Jak dlouho kvete voskovka?

Jak dlouho vydrží voskovky

Vydrží kvést po celé léto až do prvních podzimních mrazů. Díky těmto vlastnostem se dostává z náhrobků na naše zahrádky. Nádherně vypadá vysazená v truhlíku na balkoně.
Archiv

Co dělat aby kvetla voskovka

Voskovka je pokojová rostlina. V létě má být umístěna na teplé a světlé místo bez přímého slunečního světla. Od plného růstu ke kvetení ji bohatě zalévejte. V období odpočinku, tedy od října do února, ji umístěte do místnosti s teplotou okolo 10 -12°C.

Co potřebuje voskovka

Voskovka potřebuje dostatek světla, nemiluje však přímé slunce. Rozhodně to není květina, která by se dala v létě letnit na zahradě. Přes vegetační období potřebuje teplotu od 15 do 22 °C, přes zimu jí postačí 10–15 °C.

Jak zakořenit Voskovku

Množí se nejlépe řízkováním, zakořeňují ve vodě, písku nebo v jiných substrátech. Rostou dobře v kypré a živné půdě, výborně se jim daří i v hydroponii.

Jaké jsou druhy voskovek

Nejčastěji se pěstují dva druhy, které se liší vzrůstem: Hoya carnosa má dlouhé výhony, které musíme upevňovat k opoře, H. bella je ozdobnější a má převisající krátké, ale rozvětvené výhony. H. carnosa je krásná rostlina a to i v době, kdy nekvete.

Co s Voskovkami

Co se týče voskovek, můžete jim dát opět tvar, se kterým se dá kreslit. Vše, co budeme potřebovat, je alobal, nějaká nádoba, kterou můžeme dát do trouby, kupu starých voskovek a formičky na cukroví. Nejprve z celého domu sesbítejte polámané voskovky a roztřiďte je podle barev.

Jak tvarovat Voskovku

Růst voskovky je poměrně rychlý, šlahouny mohou být více než pět metrů dlouhé, proto je vyvazujeme do kruhu k půlkruhové opěrce či k žebříčku, případně je necháme v závěsné nádobě převisat. Řez ale rostlina ráda nemá a neodstraňujeme ani odkvetlé stonky, neboť na nich vzniká nová květenství.

Čím hnojit Voskovku

Tahle voskovka je cca 15 let stará. Trvalo to veeelmi dlouho, než začala kvést. Žádnou zvláštní péči jí nevěnuju. Občas jí pohnojím univerzálním hnojivem (tak 1 x za měsíc až dva), občas jí zapomenu zalít.

Kdy se sazi voskovky

V únoru nebo v březnu je třeba začít s výsevem semen, pokud chceme pěstovat své vlastní voskovky. Semena voskovek klíčí na světle, proto je po vysetí nepřikrývejte půdou. Ideální klíčící teplota je pro ně 20až 25°C. Voskovky nesnášejí mráz, takže ven je přeneste až po zmrzlých mužích.

Jak rozpustit voskovky

Když jsou okénka formy naplněná voskovkami, vložte je do předehřáté trouby rozpustit. Stačí pouhých 5 minut na 180 stupňů. Pak je nechte na studeném místě ztuhnout. Vyloupejte a můžete začít malovat.

Jak roztavit Voskovku

Nejprve je potřeba rozpustit vosk. Můžete použít kvalitní voskovky, které nalámejte a položte v přiměřeném množství na lžíci. Nad plamenem svíčky se rozpustí poměrně rychle. Vezměte tužku se zapíchnutým špendlíkem, jeho hlavičku namáčejte do rozehřátého vosku a kreslete jím na vajíčko.

Proč mi nekvete voskovka

Příliš mnoho nebo naopak málo vody může způsobit, že rostlina nekvete. Tip: Odkvetlé květy neodstraňujeme. Voskovka nevykvétá pouze na nových výhonech, ale i na květních stopkách staré rostliny.

Co se starými voskovkami

Poradíme vám co se starými voskovkami Nastrouhejte zbytky z voskovek na papír. Přikryjte odřezky pečícím papírem a opatrně, za pomoci rodičů, ho zahřejte fénem nebo jemně přejíždějte žehličkou. Teplem se odřezky rozehřejí a vytvoří zajímavou barevnou mozaiku.

