Jak dlouhé vodítko?

Jak dlouhé výstavní vodítko

Většina předváděcích vodítek se vyrábí ve standardní délce, a to buď 120 cm nebo 140 cm, přičemž celková délka je vždy uvedena i se smyčkou kolem krku. Pozor byste si měli dát i na šířku vodítka.

Jak dlouhé stopovací vodítko

Stopovací vodítko je obvykle dlouhé od pěti až do patnácti metrů. Na jedné straně má pevně připojenou karabinku, na druhém konci většinou chybí smyčka na ruku. Stopovačku totiž pes tahá za sebou a slouží spíše jako pojistka než klasické vodítko. Jde vlastně o mezistupeň mezi chůzí na vodítku a běhání na volno.
Archiv

Jaké vodítko na cvičák

Na cvičení je potřeba klasické pevné vodítko, žádné navíjecí. Stopovačka se někdy hodí na trénink přivolání, ale na první lekci určitě není potřeba. Obojek volte zapínací, nejlépe nylonový či kožený.

Kdy začít učit psa na vodítko

Je potřeba, aby si pes na obojek zvykal od už od útlého věku. První vycházky s vodítkem trénujeme již od 2. nebo od 3. měsíce.

Jak držet výstavní vodítko

Správné usazení výstavního vodítka je individuální jak u plemene, tak i u konkrétního jedince. Od krku až po nasazení hlavy na krk. Při pohybu ani postoji by vám vodítko nemělo dělat těžkou hlavu. Pokud uvidíte v závěrečném kruhu psa s majitelem, kteří tvoří dokonalý pár, pozorujte a učte se.

Jak předvést psa na výstavě

Předvedení v pohybu

Stejně jako u výstavního postoje i zde máte více možností, jak psa předvést. Pro vodiče je důležité pamatovat si, že vodítko je v kruhu vždy v levé ruce. Chodí se proti směru hodinových ručiček a pes je vždy uvnitř kruhu, je tedy mezi vámi a rozhodčím. Vodič musí umět pracovat s vodítkem.

Jak vybrat vodítko

Pokud váš pes s oblibou vodítko kouše, doporučujeme vybrat z pevnějších materiálů. Osvědčenou klasikou jsou v těchto případech kovová / řetízková vodítka. Některá klasická vodítka také nabízí možnost nastavení délky díky systému dvou karabin a několika kovových oček.

Co je to stopovací vodítko

Stopovačka je dlouhé vodítko určené především k navigaci psa a nácviku povelů přivolání, ale i aportu a odnaučení některých zlozvyků, jako např. skákání, pronásledování čehokoli, co se pohybuje – od zvěře po běžce a cyklisty – a obstarávání si potravy v křovích a koších.

Jak naučit psa na vodítku

Založte svému psi venku vodítko a když stojíte klidně na místě, mluvte s ním, aby jste soustředili na sebe pozornost. Dejte mu pamlsek pokaždé, když se na vás obrátí. Nezapomeňte, že vodítko zůstává volné, neutahujeme ho. Po statických cvičeních je čas na cvičení v pohybu.

Kdy začít s výcvikem štěněte

Cviky dle stáří štěněte

Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“. Od 4 měsíců – učíme pejska zůstat na místě s povelem „čekej“ nebo „zůstaň“, navykáme ho na vodítko a cvičíme chůzi u nohy.

Kde musí být pes na vodítku

Zákaz vstupu psů platí pro prostory dětských hřišť, piknikových míst a květinových záhonů. Na ostatních plochách nebo rekreačních trávnících a komunikacích musí být pes veden na vodítku. Psi mohou volně pobíhat pouze na vyznačených plochách.

Co dělat když pes nechce chodit na vodítku

V takovém případě se vyplatí, když si k ruce vezmete pamlsky a za každých pár kroků pejska odměníte. Stejně tak můžete venkovní procházku ozvláštnit hračkou. Házejte pejskovi jeho oblíbený míček, talíř nebo plyšáka. Uvidíte, že rázem zapomene na připnuté vodítko a s chutí si vedle vás bude vykračovat.

Jak nasadit psí kšíry

Nejsnáze se Vám to povede, když položíte postroj na zem, psovi vezmete přední tlapky a dáte do kšírek. Poté jen vytáhnete k zátylku a zapnete. U spony na zapínání mají kšíry dvě kolečka na vodítko jako pojistku, kdyby se postroj nedopatřením otevřel. Druhý typ postroje se nasazuje nejprve přes hlavu.

