Jak propláchnout pípu vodou
Otevřte páku pivního kohoutu a nechte otevřenou, dokud z kohoutu nezačné téci čistá voda. Potom do sanitačního soudku nalijte zředěný roztok v předepsaném poměru (obvykle 1:80), sanitační roztok aplikujte do vedení stejným způsobem jako vodu. Sanitační roztok nechte cca 20 minut působit.
ArchivPodobné
Čím vyčistit pípu
Správná údržba je při používání výčepního zařízení zkrátka základ. Na sanitaci potřebujete sanitační sud s vodou, sanitační přípravek, mycí kartáč na kohout a na narážeč, klíč na kohouty, kýbl a případně i sanitační kuličky. Naplňte sanitační soudek vodou, uzavřete ho a narazte na něj narážeč.
Archiv
Jak cistit chlazení
Po každém použití nápojové vedení chladiče propláchněte tlakem vody, pro snadnější propláchnutí použijte sanitační adaptér dle druhu Vašeho naražeče. Jednou za dva měsíce nebo cca po 10 použitích doporučujeme chladič vysanitovat chemicky. Sanitaci můžete provést sami pomocí sanitačního soudku a sanitačního roztoku.
ArchivPodobné
Jak vyčistit výčepní zařízení doma
Nejprve nalijeme do sudu vodu a do ní přilijeme sanitační roztok, do nápojové hadice vložíme sanitační kuličky, zapojíme a natlakujeme soustavu a následně propláchneme. Tento roztok je potřeba nechat ve výčepním zařízení nějakou dobu působit.
Archiv
Jak Sanitovat pípu
proplach vodou minimálně po každém použití, chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu. Doporučujeme minimálně 4x za sezónu při pravidelném proplachu vodou.
Jak často čistit pivní trubky
Pivní trubky, narážecí hlavy a výčepní kohouty doporučujeme pročistit chemickou a mechanickou cestou minimálně 1x za 14 dnů. Odborníkovi, který sanitaci provádí, zabere kompletní čištění jednoho vedení asi 15 až 30 minut. Záleží ovšem na počtu stáčených nápojů a délce vedení.
Jak správně narazit sud
Jak správně narazit sud
Narážecí hlava typu Bajonet se nasadí na uzávěr, po směru hodinových ručiček se zacvakne a páčkou zajistí. A je naraženo. Snad ještě jednodušší je to v případě plochých narážečů (žehliček). Ten se prostě nasadí na uzávěr a opět páčkou zajistí.
Jak vyčistit zanesený chladič
Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů. V tento moment začne chladicí okruh silně tlakovat a voda chlazení se zakalí, jelikož se začne rozpouštět vodní kámen. S menšími přestávkami projíždějte auto půl dne.
Jak propláchnout chladič
Použití proplachu chladící soustavy:
Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu. Proplach chladící soustavy nepoškozuje hadice ani těsnění.
Jak často Sanitovat výčep
chemická sanitace při denním použití minimálně 1x za 14 dnů při příležitostném použití výčepního zařízení přímo úměrně k tomu. Doporučujeme minimálně 4x za sezónu při pravidelném proplachu vodou.
Jak rozebrat výčepní kohout
Údržba výčepního kohoutu
Pozor na pružinu, která je umístěna pod šroubem. Povolte převlečnou matici těla kompenzátoru a vyjměte kompenzátor těla výčepního kohoutu. Vyjměte kovový kompenzátor ze zadní části. povolte převlečnou matici táhla kohoutu, čímž zároveň umožníte vysunutí pístu kohoutu.
Jak dlouho vydrží sud
Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.
Co dělat když pění pivo
Vychlazení piva
Pokud chladí, nechte ho, ať se postará o správnou teplotu piva. Když ho budete zatěžovat najednou více pivy hned za sebou, nebude stačit chladit a pivo bude pěnit. Určitě také zkontrolujte, jestli máte nastaveno chlazení na maximu. Pokud máte sklep, nejlepší je nechat sud alespoň jeden den ve sklepě.
