Jak dlouho Konfitovat?

Jak správně Konfitovat

Měl by se šetrně ohřát tak, že se mírně orestuje nebo dopeče na kůrku, anebo vloží do vakua a hrnce s horkou vodou, vždy při teplotě od 85 do 90 °C. Při vysokých teplotách se z masa a zeleniny vypařuje voda, a jakmile se konfit ponoří do tuku, uvolní se z něj bubliny.
Archiv

Jak se Konfituje maso

A to je podstata konfitování. Maso upravujeme při relativně nízké teplotě (80 až 100 stupňů), ale dlouhou dobu. Vtip spočívá v tom, že je maso celé zalito tukem a zvolna pouštěnou vlastní šťávou.
Archiv

Jaké druhy masa se nejčastěji používají ke konfitování

Ideální je husí nebo vepřové sádlo, přepuštěné máslo či kvalitní rostlinný olej. Maso by mělo být v tuku úplně ponořené, používejte proto hluboké pekáče a sádlem rozhodně nešetřete. Pokud chcete maso více ochutit, tak teď je ta správná chvíle přidat čerstvé bylinky nebo česnek.
Archiv

Co je to Konfitovat

Konfitování není nic jiného než pečení masa (nebo zeleniny) v hluboké vrstvě tuku. Je zajímavé, že maso tento tuk neabsorbuje a přitom je šťavnaté a měkké. Žádný jiný způsob úpravy masa nám toto nezaručí. Tuk na konfitování je možné různě dochutit a po upečení ještě využít k přípravě jiných pokrmů.

V čem Konfitovat

Bez čeho se při konfitování neobejdetekvalitní a ostré kuchyňské nože k přípravě masa,potravinářskou fólii nebo alobal na zakrytí masa naloženého v marinádě,hluboký pekáč nebo zapékací mísu s víkem (případně poslouží i alobal),jehlici, s jejíž pomocí zjistíš, jestli je maso správně propečené,

Jak Konfitovat česnek

Olivový olej nalijeme do menšího hrnce a lehce zahřejeme. Přidáme oloupané stroužky česneku, chilli papričku nakrájenou na kolečka, bobkový list a několik větviček rozmarýnu a zahřejeme na 80-90°C. Dávejte pozor, aby se nic nepřipálilo. Následně hrnec vložíme do trouby předehřáté na 90-95 °C a hodinu konfitujeme.

Co je Konfitovaný žloutek

Konfitované žloutky

Do nádoby s řepkovým olejem vložíme opatrně žloutky oddělené od bílků, hladina oleje musí sahat nad žloutky, aby neosychaly. Nádobu vložíme do vodní lázně předehřáté na 65 oC a 45 minut pošírujeme.

Jak Konfitovat husu

Pokud máte celou husu, naporcujte ji na stehna, prsa a ze zbytku udělejte vývar nebo kaldoun. Do menšího pekáčku navrstvěte část soli, na ni položte husí stehna / prsa, rozmarýn položte těsně ke stehnům / prsům a ta zasypte zbytkem soli. Vložte zakryté potravinářskou fólií do lednice na 8–12 hodin.

Jak na Konfitovanou kachnu

Ke kachně přidáme tolik sádla, aby byla celá v tuku ponořená. Můžeme přidat i bylinky z marinování. Pečicí nádobu zakryjeme poklicí, popřípadě si pomůžeme alobalem, a vložíme ji do trouby nastavené na 130 °C až 135 °C a necháme zvolna po dobu 3 až 4 hodin v sádle prohřívat, tzv. konfitovat.

Jak dlouho Konfitovat česnek

Olivový olej nalijeme do menšího hrnce a lehce zahřejeme. Přidáme oloupané stroužky česneku, chilli papričku nakrájenou na kolečka, bobkový list a několik větviček rozmarýnu a zahřejeme na 80-90°C. Dávejte pozor, aby se nic nepřipálilo. Následně hrnec vložíme do trouby předehřáté na 90-95 °C a hodinu konfitujeme.

Jak dlouho vydrzi Konfitovany česnek

Česnek musí být v oleji celý ponořený, podle potřeby tedy případně olej přidejte. Aby konfitovaný česnek vydržel co nejdéle, musí být sklenice, víčko i nástroj, kterým česnek odebíráte, perfektně čisté, aby bakterie neměly šanci obsah znehodnotit. Při dodržování těchto pravidel vydrží česnek minimálně 4 měsíce.

