Jak dlouho se jede do Itálie?

Jak dlouho trvá cesta do Bibione

Praha – České Budějovice – Linec – Villach – Jadran: cesta je dlouhá zhruba 750 km a trvá přibližně 8 hodin a 30 minut (Praha-Bibione), jde o nejrychlejší trasu z Prahy na Jadran. Praha – Plzeň – Mnichov – Villach – Jadran: cesta je dlouhá cca 890 km, trvá asi 9 hodin a 30 minut (Praha-Bibione).

Jak se dostanu do Itálie

Do jižních nebo západních oblastí Itálie je lepší jet přes Plzeň a Německo, případně České Budějovice a Rakousko na italské hranice v Brennero. Cestování z Moravy je jednodušší. V úvahu připadá trasa z Brna přes Vídeň, Graz a do Itálie na přechodu Tarvisio, dále po italských dálnicích.

Jak dlouho autem do Itálie

Nejčastější trasy do Itálie jsou:Přes České Budějovice a Salzburg. 767 km, cca 8,5 hod. Praha – České Budějovice – Salzburg – Villach – Tarvisio – Udine – Caorle.Přes Vídeň a Graz. 692 km, cca 7,5 hod.Přes Německo do Rakouska. 664 km, cca 8 hod.Přes Německo směr západní pobřeží Itálie. 1 065 km, cca 11,5 hod.

Kde přespat na cestě do Itálie

Při cestě do Itálie se dá dobře přespat na přechodu A/I Brenner sjezd z dálnice 33, na konci městečka je velké parkoviště, dříve pro TIR ,nyní je prázdné, a vždy tam stojí několik obytek a karavanů.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Jak dlouho se jede busem do Itálie

Autobusem. Do země směřuje také velké množství autobusových linek a míří jak na sever, tak na daleký jih. Na cestu si vyhraďte 12 až 24 hodin a počítejte s minimálně 1 000 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Itálie

Cesta trvá kolem 20 hodin a jednosměrná jízdenka vás vyjde na minimálně 4 000 Kč.

Jak dlouho se jede z Česka do Itálie

Jak dlouho trvá cesta autem do Itálie Délka cesty se odvíjí od místa odjezdu, ale hlavně od cílové destinace. Na pobřeží Jadranu se dostanete za necelých 9 hodin, dalších 5 hodin to je do Říma. Ale cesta z Prahy až na jih Itálie trvá skoro 20 hodin cesty.

Co potřebuji na cestu do Itálie autem

Cestovní doklady do Itálie

Itálie je členem Evropské unie a k návštěvě této země postačí platný občanský průkaz. Řidiči nesmí zapomenout na platný řidičský průkaz a v této destinaci není zapotřebí Mezinárodní řidičský průkaz. Dále platný technický průkaz od vozidla a zelenou kartu.

Co je levné v Itálii

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Jaké jsou ceny v Itálii

Ceny jsou orientační pro běžnou kavárnu, pizzerii.zmrzlina – 1 až 3 €espresso – 0,85 až 1,2 €cappuccino – 1,1 až 1,4 €pizza velká – 2,7 až 7 €panini – 1,7 až 3,5 €polévka – 4 až 8,5 €hlavní jídlo (maso, ryby) – 6 až 15 €salát – 2,5 až 6 €

Kam jet k moři do Itálie

5 nejhledanějších destinací pro dovolenou u moře v Itálii.Caorle – necelých 800 km od Prahy a 700 km od Brna.Bibione – letovisko s 8km pláží a množstvím zábavy.Lignano Sabbiadoro – oceněné za čistou mořskou vodu.Rimini – ráj koupání, opalování a promenád okolo moře.

Jak jet vlakem do Itálie

Jednou z možností, jak se vydat na cestu z ČR do Itálie, je s přestupem přes Mnichov. Do Mnichova jezdí přímé spoje z Prahy a poté přestoupíte na noční vlak, který vás doveze do cílové destinace v Itálii. Noční vlaky z Mnichova do Itálie nabízejí pohodlné lůžkové vozy, lehátka a vozy k sezení.

Na co si dát pozor v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Co se vyplatí v Itálii

Při návštěvě Itálie nelze zapomenout na sýry – tak dobrý parmezán či mozzarellu z buvolího mléka u nás jen tak někde nekoupíte. Už jen samotný Parmigiano Reggiano (pravý vyzrálý parmezán) zde nakoupíte výrazně levněji než v Česku. Úspora může být klidně i víc než 50%!

Jak jsou drahe potraviny v Itálii

Oproti České republice jsou ceny potravin v Itálii dražší o 22 %. Ušetříme tam jenom výjimečně, například za oleje, tuky a nápoje. Vyrazíme do zahraničí, abychom změnili prostředí, protáhli tělo a osvěžili hlavu.

Kde je v Itálii nejčistší moře

Baia dei Turchi, Apulie

Tato rozlehlá pláž je zastrčená v chráněné přírodní rezervaci v Apulii, severně od města Otranto. Obklopuje ji hustý borový les. Má kilometr bílého písku a jedny z nejčistších vod v zemi, díky čemuž také získala Modrou vlajku.

Kde je nejtepleji v Itálii

Průměrná teplota v letních měsících činí 24 °C, nejtepleji je na ostrově Sicílii, kde teplota dosahuje až 40 °C. Příčinou je teplý vítr scirocco, který vane od Afriky. Ve střední části Itálie panuje kontinentální podnebí, pro něž jsou typické chladné zimy, doplněné sněhem a mlhami, a teplá léta.

Kdy vyjet do Itálie

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Na co se podívat v Itálii

Nejkrásnější místa ItálieŘím. Hlavní město Itálie.Lago di Garda. Nejkrásnější italské jezero.Benátky. Nejkrásnější město Itálie.Tre Cime di Lavaredo. Nejkrásnější hory v Dolomitech.Florencie. Nejslavnější město renesance.Sass Rigais (3 025m) Nejvyšší vrchol pohoří Odle/Geisler.Sienna. Nejkrásnější město v Toskánsku.Vesuv.

Kdy je nejlepší jet do Itálie

Nejlepší čas na návštěvu Itálie je na jaře od dubna do června nebo na podzim od září do října. V těchto obdobích jsou v rozmanitých regionech této země mírnější teploty a často i méně turistů než v hlavní letní sezóně.

Kde je nejčistší moře v Itálii

Baia dei Turchi, Apulie

Tato rozlehlá pláž je zastrčená v chráněné přírodní rezervaci v Apulii, severně od města Otranto. Obklopuje ji hustý borový les. Má kilometr bílého písku a jedny z nejčistších vod v zemi, díky čemuž také získala Modrou vlajku.

Kdy je v Itálii nejtepleji

Středozemní moře má průměrnou teplotu v létě mezi 22 až 28 stupni. Nejteplejší je moře v srpnu a v září. Podívejte se na aktuální předpověď počasí pro Itálii.

Kdy je nejtepleji v Itálii

Nejteplejší léto je na Sicílii, teplo je i v Římě, nebo na Sardinii. Na jih přináší teplé počasí scirocco, teplý vítr ze severní Afriky. Středozemní moře má průměrnou teplotu v létě mezi 22 až 28 stupni. Nejteplejší je moře v srpnu a v září.

Kam na sever Itálie k moři

Šťastná sedma: Nejkrásnější letoviska severní ItálieGrado.Eraclea Mare.Caorle.Lido di Jesolo.Lignano.Grado.Lido degli Estensi.Riccione.