Co musí umět pes na výstavě

Před výstavou

Pokud jste již přihlášeni na výstavu, tak byste měli pečlivě trénovat. Pes musí umět chodit na výstavním vodítku, předvést postoj a nechat si od rozhodčího prohlédnout zuby. Neměly by mu vadit doteky, což lze perfektně cvičit při setkání s cizími lidmi.

Kdy se psem na výstavu

Výstavní třídy podle věku psa

Třída dorostu – pejsci mezi 6-9 měsícem. Třída mladých – pro pejsky od 9 do 18 měsíců Mezitřída – 15-24 měsíců Třída otevřená – od 15 měsíců, přístupná všem psům bez ohledu na získaná ocenění a vykonané zkoušky.

Jaké vodítko je nejlepší

Pokud je pes úplným začátečníkem, doporučujeme zvolit vodítko jednouché; textilní, kožené nebo řetízkové. Dlouhé asi 120 cm. Takové vodítko je vhodné i pro pokročilé psí chodce do míst, kde potřebujete mít psa blízko sebe.

Jak nosit Stopovacku

Na stopovačce by mělo štěně nebo mladý pes chodit tak dlouho, až ji nebude vnímat. V praxi to pak vypadá tak, že psovi připneme vodítko a buď šňůru necháme zcela volně za ním a v případě potřeby přidupáváme, nebo držíme druhý konec v ruce. Se psem může trénovat, ale může si i normálně hrát s ostatními chlupáči.

Jak vytvořit Stopovačku

Jak stopovačku připravitnejprve si trasu projděte či proběhněte, ať víte, jak bude dlouhá,během trasování si rozmyslete kolik úkolů vám trasa a terén dovolí vytvořit,vyberte si téma hry a vytvořte konkrétní úkoly, které odpovídají věku vašich dětí,

Proč pes tahá na vodítku

Proč pes na vodítku tahá

Jejich momentálním cílem je dostat se k pachu, který je zaujal, počůrat sloup veřejného osvětlení, prozkoumat tu zajímavou věc o kus dál nebo se skamarádit s tím ratlíkem odvedle. Proto na vodítku táhnou.

Co by mělo umět štěně ve 3 měsících

Věk 3 měsíce: význam slova NE, sezení na povel, přivolání. Věk 4 měsíce: aport předmětu, povel lehni a zůstaň, chůze u nohy. Věk 5 měsíců: povel přines, návyk na vodu. Věk 6 měsíců: aport z vody.

Jak naučit štěně chodit na vodítku

Základem úspěchu je trpělivé opakování a důsledné dodržování pravidel!Vodítko by neměl pes napínat – naučí se tak tahat.Vodítko by mělo být během chůze mírně prověšené.Nenechte štěně vodítko okusovat.Pes následuje vás, ne naopak.Příkazy dávejte psovi klidným a důrazným hlasem.

Kdy mohu pustit psa na volno

Chování v lese, resp. v honitbě, upravuje zákon o myslivosti, č. 449/2001 Sb., který zakazuje vlastníkům domácích zvířat nechat je volně pobíhat mimo vliv svého majitele nebo vedoucího. Jinými slovy, není nezbytné mít psa stále na vodítku, ale to pouze za předpokladu, že pes je vycvičen a svého majitele poslouchá.

Proč se mě pes boji

Nejčastější příčinou nejistého nebo bojácného chování je chybějící nebo nedostatečná socializace ve štěněcím věku, případně negativní zkušenost v pozdějším věku. Může vzniknout nebo být zesílena tím, že člověk svému psovi neposkytuje dostatečný pocit jistoty a vhodné vedení, které zvíře potřebuje.

Jak naučit na vodítko

Založte svému psi venku vodítko a když stojíte klidně na místě, mluvte s ním, aby jste soustředili na sebe pozornost. Dejte mu pamlsek pokaždé, když se na vás obrátí. Nezapomeňte, že vodítko zůstává volné, neutahujeme ho. Po statických cvičeních je čas na cvičení v pohybu.

Jak se nasazuje postroj na psa

Nejsnáze se Vám to povede, když položíte postroj na zem, psovi vezmete přední tlapky a dáte do kšírek. Poté jen vytáhnete k zátylku a zapnete. U spony na zapínání mají kšíry dvě kolečka na vodítko jako pojistku, kdyby se postroj nedopatřením otevřel. Druhý typ postroje se nasazuje nejprve přes hlavu.