Jak casto mám nárok na propustku?

Jak casto můžu mít propustku

b) Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a). Počet propustek zde nijak zakotven není.
Archiv

Jak dlouho můžu mít propustku

Podle zakoniku propustka plati na dobu nezbytne. nutnou. 4 hodiny jsou jen "nepsane" pravidlo, ktere se vetsinou dodrzuje. Pokud je ale zasah do tela (trhani zubu, apod), nebo lekar v jinem okrese, propustka plati cely den.
Archiv

Na koho si můžu vzít propustku

Podle uvedeného nařízení vlády si tedy pracovní volno na pohřeb s náhradou mzdy nebo platu může vzít osoba v nejbližším příbuzenském vztahu a člověk, který žil se zemřelým/ou ve společné domácnosti. Vyhláška zahrnuje i ty, kteří se zúčastní pohřbu spoluzaměstnance.
Archiv

Kdo platí propustku k lékaři

Zaměstnavatel má tedy povinnost vás nejen po celou tuto dobu omluvit z práce, ale rovněž vám poskytnout náhradu mzdy ve výši vašeho průměrného výdělku po celou dobu, kterou u lékaře strávíte, tedy dvě hodiny plánovaného trvajícího zákroku.
Archiv

Jak se platí propustka k lékaři

dobrý den, za překážku v práci na straně zaměstnance v podobně nezbytné návštěvy lékaře by zaměstnanci měla být proplacena celá mzda.

Kdy má zaměstnanec nárok na paragraf

Na ošetřovné má nárok zaměstnanec, který nemůže pracovat z důvodu ošetřování nemocného dítěte mladšího 10 let či jiné fyzické osoby anebo ženy, která porodila, jestliže její stav v době bezprostředně po porodu vyžaduje nezbytně ošetřování jinou fyzickou osobou.

Kdy mám nárok na celodenni propustku

Nezbytně nutná doba se pak hodnotí individuálně a zaměstnavatel by měl poskytnout propustku na takovou dobu, za kterou lze objektivně vyšetření stihnout, včetně cesty na něj a např. i čekání v čekárně. Propustka tak může být vystavena na několik hodin, ale i na celou pracovní dobu.

Kdy mám nárok na propustku

Obecně platí, že zaměstnanec by měl chodit k lékaři mimo pracovní dobu a pouze v případech, kdy to není možné, má nárok na placené pracovní volno po dobu nezbytně nutnou. Přesná doba nezbytně nutná není zákonem stanovena, ale závisí na celkovém čase stráveném u lékaře a také na čase cesty tam a zpět do zaměstnání.

Kdy je nárok na propustku

Nárok na propustku k lékaři vzniká v případě, že není možné provést dané vyšetření mimo pracovní dobu. To znamená, že na plánované lékařské zákroky a prohlídky byste se vždy měli objednávat ve vlastním volnu.

Jak se platí propustka

dobrý den, za překážku v práci na straně zaměstnance v podobně nezbytné návštěvy lékaře by zaměstnanci měla být proplacena celá mzda.

Kdo muze potvrdit propustku

Lékař Vám musí potvrdit propustku, kde Vám uvede datum a čas návštěvy lékaře. Pokud Vám zaměstnavatel neumožní procovní volno pro návštěvu lékaře, postupuje v rozporu s výše uvedeným nařízením. Je však třeba mít na paměti, že pokud je možné provést návštěvu lékaře např.