Jak chutná dračí ovoce?

Jak dlouho vydrží dračí ovoce

Nejlepší teplota pro skladování dračího ovoce je 15 až 19 °C, potom vydrží čerstvé 10 až 14 dnů. Pokud se dračí ovoce skladuje při pokojové teplotě, vydrží čerstvé 5 až 6 dnů.

Jak chutná Dragon Fruit

Chuť připomíná meloun nebo kiwi a je jemně nasládlá. Žlutá pitahaya má chuť silnější, až angreštovitou. Dužina je nízkokalorická. S dužinou jsou pojídána i početná drobná semena, která mají oříškovou chuť a jsou bohatá na tuky.

Jak se pozna zrale dračí ovoce

Zralost lze poznat podle vůně a také podle stisku plodu (zralý plod je měkčí). Nezralé ovoce není ke konzumaci vhodné, protože obsahuje velké množství kyselin, které poškozují zubní sklovinu a dráždí žaludek. Zralé ovoce obsahuje naopak enzymy, napomáhající hubnutí a také minerály, jako je draslík nebo vápník.

Jak otevřít dračí ovoce

Dračí ovoce je rovněž plodem kaktusu, jehož příprava však není tak náročná, jako tomu je u opuncie, jelikož nemá žádné trny. Můžete ho buď oloupat, nebo rozříznout na dvě poloviny a vnitřek vyloupat lžičkou.
Archiv

Co se jí z dračího ovoce

Nejčastěji se pitája jí čerstvá, plod stačí rozkrojit napůl, dužinu pokapat citronovou šťávou a vykrajovat sousta lžičkou. Je také častou přísadou koktejlů a salátů. Ovoce je to nízkokalorické, obsahuje velké množství vlákniny, vitamínu C, vápníku, železa, karotenu a riboflavinu.

Co udělat z dračího ovoce

Dužina z dračího ovoce chutná nejlépe pořádně vychlazená. Sníst ji můžete samotnou jen tak, a nebo si z ní třeba připravit džus či netradiční mojito. Hodí se i ho salátů, dezertů či jako ozdoba do pokrmů studené kuchyně. Při konzumaci si nemusíte dělat vrásky kvůli kaloriím.

Jak se oficiálně nazývá plod dračí ovoce

Hylocereus Dragon fruit

Několik druhů šplhavých, liánovitých až epifytických kaktusů rodu Hylocereus poskytuje velké jedlé plody známé pod obecným názvem pitahaya a též pod názvem Dragon fruit, dračí ovoce.

Odkud je dračí ovoce

Dračí ovoce původně pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Dnes se k nám dodává z těchto zemí: Thajsko.

Jak spravne jíst dračí ovoce

Dračí ovoce můžete jednoduše rozkrojit a jíst přímo ze slupky, podobně jako kiwi. Pitayu můžete také nakrájet na kostičky a přimíchat třeba do ovocného salátu. Slupka se velmi lehce loupe.

Jak zpracovat dračí ovoce

Nejčastěji se pitája jí čerstvá, plod stačí rozkrojit napůl, dužinu pokapat citronovou šťávou a vykrajovat sousta lžičkou. Je také častou přísadou koktejlů a salátů. Ovoce je to nízkokalorické, obsahuje velké množství vlákniny, vitamínu C, vápníku, železa, karotenu a riboflavinu.

Jak dlouho roste dračí ovoce

Plody se utvářejí zhruba třicet až padesát dní po květech. Pitaya je plod kaktusu. Má mírně sladkou nebo nakyslou nízkokalorickou dužinu chutí přirovnávanou k melounu nebo angreštu. Plody jsou velké až 20cm.

Jak vypadá dračí ovoce

Jedlé plody kaktusu

Plody jsou velmi citlivé na otlak a proto se jen zřídka přepravují. Také objem sklizně je velmi malý, proto je toto ovoce spíše vzácné. Bezostné masité plody zvané pitahaya, pitaya, nebo též dračí ovoce (dragon fruit) či jahodová hruška aj, jsou oválné bobule pokryté třírohými podlouhlými šupinami.

Jak dračí ovoce

Dračí ovoce je natolik jedinečné a delikátní, že se jeho chuť těžce popisuje nebo přirovnává k jinému ovoci. Obecně by se dalo říci, že má jemnou sladkou chuť s tóny lesních plodů, hrušek, kiwi a melounu a s určitým nádechem kyselosti. Obsahuje malá jedlá semínka, která jsou svou velikosti a strukturou podobné kiwi.

Jak se dělá dračí ovoce

Stačí rozkrojit dva plody, vyškrabat dužinu, rozmixovat je se sklenicí minerální vody a přidat šťávu z poloviny citrónu. Koktejl můžete ochutit cukrem nebo medem. Podává se s ledem a lístek máty. Chuť je podobná angreštu, jemná a lehce nakyslá.

Na co je dobré dračí ovoce

Dračí ovoce má řadu zdravotních přínosů, včetně schopnosti pomáhat při hubnutí. Zlepšuje trávení – je ideální pro správnou funkci střev a dobře pročišťuje organismus, zároveň snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém a zvyšuje energetickou hladinu.

Jak je zdrave dračí ovoce

zdroj vitaminů (vitamin C, vitamíny skupiny B (B1, B2 a B3) – zlepšují vše od krevního tlaku, zdraví kůže, hladiny cholesterolu až po funkci štítné žlázy a metabolismus uhlohydrátů. podporuje trávení – vyšší obsah vlákniny, která usnadňuje hladký průchod trávicím traktem, stimuluje peristaltiku.