Jak dlouho se pluje na Sardinii?

Jak dlouho se jede na Sardinii

Cesta na Sardinii trvá z České republiky více než 20 hodin. Proto se na ni vydejte svěží, správně připravení a dodržujte pravidla bezpečné jízdy.

Jak se dostat z Říma na Sardinii

Trajekty momentálně spojují 1 prístavy v Řím s 4 přístavy v Sardinie. Je tu 33 plavby trajektem každý týden plaveb na 4 ferry routes trasách, které jsou provozovány 3 přepravní společnosti společnostmi jako jsou Grandi Navi Veloci, Grimaldi Lines & Tirrenia s dobou plavby nejméně 5 hodin 30 minut (Olbia).

Jak nejlevněji na Sardinii

Let do oblasti Sardinie

Nejlevnější let 1 796 Kč, Cagliari
Nejlevnější měsíc k odletu září
Průměrná délka letu z letiště Česko 2 hod. 10 min.
Letiště, ze kterého se dostanete nejlevněji Praha
Nejoblíbenější letecká společnost Smart Wings

Jak nejlépe cestovat na Sardinii

Nejznámější částí a nejnavštěvovanější bohatými turisty a Jet Set je Costa smeralda která vede z Porto Cervo do Porto Rotondo v Severovýchodní Sardinie. Cette smaragdové pobřeží se svými rajskými plážemi s tyrkysovou vodou, žulovými zátokami a krásnými zátokami připomíná nejkrásnější pobřeží Korsiky.

Kdo lítá na Sardinii

Lety na Sardinii provozují obvykle letecké společnosti Alitalia, Lufthansa a Swiss International Air Lines. Z našich končin se na Sardinii nejčastěji létá na letiště Fertilia v Alghero, případně na letiště Elmas v Cagliari.

Kam se podívat na Sardinii

5 nejkrásnějších míst Sardinie: kam se vydat na ostrově plnémCagliari, hlavní město ostrova.Capo Caccia, nejzápadnější mys.Spaggia Rosa, pláž jako z katalogu.Gorroppu Gorge, nejhlubší kaňon.Costa Smeralda neboli Smaragdové pobřeží

Co si koupit na Sardinii

Typickým dárkem, kterým uděláte radost zejména ženám, jsou zlaté a stříbrné šperky s korálem a polodrahokamem či ručně vyráběné prsteny. V Algheru se můžete setkat s uměleckou technikou filigránu. S korkovými výrobky se setkáte po celé Sardinii, protože ve vnitrozemí roste hojně korkový dub.

Kdy je nejlepší jet na Sardinii

Nejlepší doba k návštěvě Sardinie jsou měsíce od dubna do června, tedy od Velikonoc.

Co ochutnat na Sardinii

Speciality sardinské kuchyně

Acciughe ripiene Čerstvé sardelky s pikantní náplní, zapečené se sýrem a chlebovými drobky.
Kordula Klobásy nebo špízy z ovčích nebo kůzlečích vnitřností.
Crabiddu Kůzle.
Fregula Polévka z pšeničné krupice.
Maccarones furriaos Těstoviny s čerstvým sýrem, pokrm pastevců.

Jak se dopravit na Sardinii

Jak se dopravit na Sardinii Sardinie má tři mezinárodní letiště, na východě Olbia, na severozápadě Alghero a na jihu ostrova – v hlavním městě Sardinie Cagliari. Přímé letecké spojení do Alghera je z Bratislavy a Katowic. V letní sezóně je možné letět přímým spojem z Prahy do Olbie nebo Cagliari.

Kdy koupit letenky na Sardinii

Nejvhodnější doba na zakoupení letenky je 60 až 40 dní před plánovaným odletem. Díky včasné rezervaci je možné pořídit levné letenky do destinace Cagliari od 600 Kč.

Kdy nejlepe na Sardinii

Nejlepší doba k návštěvě Sardinie jsou měsíce od dubna do června, tedy od Velikonoc.

Jak se prezdiva Sardinii

„Karibik Středomoří“ je ostatně další přezdívka, kterou si Sardinie vysloužila. Ostrov má bohatou historii, střídali se tu vládci ze všech možných říší a států Středomoří. Bylo to právě střídání různých vlivů, které vytvářelo zdejší kulturu a formovalo národ Sardů.

Kdy se dá koupat na Sardinii

Moře je na koupání od června do října, kdy je teplota vody nejvyšší, a to mezi 20 a 25 °C.

Co se pije na Sardinii

Co se týče nápojů, nejznámějším a zároveň nejvíce konzumovaným je víno. Každá oblast ostrova je proslavená jiným druhem vína, obecně jsou zde ale vína červená, těžká a silná. To však nemění nic na jejich výtečnosti. Známou lihovinou je taktéž likér z myrty, v italštině zvaný licòre de murta.

Jak se dostat na Sardinii autem

Například z Prahy je nejobvyklejší trasa na Rozvadov, přes Německo okolo Mnichova, dále na Kufstein, v Rakousku okolo Innsbrucku, do Itálie se dostanete přes Brennerský průsmyk a po dálnici dojedete téměř až do Livorna, kde se nalodíte na trajekt, který Vás za 6 až 10 hodin (dle typu lodi) dopraví na Sardinii (do Golfo …

Co vidět na severu Sardinie

V okolí najdeš Baia Sardinia s pláží Cala Battistoni a několik dalších pláží Spiaggia del Principe, Spiaggia Romazzino nebo Capriccioli.Parco Nazionale dell´Asinara. Národní park Parco Nazionale dell´Asinara se nachází na ostrově Isola dell´Asinara – Oslím ostrově.Alghero.Rivera del Corallo.Ozieri.

Proč navštívit Sardinii

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Sardinii, jsou její krásné pláže. S křišťálově čistou vodou a bílým pískem jsou ideální pro opalování, plavání a vodní sporty. Mezi nejoblíbenější pláže na ostrově patří Cala Gonone, Chia a La Cinta. Dalším důvodem k návštěvě Sardinie je její jedinečná kultura a historie.

Co si privest ze Sardinie

Chcete-li si přivézt ze Sardinie typický suvenýr či dárek, nevynechejte originální výrobky sardského řemeslnictví – tkalcovství koberců (tappeti sardi), řezbářství, šperkařství (filigrán, šperky z červeného korálu, ručně vyráběný prsten Fede Sarda), výrobky z korku, sardské nože (coltelli sardi).

Kdy jet na Sardinii

Sardinie je zemí, kterou je možno navštívit v průběhu celého roku. Díky svému středomořskému klimatu se teploty v létě vyšplhají v průměru na příjemných 28°C a v zimě neklesnou pod 10°C. Co víc, Sardinie je známá pro své šesti měsíční léto.

Jaké je moře na Sardinii

Sardinie je po Sicílii druhý největší ostrov ve Středozemním moři a jeden z 20 regionů Itálie. Nachází se západně od italského poloostrova, jižně od francouzského ostrova Korsika.

Čím se platí na Sardinii

Stejně jako v celé Itálii i na Sardinii se platí eurem, i proto je Sardinie považována za poměrně drahou destinaci.

Co je typické pro Sardinii

Sardinie je zemí s dobrými podmínkami pro pěstování zeleniny a ovoce, i proto jsou součástí místní kuchyně nejen rajčata, ale také cukety, lilky nebo fazole. Nebyla by to však Itálie, kdyby hlavní složkou jídla nebyly těstoviny. Na Sardinii se jedí zejména velmi známé špagety nebo makarony.