Jak dlouho se dělá pečený čaj?

Jak dlouho se peče pečený čaj

Pečeme v předem vyhřáté troubě na 180-200 °C po dobu přibližně 30 minut.
ArchivPodobné

Jak si udělat domácí pečený čaj

Podzimní pečený čaj

Troubu předehřejeme na 175 °C. Švestky omyjeme, vypeckujeme, nakrájíme na kostičky a vsypeme do pekáče k rakytníku, nebo zalijeme rakytníkovou šťávou. Přidáme skořici a vanilkový lusk, zasypeme cukrem, promícháme a vložíme do trouby zhruba na 45 minut až 1 hodinu, až ovoce změkne.

Jak udělat pečený čaj z jablek

Nebo: 2 jablka, 2 hrušky, 2 pomeranče, 2 citrony, 200 g ovoce (maliny, jahody, borůvky…), 2 celé kousky skořice, 10 ks hřebíčku, 1 vanilkový lusk, 500 g cukru, 2 dcl rumu. Umyté a neoloupané plody nakrájejte na menší kousky. Směs vložte do pekáče, dejte do předehřáté trouby na 35 – 40 minut a občas promíchejte.

Jak dlouho vydrží domácí pečený čaj

Tak jednoduché to je. Jak dlouho vydrží pečený čaj Pokud pečený čaj dostatečně osladíte, nemusíte se vůbec bát toho, že by se vám do zimy zkazil. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že ve spíži, kde je tma a chlad, vydrží dva roky.
Archiv

Co se dává do pečeného čaje

Do pečeného čaje se dají zakombinovat rozmanité druhy ovoce. Využít můžete podle vlastní chuti třeba jablka, jahody, brusinky, mandarinky, hrušky, ananas, borůvky, maliny, rybíz, ostružiny, pomeranče, višně, švestky, třešně, hroznové víno, broskve nebo meruňky.

Co patří do pečeného čaje

Pečený čaj vyrobíte z jakéhokoliv ovoce. Nebraňte se mraženému ovoci, ale super je i sušené. Do směsi můžete přidat klidně i kustovnici, brusinky a rozinky. Čaj jednoduše zkazit nemůžete.

Jaké koření do pečeného čaje

Do pečeného čaje se kromě ovoce může přidat i koření. Zejména tedy anýz, hřebíček, badyán a skořice. Dochucovat se může cukrem nebo medem a k přiostření se přidávají různé ovocné likéry nebo klasický rum.

Jak sterilizovat pečený čaj

Konzumovat lze hned, případně si můžete pečený čaj uložit do sklenic a pro jistotu ho ještě zavařit, aby se vám nezkazil. Stačí sklenice postavit do vysokého hrnce z poloviny naplněného vodou, přiklopit poklici a nechat sterilizovat při 80 °C zhruba deset minut.

Jaké ovoce na pečený čaj

Výběr ovoce je na vás

Jablka, hrušky, jahody, maliny, borůvky, ananas, rybíz, pomeranče, ostružiny, meruňky, broskve, třešně, hroznové víno, brusinky, višně, švestky, mandarinky… Opravdu vše, co jen máte rádi. Ovoce můžete použít jak čerstvé, tak i mražené.

Jak se podává pečený čaj

Použití je velmi snadné. Do hrnku (1/4 l) dáme dvě lžičky pečeného čaje (zavařeného ve sklenicích), které zalijeme vroucí vodou. Zamícháme a v klidu popíjíme, užíváme si to. Množství pečeného čaje a vody si příště už upravíme podle chuti.

Jak konzervovat čaj

Čaj je tedy nutné uchovávat v suchém, temném a chladném prostředí. Ideální je teplota do 20°C. Určitě nelze doporučit skladování v ledničce a to ze dvou zásadních důvodů – v ledničce je velká kombinace pachů, která čaji neprospívá a je tam také vysoká vlhkost, která na čaj také nepůsobí blahodárně.

Jak zavařit pečený čaj

Základní postup výroby pečeného čaje

Přiklopíme a pečeme v troubě na 170°C, občas promícháme. Ještě horkou směs přelijeme do zavařovacích sklenic, uzavřeme a obrátíme dnem vzhůru. Takto připravený čaj by měl vydržet minimálně jeden rok, po otevření skleničky je ale třeba ho spotřebovat co nejrychleji.