Jak cestovat po toskansku?

Jak cestovat do Toskánska

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob cestování je letadlo. V Toskánsku se nachází dvě letiště, na která se dostanete z Prahy přímým letem, a to Pisa a Florencie.
Archiv

Jak jet do Toskánska

Autem. Z ČR do Toskánska vás čeká cesta dlouhá přes 1 000 km nejrychleji po trase Praha – Mnichov – Innsbruck – Verona – Boloňa – Florencie.

Kdy jet do Toskánska

Kdy Toskánsko navštívit

Sezóna tu je relativně dlouhá a dobrá doba pro návštěvu je kdykoli mezi dubnem a říjnem. Červenec a srpen jsou pomyslným vrcholem co se týče návštěvnosti, cen i teplot, ale protože se jedná o rozsáhlý region a ne o město, vždy se najde způsob, jak se všem těmto nevýhodám vyhnout.

Proč jet do Toskánska

Specifické je především svým impozantním oválným náměstím Pizza Anfiteatro, katedrálou San Martino a skvěle zachovanými hradbami z 16. století, které přímo vybízejí k okružní procházce. Z té si toto typicky toskánské městečko dokonale prohlédnete, stejně jako nádhernou okolní krajinu plnou zeleně, do které je usazeno.
Archiv

Jaké je moře v Toskánsku

Toskánsko leží na severu na pobřeží Ligurského moře a na jihu na pobřeží Tyrhénského moře.

Co musíte vidět v Toskánsku

Toskánsko: Tipy na výletCastellina in Chianti.Katedrála Santa Maria del Fiore.Klášter Camaldoli.Lucca.Lázně Montecatini Terme.Lázně Petriolo.Město Grosseto.Město Monticiano.

Kdy je nejlepší jet do Toskánska

Toskánsko je celoroční destinací, záleží jen na tom, za jakým cílem sem vyrážíte. Cestujete-li za slunným středomořským létem, koupáním v moři či chození po horách, vypravte se do Toskánska mezi červnem a polovinou září, kdy jsou nejvyšší teploty a jistota slunečného počasí.

Kde se koupat v Toskánsku

Nejkrásnější pláže v ToskánskuToskánsko je celosvětově známé svými půvabnými vesnicemi, uměleckými díly, architekturou a svojí gastronomií.CALAFURIA (LIVORNO)BARATTI (PIOMBINO)LE ROCCHETTE (CASTIGLIONE DELLA PESCAIA)TORRE MOZZA (PIOMBINO)SANSONE BEACH (OSTROV ELBA)LA LECCIONA (VIAREGGIO)

Kde se koupat v Toskansku

Nejkrásnější pláže v ToskánskuToskánsko je celosvětově známé svými půvabnými vesnicemi, uměleckými díly, architekturou a svojí gastronomií.CALAFURIA (LIVORNO)BARATTI (PIOMBINO)LE ROCCHETTE (CASTIGLIONE DELLA PESCAIA)TORRE MOZZA (PIOMBINO)SANSONE BEACH (OSTROV ELBA)LA LECCIONA (VIAREGGIO)

Jaký průmysl je v Toskánsku

Průmysl: Nejrozvinutější je metalurgický, chemický, sklářský a keramický průmysl. Zemědělství: Nejvíce se v oblasti pěstuje vinná réva, olivovníky a obiloviny.

Kdy je v Itálii nejtepleji

Středozemní moře má průměrnou teplotu v létě mezi 22 až 28 stupni. Nejteplejší je moře v srpnu a v září. Podívejte se na aktuální předpověď počasí pro Itálii.

Jaké je největší město v Toskánsku

Města. Florencie (Firenze 379 tisíc), Prato (195 tisíc), Livorno (158 tisíc), Arezzo (99 tisíc), Pistoia (90 tisíc), Pisa (89 tisíc), Lucca (89 tisíc), Grosseto (82 tisíc).

Kdy jet na Sicílii

Nejlepší období pro dovolenou tak bývají intervaly od dubna do června a poté od září do října, kdy teploty bývají nejpříjemnější, zhruba okolo 25°C. V červnu a září bývá i teplota moře okolo 25°C. Naopak za nejhorší období pro návštěvu se považuje srpen.

Kdy nejezdit do Itálie

S ohledem na počasí je nevhodnějším obdobím na návštěvu Itálie duben až červen a září až říjen, kdy jsou mírné teploty. Horkému a dusnému srpnu je nejlepší se vyhnout, a to bez ohledu na to, kterou část země plánujete navštívit.

Na co si dát pozor na Sicílii

V rámci dovolené na Sicílii se můžete setkat pouze s drobnějšími bezpečnostními riziky. A ty vznikají spíše při větší koncentraci lidí na rušnějších místech, u památek, v rámci kulturních akcí a podobně. Právě zde byste si měli dávat pozor na místní zloděje.

Kde se koupat na Sicílii

KoupáníPobřeží Sicílie je omýváno dvěma moři, Jónským a Tyrhénským, a je velice různorodé.Mezi nejvyhlášenější pláže patří ty v okolí turistického letoviska Mondello (v blízkosti Palerma), pobřeží mezi středisky Messina a Taormina a pláž poblíž starořeckého města Eraclea Minoa na jižním pobřeží ostrova.

Kdy nejlépe cestovat do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Na co si dát pozor v Římě

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích, pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži. Velice časté je vykrádání vozidel a karavanů.

Co si přivézt z Říma

Pokud budete přemýšlet nad dalšími delikatesami, které domů přivézt, můžete si vybrat například parmskou šunku, olivový olej, voňavé sušené hříbky, olivy, sušená rajčátka, vynikající vína, výbornou čokoládu či kvalitní kávu. V Římě je k sehnání spousta suvenýrů s náboženskou tematikou.

Proč jet do Říma

Dopravní chaos, otevřenost místních lidí, kouzlo zdejších uliček, kulturní akce, přítomnost papeže, inspirativní výhled na římské střechy, dechberoucí pohled na západ slunce za Koloseem… Město je kosmopolitní i svoje. Najdete tu všechno, na co si vzpomenete, i moře je doslova na dosah.

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Kdy nejlépe jet do Říma

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Co si privezt z toskanska

Z Toskánska si proto určitě přivezte dobré jídlo a pití. Vyhlášené jsou sýry, prosciutto nebo kančí salámy. Lahůdkami se to hemží na každém kroku, a vynikající jsou i nejobyčejnější potraviny ze supermarketových akcí.

Jak nejlépe platit v Itálii

eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte. K nejdražším městům patří Benátky a Řím.

Co ochutnat v Toskansku

Tlusté ručně dělané pici s jednoduchou rajčatovou omáčkou.Cantucci se namáčejí do lahodného Vin Santo.Lampredotto je florentská jednička ve světě fast foodu.Hutná polévka ribollita se často jí jako samostatný chod.Sýry se v Toskánsku namáčejí do marmelády či do medu.