zvěřinu

Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.

Jak chutná Zvěřina

Obecně lze říci, že maso zvěřiny chutná plněji, protože divoká zvířata mají více pohybu a živí se různými lesními plody, např. kaštany. Zvěřina je zajímavou obměnou jídelníčku, hodí se k podzimnímu vzduchu.

Jak udělat hovězí vývar z kosti

Hovězí maso a kosti nejprve opečeme v troubě (asi 20 minut, nemusíme). Pak vše vložíme společně s očištěnou zeleninou, kořením do hrnce, zalijeme studenou vodou. Na malém plameni vaříme 3 hodiny. Nakonec polévku dosolíme, přidáme bylinky.

Jak Upect kosti na vývar

Kosti dáme zatáhnout do trouby předehřáté na 220 °C na cca 15 minut. Počkáme, až jsou mírně dozlatova opečené. Mezitím v hrnci na sucho opražíme divoké koření a zalijeme vodou do ¾ hrnce. Přidáme očištěnou mrkev, petržel, celer, pórek (vcelku), přivedeme k varu a vložíme pečené kosti.

Co dělat s Morkem z kosti

Poznámka: Morek je u nás zatím nedoceněná surovina… Morkové kosti jsou za hubičku, ale kupují se především k přípravě vývarů. Pokud z kostí „vytěžíte“ morek, můžete mít vývar a navíc i další delikatesy.

Jak se dělá vývar z kosti

Kosti dáme zatáhnout do trouby předehřáté na 220 °C na cca 15 minut. Počkáme, až jsou mírně dozlatova opečené. Mezitím v hrnci na sucho opražíme divoké koření a zalijeme vodou do ¾ hrnce. Přidáme očištěnou mrkev, petržel, celer, pórek (vcelku), přivedeme k varu a vložíme pečené kosti.

Jak upéct kosti do polévky

Postup – jak na to

Pokud chcete dosáhnout opravdu poctivého vývaru, vložte před přípravou maso a kosti do předehřáté trouby na 180°C na přibližně 20 minut. Maso se zatáhne a zezlátne, čímž ovlivní chuť i barvu výsledného vývaru.

Co dělat aby byl vývar Čirý

Chcete-li mít vývar čirý a ničím nezakalený, je potřeba kosti nejdřív připravit. Důkladně je omyjte studenou vodou, potřete kapkou oleje a asi deset minut pečte v troubě vyhřáté na 200 °C. Zbavíte je tak přebytečných bílkovin, které způsobují zakalení, a zároveň bude chuť, již vývaru dodají, intenzivnější.

Jaké kosti na vývar

Na vývar jsou velmi důležité kosti masové, tzv. harfy a kosti morkové. Morek je v podstatě kostní dřeň, která se vyskytuje v rozřezaných špalíčcích kostí zpravidla z hovězích či telecích hnát. Morek stojí za chutí celé polévky.

Jaká zvěřina je nejlepší

Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.

Jak poznat Zkazenou zvěřinu

Ke znehodnocení masa dochází špatným skladováním. Zkažení masa způsobují mikroorganismy (bakterie, plísně), to se projevuje změnou barvy, osliznutím, zápachem. Skladování zvěřiny: Zvěřinu je možné skladovat déle než jiné druhy masa, neboť má delší trvanlivost.

Která zvěřina je nejlepší

Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.

Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.