Jak Proplachnout chladicí systém
Použití proplachu chladící soustavy:
Nechejte motor běžet po dobu 10 minut na volnoběh. Vypněte motor a nechejte zchladnout (nevypouštějte kapalinu dokud je motor zahřátý!). Poté chladící kapalinu vypusťte a systém propláchněte čistou vodou. Po propláchnutí nalijte novou chladící kapalinu.
Čím odmastit chladič
Vyčištění chladiče pomocí kyseliny citrónové
Zhruba 350 gramů rozpustíte v cca 1,5 litru teplé vod. Poté vyndejte z auta termostat a otevřeno naplno kohout topení. Okruh chlazení naplňte čistou vodou a přilijte připravený roztok kyseliny citrónové v teplé vodě. Spusťte motor a projeďte jen pár kilometrů.
Jak vyčistit nádobu na chladiči kapalinu
Jsou jimi: nádobka ponořená do kbelíku s octem. Toto je způsob který najdete na stránkách FruFrua. Toto by mělo účinkovat na nádobky použité v 8V. Nebo trochu drastičtější a tou je kyselina solná (hydrochloric acid) zakoupená v drogerii.
Jak spravne nastavit pípu
Průtok piva se nastavuje na výčepním kohoutu malou páčkou, kompenzátorem. Pokud je páčka nahoře, průtok je minimální nebo žádný, pokud je páčka dole, průtok je maximální. Pokud se budete snažit načepovat pivo rychle na maximální průtok, nepomůžou Vám další rady, pivo vypění.
Jak vyčistit KEG sudy
Do sudu se namíchá sanitační roztok, který vyčistí potrubí chemickou cestou. Po použití je potřeba důkladně propláchnout vedení čistou vodou. K řádnému vyčištění jsou v neposlední řadě potřebné mycí kartáče na KEGy, sanitační kuličky a roztoky.
Jak se říká pivu bez pěny
Právě kapák, tedy pivo, které se dolévá ze zbytků, na první pohled vypadá podobně jako takzvaný čochtan, ale co se týče chuti, tak je mezi nimi velký rozdíl. Čochtan je sytivé pivo bez pěny s pořádným řízem – obsahuje přírodní oxid uhličitý.
Jak dlouho vydrží sud piva
Záleží velmi na typu tlakování. Pokud tlakujete pivo vzduchem, sud vydrží naražený pouze 2-3 dny, poté už pivo ztrácí chuť. Pokud ale tlakujete pivo plynem CO2 nebo Biogonem, vydrží naražené i 3 týdny.
Jak vypustit chladící kapalinu
Jak vypustíte chladicí kapalinu
Motor musí být samozřejmě studený, otočte klíčkem v zapalování, ale nestartujte. Pak otevřete víčko chladiče. Pokud je vypouštěcí zátka na těžko přístupném místě, budete muset odpojit spodní hadici chladiče. Chladicí kapalinu pak nechte odtéct do nějaké připravené nádoby.
Proč je na pivu pěna
Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.
Proč padá rychle pěna u piva
Pokud vám pěna spadne už pár minut poté, co vám pivo přistálo na stole, je něco špatně. Když za to nemůže špatně umytá sklenice, je chyba v teplotě. Pivo by mělo mít kolem šesti stupňů a na podobnou teplotu má být vychlazená i sklenice.
Co znamená že pivo Krouzkuje
Pivo na čepu musí mít teplotu 6 až 9 stupňů Celsia, stejně tak i sklenice, která musí být čistá a mokrá a v takovém případě pivo „kroužkuje“. Pokud se ve sklenici odráží pěna od okrajů doprostřed sklenice, je sklo mastné, ve špatně umytém půllitru pěna neulpívá na stěnách a pivo nekroužkuje.
Jak se pozná zkažené pivo
JAK POZNÁTE ŠPATNÉ PIVO – 5 RAD OD MISTRA SVĚTA V ČEPOVÁNÍBublinky na skle. Pivo není šumivý nápoj, takže bublinky v něm nemají své místo.Padající pěna. Když na pivu nemáte už po pár minutách žádnou pěnu, je to známka toho, že je něco špatně.Bublinky v pěněŠpatný poměr piva a pěny.Ryska je daleko.