Jak chutná karambola?

Jak oloupat karambolu

Karambola pochází z jihovýchodní Asie a zaujme neobvyklým hvězdicovitým vzhledem. Chuť připomíná kombinaci jablka, citrusů a švestky a plod obsahuje velký podíl vlákniny a vitaminu C. Karambolu nemusíte loupat – stačí ji zbavit hnědých žeber, omýt a nakrájet. Hvězdicovitý tvar vynikne v salátech nebo jako jedlá ozdoba.

Jak poznat zralou karambolu

„Zralá Zralou karambolu poznáte podle barvy, která by měla být žlutá. Díky svému vzhledu a jemné chuti se skvěle hodí na dozdobení dezertů nebo jiných pokrmů. Jednoduše ji nakrájejte na plátky i se slupkou, kterou nezapomeňte omýt.

Na čem roste karambola

„malajská hvězda“, z čeledi šťavelovité (někdy též uváděno z čeledi Averrhoaceae) je tropický stálezelený strom původem z jihovýchodní Asie, který se pěstuje pro šťavnaté, kyselé ovoce nazývané jako karambolky.

Jak pěstovat karambolu

Karambola vyžaduje při pěstování hodně světla, proto ji umístíme nejlépe na jižním okně. Není třeba ji proti slunečnímu úpalu stínit. Nejnižší teplota při pěstování je 18°C, při nižších teplotách rostlina uhyne. Zaléváme přiměřeně, neboť karambola nesnáší přemokření.

Co to je karambola

Karambola nebo čínská hvězdice je ovoce stromu Averrhoa carambola. Nejčastěji se jí čerstvé v exotických ovocných salátech nebo jako ozdoba pohárů a nápojů. Před konzumací se odstraní hnědá žebra a plod se nakrájí na plátky. Vzniknou tak velmi dekorativní hvězdy.

Jak vypadá karambola

Karambola – anglicky Star fruit – plodí ovoce, které má tvar hvězdy. Zralý plod má výraznou žlutou barvu a velmi estetický vzhled. Šťavnatá dužnina plodů Karamboly je sladkokyselá až kyselá.

Odkud se dováží karambola

Brazílie, Izrael, Kolumbie a Thajsko.

Jak se jí Titbit

Konzumuje se nejčastěji čerstvá v exotických ovocných salátech nebo jako ozdoba pohárů a nápojů. Lze ji také přidávat do teplých pokrmů.