Jak dlouho trvá let z Lisabonu na Madeiru?

Jak dlouho trvá cesta na Madeiru

Madeira je z Prahy vzdušnou čarou vzdálená asi 3 180 km a doba přímého letu se Smartwings je 4,5 hodiny. Vzhledem k tomu, že Madeira je od ČR posunutá o 1 hodinu dozadu a časy na letenkách se vždy uvádí místní, může se podle letového řádu zdát, že cesta tam trvá jen 3,5 hodiny, zatímco cesta zpět 5,5 hodiny.
Archiv

Jak se dostat z Lisabonu na Madeiru

Na ostrově Porto Santo, tedy na druhém ostrově souostroví, je také nové letiště, na které létají přímé portugalské linky z Lisabonu a Porta. Let z Lisabonu na Madeiru trvá 1,5 hod. a provozují jej portugalské aerolinky TAP.
ArchivPodobné

Kdy je nejlépe jet na Madeiru

Hlavní sezona probíhá od konce června do poloviny listopadu, kdy jsou teploty stabilně nad 23 °C. Nejméně prší mezi červencem a polovinou začátkem října. Chcete-li se během návštěvy Madeiry párkrát vykoupat v moři, ideální k cestě jsou měsíce červenec, srpen, září a říjen, kdy je nejteplejší voda v moři.

Jak dlouho letí letadlo z Madeiry do Prahy

Jednosměrný přímý let mezi městy Praha a Funchal trvá přibližně 4.6 hod. Jaká je vzdálenost letu Praha – Funchal Letecká vzdálenost mezi městy Praha – Funchal je 3197 km.

Jak casto se léta na Madeiru

Informace o letu: Praha – Madeira

Nejlevnější let 2 902 Kč
Průměrná délka letu 4 hod. 43 min.
Nejlevnější měsíc k odletu říjen
Nejoblíbenější letecká společnost Smart Wings
Letů týdně 9

Jak se léta na Madeiru

Přímé lety na Madeiru zajišťují pouze Smartwings z Prahy. Častěji se dostanete z Prahy i Vídně s přestupem, kdy poletíte s aerolinkou TAP přes Lisabon nebo KLM přes Amsterdam. Z portugalské pevniny létají přímé lety z Porta a Lisabonu (obojí easyJet i TAP).

Kdy koupit nejlevnější letenky na Madeiru

Nejlevnější letenky máte šanci ulovit vždy na zimní nebo jarní období, kdy ceny klesají spolu s poptávkou. Nejvyšší ceny pak očekávejte o letních prázdninách, v červnu a září. Letenky na Madeiru se vyplatí nakupovat alespoň 3-4 měsíce před odletem.

Jak cestovat na Madeiru

Madeira (stejně jako sousední ostrov Porto Santo) je členem Evropské unie. Pro vstup do země proto stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Víza nejsou potřeba. Aktualizované informace o podmínkách vstupu najdete na stránkách MZV ČR.

Jaké oblečení si vzít na Madeiru

Pokud však plánujete pěší turistiku ve vnitrozemí, rozhodně nezapomeňte ani na teplou bundu/větrovku, mikinu či svetr, pohodlné kalhoty a zejména pak vhodnou outdoorovou obuv. Zapomenout byste pak neměli samozřejmě na spodní prádlo, pyžamo a kvalitní ponožky.

Na co si dát pozor na Madeiře

Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům. Dbejte výstrah na pláži, sledujte, jaká je vyvěšena vlajka, tj. jaká je aktuální míra rizika (proudy, vlny, náplava medúz apod.) Než se vydáte na samostatnou pěší túru po Madeiře, nahlaste svůj konkrétní plán cestovní kanceláři či hotelovému personálu.

Odkud léta Ryanair na Madeiru

Z Norimberka létá na Madeiru přímým letem Ryanair.

Odkud jsou nejlevnější letenky na Madeiru

Levné letenky na Madeiru resp. na letiště Funchal lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin zajišťuje letecká společnost Austrian Airlines a Smart Wings.

Kdy jsou nejlevnější letenky na Madeiru

Kdy jsou letenky na Madeiru nejlevnější Nejlevnější letenky máte šanci ulovit vždy na zimní nebo jarní období, kdy ceny klesají spolu s poptávkou.

Odkud létá Ryanair na Madeiru

Z Norimberka létá na Madeiru přímým letem Ryanair.

Kdy je nejtepleji na Madeiře

Nejtepleji je na Madeiře v srpnu a září, kdy teploty překračují většinou 25°C. Nejdeštivějším měsícem je pak leden s průměrem 108 mm srážek. A nejlepší měsíc pro koupání v moři je září, kdy je průměrná teplota moře 24°C.

Co vzít sebou na Madeiru

Co si zabalit/bez čeho na Madeiru neodjet:pasy.vytištěná zpáteční letenka.platební karta + hotovost.potvrzení o ubytováníopalovací krém.anglický nebo portugalský slovník.mobil, nabíječka.knižní průvodce či alespoň vytištěné základní informace.

Jak se mluví na Madeiře

Oficiálním jazykem na Madeiře je portugalština, ačkoli v turistických oblastech se široce používá také angličtina.

Kde je nejlepší bydlet na Madeiře

Funchal. Logická volba, pokud si přejete být v centru dění. Je to vlastně jediné skutečné město na ostrově, zbytek jsou spíš takové vesnice a vesničky. Hlavní město má jednoznačně nejlepší dopravní spojení, takže pokud uvažujete o cestování autobusy, tady budete mít jistotu, že vám vždycky něco pojede.

Na co si dát pozor na Madeire

Při pěší turistice nebo i při procházkách po nenáročných stezkách na Madeiře je třeba si dávat pozor na měnící se počasí a mikroklima. Na mnoha místech se i při překonání několika výškových metrů nebo přechodu do jiného údolí lze ocitnout v divoce odlišném prostředí a počasí.