Jak dlouho PECT 2kg kachnu?

Jak péct kachnu v horkovzdušné troubě

Očištěnou, opláchnutou a osušenou kachnu stejnoměrně posolte vně i uvnitř, posypte kmínem a dejte do pekáče prsíčky dolů. Ten vložte do trouby předehřáté na 180, u horkovzdušné na 160 °C. Za občasného podlévání vodou pečte zhruba hodinu, až začne červenat. V tučných částech propíchejte vidličkou, aby se vypékalo sádlo.
Archiv

Jak se peče kachna přes noc

Kachnu vložíme do vyhřáté trouby na 90 °C a pečeme ji 7 hodin. Poté teplotu zvýšíme na 120 °C a pečeme dalších 5 hodin. Na poslední hodinu teplotu ještě zvýšíme, aby se vytvořila pěkná kůrčička. Kachnu během pečení průběžně potíráme vypečeným tukem smíchaným s medem.

Jak rychle upéct kachnu

Kachnu položíme na záda (prsama nahoru) do suchého pekáče. Pekáč uzavřeme a vložíme do trouby. Teplotu nařídíme na 120 °C a pečeme 4,5 hodiny, aniž podléváme nebo otevíráme troubu či pekáč. Po uplynulé době pekáč odkryjeme, zvýšíme teplotu na 200 °C a dopečeme ještě asi 20 minut, kvůli křupavé kůžičce.
ArchivPodobné

Co se dává před pečením do kachny

Kachnu omyjte zevnitř i zvenku pod studenou vodou. Nechejte ji okapat a pak ještě zvenku osušte papírovou utěrkou. Důkladně ze všech stran osolte asi dvěma třetinami soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran posypte kmínem.
ArchivPodobné

Jak upéct kachnu podle Pohlreicha

Kachnu omyjeme, osolíme i uvnitř a nacpeme ji jablky smíchanými s cibulí. Posypeme kmínem. Pečeme 2,5 hodiny na 175°C. Podáváme s knedlíkem a zelím.

Co se hodí ke kachně

Co se hodí ke kachně Kachna má maso se silným aromatem, proto ji lze spojovat se silnými chutěmi, slanými a sladkými, zvláště s ovocem. Kachní prsa výborně ladí s omáčkou z pomerančů, s klikvou, brusinkami a mnohý kyselým ovocem.

Jak upéct kachnu v troubě

Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.

Kdy se dělá kachna

Zvládne to i začátečník. Podle tradice by se na svátečním stole na Štěpána měla objevit pernatá drůbež. A vzhledem k tomu, že se navštěvují celé rodiny, logicky padá volba na větší kousky, tedy na husu nebo kachnu.

Jak dlouho se peče kachna v troubě

Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.

Proč se dávají do kachny jablka

Mirka pekla kachnu po staročesku s jablky, které maso ovoní a vezmou mu typický zápach. Někdo dává do břišní dutiny jablko a brambor, který toho také dost vytáhne. Kachna se může plnit klasickou houskovou nádivkou, vynikající je mandlová, kterou připravovala minule Ivanka Devátá k telecímu masu.

Jak se peče kachna

Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.

Jaké pití ke kachně

A pokud jsme u české klasiky – pečené husy a kachny a nezvolíte pivo, ale víno, vaše volba by měla směřovat k červeným vínům s lehce vyšší kyselinou, která budou zdárně sekundovat tučnosti těchto pokrmů. Červená moravská vína, opět Beaujolais či Pinot Noir jsou jasnou volbou.

Jak péct pomalu kachnu

Kachnu omyjeme, osušíme, zevnitř i zvenku posolíme a okmínujeme, dovnitř můžeme přidat i majoránku. Položíme do pekáče prsíčky nahoru, nepodléváme, jen přiklopíme vrchním pekáčem a vložíme do studené trouby, kterou zapneme na 140 °C. Pečeme bez otevírání pekáče 4 hodiny.