Jak vygumovat Voskovku

S voskovkami si dobře poradí zubní pasta nanesená na zubní kartáček, kterým opět jen zlehka zeď vyčistíte a na závěr přetřete hadříkem navhlčeným mýdlovou vodou. Na mastnotu účinkuje překvapivě i střídka chleba "zežmoulaná" do kuličky. Zeď s ní můžete čistit jako s gumou, mastnotu do sebe vsákne.

Jak kreslit Voskovkama

Voskovkami nejprve pokryjete celou plochu. Nekreslíte žádné tvary, ale pouze uděláte barevné plochy. Pak vše překryjete hustou plakátovou barvou ve více vrstvách – aby nebyla vidět kresba voskovkami. Škrabat můžete buď speciálními škrabadly a nebo třeba koncem štětce, pletací jehlicí.

Jak ořezat voskovky

Není třeba je ořezávat, ani nevadí jejich polámání. Existují i složitější techniky a postupy, které se dají s voskovkami využít. Děti mohou například vykreslit co největší barevnou plochu a poté obrázky opatrně vyrývat ostrou špičkou. Rozehřátými voskovkami lze také vkusně zdobit velikonoční vajíčka.

Jak dostat Voskovku ze dřeva

Voskovky se obecně nemají rády s lihem a na jejich odstranění z nábytku by vám měl stačit i kuchyňský ocet. Na pevný nábytek můžete vyzkoušet také trik s fénem – lehce jím flek zahřejete a rozteklou voskovku pak setřete suchým papírem.

Co nakreslit voskovkami

Jak s pastelkami, tak i s voskovkami lze tvořit krásné barevné přechody, dají se přes sebe nanášet ve vrstvách a vytvářet tak nové odstíny. Na výslednou sytost barevné plochy má vliv tlak při vybarvování. Pro sytější efekt je potřeba nanést silnější vrstvu a poté rozmýt.

Jak Ostrouhat voskovky

PostupVoskovky pomocí ořezávátka nad prkýnkem nastrouháme na malé kousky.Pomocí lžičky nasypeme kousky do baňky a uzavřeme.Baňku uzavřeme.Pomalu otáčíme baňkou a přitom opatrně zahříváme fénem.Vytvoří se nám na baňce krásné barevné obrazce!

Jaké pastelky pro nejmenší

Malé děti mají problému s manipulací tenkých pastelek. Když si děti osvojí správné uchopení, je v pořádku používat klasické tenké pastelky. Než se dítě naučí držet pastelku správně, je velmi doporučené dítěti pořídit silnější pastelky, které se malým dětem lépe drží. Děti rádi vidí, co kreslí.

Jak kreslit fixem

Vemte střední barvu a kruhovými pohyby a lehkými tahy fixem míchejte nejtmavší odstín až do oblasti, kde se společně potkávají. Stejnou technikou smíchejte světlou a střední barvu. Nespěchejte. Na celý proces si udělejte čas a inkoust nechte zaschnout, než se jej rozhodnete zesvětlovat nebo ztmavovat.

Které pastelky jsou nejlepší

Nejlépe prošly všemi zkouškami a testy pastelky Maped a Kores, které cenově patří mezi průměr, respektive levnější. Právě vítěze testu často používají fanoušci omalovánek pro dospělé.

Kdy dát dítěti pastelky

Zhruba ve dvou letech je malování spíš takové „čmárání“, při kterém děti volně manipulují rukou i barvou. Okolo 3. roku dětem dejte voskovky, které se drží pazourkovým úchopem. Mezi 3,5 až 4 lety dítě začíná kreslit pastelkami a štětci.

Jak vybarvovat fixou

Jak název sám napovídá tyto fixy jsou na bázi alkoholu a díky tomu, že se do sebe krásně vpíjejí, vytvoříte s nimi nádherné obrázky s jemnými přechody a dokonalým stínováním. Pro vybarvování doporučuji použít papíry s velmi hladkým povrchem, nejlépe papíry, které jsou přímo určené pro práci s alkoholovými fixami.

Jak vybrat správně pastelky

Pastelka by se měla pohodlně držet, snadno se ořezávat a mít i bez přílišného tlaku jasné barvy. To nejlépe poznáte, když vyzkoušíte, jak kreslí světlý odstín. Barevnou stopu by na papíře měl zanechávat i bez přílišného tlačení. Na výběr pastelek si nechte dostatek času.