Jak casto hnojit petúnie?

Jak často zalévat petúnie

Jak často zalévat petúnie Zalévejte s rozvahou, aby krčky nebyly napadeny padáním klíčních rostlin. V případě nutnosti použijte postřik Polyversum. Na slunečných místech je nejlepší zalévat každé dva dny.
Archiv

Kdy hnojit petúnie

Petúnie patří mezi nejnáročnější krásky na našich zahradách. Málokdo ví, že první dávku hnojiva by měly dostat už dva týdny staré sazeničky. Následně jim vyhovuje hnojení 1-2x týdně (podle přípravku). Zpočátku preferují zejména dusík, později je pro tvorbu poupat a květů důležitý spíše draslík a fosfor.
Archiv

Čím hnojit petúnie

Nejlepší je zalévat každé dva dny a jednou za týden hnojit kvalitním vícesložkovým hnojivem s vyšším obsahem vápníku a železa pro dobrý růst a dostatek květů.
Archiv

Jak dlouho vydrzi petúnie

Ozdobte ho záplavou barevných květů petúnií, které vydrží kvést od počátku léta až do podzimu. Když si petúnie vypěstujete ze semínek, dost na tom ušetříte, a navíc budete moci vybírat z většího množství kultivarů. Abyste si vypěstovali vlastní sazeničky ze semen, musíte začít už v únoru.

Co s Odkvetlymi Petuniemi

V oblibě jsou samočisticí druhy, které kvetou bohatě po celou sezónu. Po odkvětu je totiž nutné rostlině odkvetlé hnědé části i se stopkou vyštipovat, jinak začne tvořit semena a kvetení se oslabí. Drobné květy druhu millionbells, které jsou příbuzné vyštipovat není třeba.

Jak zastřihnout petúnie

Květy petúnií není potřeba nijak zvlášť stříhat, většinou samy opadají. Pokud však výhony rostlin přesáhnou délku 60 cm, zkraťte je, protože tak se rostlina může dále rozvětvovat a ještě bohatěji kvete. Převislé petúnie pěstujte v závěsných květináčích.

Kdy přesazovat petúnie

V dubnu se rostliny přesazují do květináčů o průměru 7–8 cm. Ve druhé polovině května se začínají ukazovat květy a v této době se mohou vysazovat ven. Do truhlíku o délce 1m vysazujeme 8–10 rostlin, na záhon pak do sponu 30 × 30 cm. Rostliny vyžadují pravidelnou zálivku a přihnojování plným hnojivem.

Jak zastřihávat petúnie

Květy petúnií není potřeba nijak zvlášť stříhat, většinou samy opadají. Pokud však výhony rostlin přesáhnou délku 60 cm, zkraťte je, protože tak se rostlina může dále rozvětvovat a ještě bohatěji kvete.

Kdy se vysévají petúnie

Osivo petúnií vyséváme od poloviny února do konce března. Můžeme ho nakoupit jako naturální osivo, tedy neupravená, pouze vyčištěná semena. Petúnie má drobná semena, jeden gram obsahuje kolem 10 tisíc semen. Takovéto osivo vyséváme na urovnaný povrch substrátu a pouze ho lehce přitiskneme, například dnem sklenice.

Kdy schovat petúnie

Petúnie milují slunce. Dopřejte jim je, zastínění rostlinám nesvědčí – vytahují se a slabě kvetou. Do kontejnerů, truhlíků nebo větších nádob vysazujte petúnie až v polovině května, kdy pomine nebezpečí posledních jarních mrazíků.

Jak často hnojit surfinie

Do truhlíků o délce 50 až 60 cm zasaďte 3 rostlinky. Hnojení: Ani s hnojením to u surfinií nebudete mít tak jednoduché, ideální četnost hnojení je 1krát za týden hnojivem na balkonové rostliny. Rostliny potřebují dostatek živin.

Kdy stříhat petúnie

Důležité je především jejich správné zastřihnutí. To by mělo být provedeno na konci léta v srpnu nebo nejdéle v polovině září. Pokud na něj nezapomenete, pak vám tyto květiny budou bohatě kvést ještě dlouhou dobu.

Jak se starat o petúnie

Co vyžadují petúnie

Petúnie potřebují ke správnému růstu a bohatému kvetení zejména plné slunce, teplo, propustnou půdu bohatou na živiny, během kvetení přihnojování hnojivem jednou za týden, zálivku nejlépe 2x denně – ráno a večer (zemina nesmí nikdy vyschnout, petúnie by pak nekvetly).

Jaký je rozdíl mezi petúnií a surfinie

Surfinie jsou vyšlechtěné převislé petúnie, jejichž bohatě se větvící výhony jsou obaleny květy. Na rozdíl od ostatních skupin Petúnií vyžadují mírně kyselou zeminu a u samočisticích druhů nemusíme vyštípávat odkvetlé květy. Surfinie totiž nevytvářejí semeníky.