Jak dlouho pečeme kachnu

Teplotu ztlumíme a pečeme naporcovanou kachnu cca tři hodiny při 150°C, občas podléváme.

Co se pije k huse

Pokud se bavíme o tradiční pečené huse se zelím, tak k ní se červené Svatomartinské víno určitě, protože k huse se hodí vína s vyšší kyselinou, nižší tříslovinou, což svatomartinské splňuje. Například ale k polévce z husích vnitřností a odřezků, zvané kaldoun, se výborně hodí i víno bíle.

Proč se dává do husy jablko

Pro lepší a šťavnatější chuť obložíme husu ještě jablky, případně dalším ovocem, např. hruškami či švestkami. Pečeme s jablky velmi zvolna, abychom zabránili karamelizaci, případně ovoce přidáme až na posledních 20 minut pečení. Jakmile husa na hřbetě zezlátne, otočíme ji a pokračujeme v pečení asi 1,5 hodiny.

Proč se jí na Martina husa

Jedna pověst praví, že když měl být svatý Martin jmenován biskupem, z vrozené skromnosti se před touto poctou ukryl do husince. Místo toho, aby husy Martinovu skrýš bránily, zradily jej svým kejháním, a proto skončily na pekáči. Jiná legenda říká, že husy svojí hlučností neustále přerušovaly Martinovo kázání.

Jak dobře upéct husu

Naprosto klíčový je čas pečení.

Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám. Ideální je, když půjdete spát a na troubu zapomenete.

Jak se dělá zelí k huse

Bílé zelí slij, slaninu nakrájej na nudličky, cibuli nasekej. Na pánvi orestuj slaninu spolu s cibulí, přidej slité zelí, sůl, pepř a drcený kmín a dus při střední teplotě doměkka, asi 15 minut. Podle potřeby podlij troškou vody. Na konci dochuť zelí cukrem a octem.

Co znamená Martin na bilem koni

Svatý Martin je uctíván jako ochránce a patron všech vojáků, jezdců, koní, hus a vinařů. Zpodobňován bývá jako jezdec na koni, který má na sobě půlku pláště. Protože svůj svátek slaví v den, kdy začíná padat sníh, hovoří se o tom, že svatý Martin přijíždí na bílém koni a s sebou přiváží zimu a sníh.

Co jíst na svatého Martina

Nedílnou součástí svatomartinského menu je pečená husa, ke které neodmyslitelně patří dušené červené zelí spolu s bramborovými nebo kynutými knedlíky či lokšemi. Příprava husy není zrovna jednoduchá, ale s naším receptem na svatomartinskou husu to zvládnete skvěle!

Jak dlouho péct husu přes noc

Pomalu pečená husa je základ úspěchu

Tajemství opravdu křehké husičky spočívá v pomalém pečení. Vyhraďte si na něj nejméně pět hodin, ideální doba je ale zhruba patnáct hodin. Husa se může v troubě bez dozoru péct ideálně přes noc, zakrytá alobalem.

Kdy Nasolit husu

Důležité na huse je i dlouhé a pořádné nasolení předem. Ideál by bylo husu zasypat solí úplně celou a nechat v lednici přes noc. Pro naše domácí potřeby ale vystačí pořádné osolení a odpočinek do druhého dne. Nasolení je klíčové pro správnou chuť husy a pro vypečenou kůži.

Proč se dává do Husy jablko

Pro lepší a šťavnatější chuť obložíme husu ještě jablky, případně dalším ovocem, např. hruškami či švestkami. Pečeme s jablky velmi zvolna, abychom zabránili karamelizaci, případně ovoce přidáme až na posledních 20 minut pečení. Jakmile husa na hřbetě zezlátne, otočíme ji a pokračujeme v pečení asi 1,5 hodiny.

Jakou přílohu k huse

Jeho oblíbenou přílohou k huse jsou bramborové placky nebo chlupaté knedlíky připravení z poloviny syrových a z poloviny vařených brambor.