Jak dlouho roste tlustice?

Jak omladit tlustici

U tlustic a jim podobných rostlin řežeme vždy nad tzv. kolénkem, což je místo na větvi, kde dříve vyrůstaly listy. U mladších a plně olistěných větví tedy vždy těsně nad párem listů.

Jak často zalévat tlustici

Tlustice je vcelku nenáročná rostlina zvládající i suchý vzduch. Pokud je umístěna na přímém slunci snese častější zálivku (cca 1x za týden). V zimě, kdy je méně světla má ráda vegetační klid, zálivku snížíme na minimum, aby se výhony netáhly za světlem.

Jak zachránit tlustici

Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia. V tomto případě je pomoc jednoduchá. Rostlinu umístěte na světlé místo, kde jsou teploty trvale nad 10 stupňů Celsia. Optimální teplota je v zimě kolem 15 stupňů Celsia.

Kdy Letnit tlustici

Chcete-li tlustici pěstovat jako bonsaj, pak má na rozdíl od ostatních rostlin tu výhodu, že už během několika let jí naroste pořádný kmen. S letněním během dne se může začít už v dubnu, po zmrzlých necháváme rostlinu venku trvale.
Archiv

Kdy přesazovat tlustici

Tlustice je též nenáročná na hnojení, stačí hnojit jen dvakrát za rok a to vždy ve vegetačním období. Tlustici sice můžeme přesadit kdykoli během roku, na přesazování je však choulostivá. Vlastně je nejlepší přesazovat až když se tlustice svými kořeny nevejde do květináče.

Jak Letnit tlustice

Je to jedna z mála rostlin, která snese letnění na jižním balkónu nebo lodžii. Letní horka ji nevadí, jen je přece jen lepší ji maličko zastínit. Krásně tlusté oválné lístky mohou na přímém slunečním svitu získat lehce načervenalou barvu, ta ale v zimním období zase zmizí.

Jak se přesazuje tlustice

Tlustice vyloženě nesnáší přesazování, to proto provádíme až v době, kdy se rostlina do malého květináče již nevejde. Doporučujeme substrát, který je určen pro pěstování kaktusů. V těch letech, kdy rostlinu nepřesazujete, je třeba přisypávat do květináče shora trochu čerstvého substrátu.

Proč padají listy u tlustice

Zvadlý vzhled a pomačkané listy může mít rostlina i v létě, když zapomeneme na její zálivku. Na rozdíl od přelití se ale z takového hříchu velmi rychle vzpamatuje, když ji opět začneme přiměřeně zalévat. Plísňové onemocnění, které může rostlinu napadnout, je-li na stanovišti příliš vlhkém nebo příliš studeném.

Jak se starat o tlustici Vejčitou

Nároky na pěstování má tlustice vejčitá opravdu minimální. Potřebuje jen dostatek světla a přiměřenou zálivku. Přelití je snad to jediné, co ji může zahubit. S vodou tedy opatrně; v horkém létě zalévejte kvečeru, kdy už teploty klesnou, a použijte přitom odstátou vodu pokojové teploty.

Kdy se přesazuje tlustice

Tlustici sice můžeme přesadit kdykoli během roku, na přesazování je však choulostivá. Vlastně je nejlepší přesazovat až když se tlustice svými kořeny nevejde do květináče. Doporučujeme substrát vhodný pro sukulenty a kaktusy, který můžeme v ostatních letech v rozumné míře přisypávat.

Jakou teplotu snese tlustice

Rozmezí, které má tlustice ráda je čistě pokojové.

Na zimu tlustici dejte na místo, kde je maximálně kolem 20°C, ideál je mezi 10 – 18°C. Minimální teplota, kterou snáší je 7°C, při nižších teplotách namrzá a hyne.

Proč žloutnou listy u tlustice

Při nedostatku světla začne tlustice chřadnout, její lístky začnou žloutnou a postupně opadávat. Ovšem přímé sluneční paprsky například na rozpáleném vnějším okenním parapetu mohou tlustici též poškodit. I my se u tlustic můžeme dočkat květů, nějaký ten rok si na ně ale počkáme.