Co dělat se žloutky

Žloutky zlepší a přibarví jakékoliv těsto, ať už bramborové, linecké, kynuté třené nebo na palačinky, lívance či vafle. Jeden žloutek utřený s cukrem patřil k občasným svátečním mlsotám našeho dětství, dodával nám energii zdravěji než dnešní cukrovinky plné chemie.

Jak dlouho péct 5kg husu

Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám.

Kdy Nasolit husu

Důležité na huse je i dlouhé a pořádné nasolení předem. Ideál by bylo husu zasypat solí úplně celou a nechat v lednici přes noc. Pro naše domácí potřeby ale vystačí pořádné osolení a odpočinek do druhého dne. Nasolení je klíčové pro správnou chuť husy a pro vypečenou kůži.

Jak dlouho se dělá kachna

Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.

Jak uchovat Konfitovaný česnek

Vychladlý česnek i s olejem přemístěte do uzavíratelné sklenice a skladujte v lednici. Česnek musí být v oleji celý ponořený, podle potřeby tedy případně olej přidejte.

Jak uchovat česnek v oleji

Jak naložit česnek do oleje

Oloupané stroužky ale můžete také nejdřív umlít na strojku nebo je rozdrtit v lisu na česnek, nandat do sklenice a zalít olejem. Neplňte až nahoru, česnek časem nabobtná a olej by vám začal ze sklenic vytékat. Skladujte v temnu a chladnu, nejlépe v lednici.

Jak dlouho vydrží žloutky

Vejce se skládá z bílku, ten je v syrovém stavu těžký a obsahuje řadu mikroorganizmů, které se ale tepelnou úpravou zničí a ze žloutku, který je chráněn tenkou blánou a tudíž se může konzumovat i neupravený. Syrový bílek vydrží v lednici až 20 dnů, žloutek jen 2-3 dny.

Jak uchovat vaječné žloutky

Ke zmrazení se, na rozdíl od bílků, moc nehodí, ale pár dní v lednici ještě vydrží. Ovšem má to své zásady. Zbylé žloutky dejte do čistého suchého hrníčku, lehce zakápněte chuťově neutrálním olejem, nebo zalijte trochou studené vody, a hrníček překryjte potravinářskou folií.

Jak dlouho péct husu přes noc

Pomalu pečená husa je základ úspěchu

Tajemství opravdu křehké husičky spočívá v pomalém pečení. Vyhraďte si na něj nejméně pět hodin, ideální doba je ale zhruba patnáct hodin. Husa se může v troubě bez dozoru péct ideálně přes noc, zakrytá alobalem.

Co dělat s výpekem z kachny

To, co jste z kachny slili, se dá snadno upravit na omáčku. Slitá tekutina obsahuje dvě části: sádlo a šťávu z masa. Sádlo se pochopitelně na omáčku nehodí, takže nechte výpek chvíli stát, aby se usadil, a pak z něj opatrně do čisté zavařovací sklenice (nebo do dvou) slijte jen sádlo.

Proč se dávají do kachny jablka

Mirka pekla kachnu po staročesku s jablky, které maso ovoní a vezmou mu typický zápach. Někdo dává do břišní dutiny jablko a brambor, který toho také dost vytáhne. Kachna se může plnit klasickou houskovou nádivkou, vynikající je mandlová, kterou připravovala minule Ivanka Devátá k telecímu masu.

Jak uskladnit česnek aby dlouho vydržel

Česnek potřebuje suché a tmavé místo

Nejdéle vám vydrží v komoře, a to až do června příštího roku. Využít můžete i sklep, ale jen pokud je suchý. Pokud česnek nemáte spletený v copech, skladujte ho buď zavěšený v prodyšném obalu nebo svázaný do kytic (jako u cibule), popř.

Co s přebytkem česneku

Neskladujte ho ani v příliš teplém prostředí, kde hrozí napadení vlnovníkem česnekovým. Máte-li pak k dispozici větší množství česneku, je dobré zvolit některý z oblíbených způsobů domácí konzervace. Můžete ho usušit, zamrazit či naložit do soli, oleje nebo bílého vína.

Co s přebytečnými žloutky

Žloutky můžeme zamrazit s cukrem a pak je využít při pečení náročnějších zákusků.Můžeme upéct žloutkové cukroví, které je trvanlivé.Také žloutkové řezy strávníci přijmou vděčně.Totéž platí o žloutkových věnečcích z odpalovaného těsta.