Jak dlouho trvá položení střechy
Vždy záleží na velikosti a typu střechy a rozsahu prací. Průměrně výstavba nové střechy trvá 3 týdny.
Archiv
Jak dlouho trvá postavit krov
Krov a střecha
Pro technologii krovu dodáváme klasické sbíjené krovy z hranolového řeziva, popřípadě sbíjené dřevěné vazníky. Veškeré práce dokončíme během jednoho až dvou týdnů.
Jak se chodí po střeše
Chůze po střeše
Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!
Archiv
Jak na rekonstrukci střechy
Co rekonstrukce střechy obnáší a jaký je postup Odstranění staré střešní krytiny a jiných částí střechy (často například i krovy). Oprava nosné konstrukce střechy, impregnace krovů a oprava komínu, pokud je to potřeba. Rekonstrukce střechy je většinou spojena i s výměnou tepelné izolace.
Archiv
Jak dlouho trva montáž vazníků
Vazníky jsou vyráběné v certifikované výrobně. Vazníky jsou poté převezené na místo stavby, kde proběhne montáž. Montáž vazníků na běžný rodinný dům obvykle zabere 1 až 3 dny dle velikosti a složitosti konstrukce. Vazníky se rozmístí dle montážního výkresu a zajistí.
Jak dlouho trva vyroba vazníků
První část (tovární výroba) trvá tři až čtyři týdny. Výroba vazníků ve výrobní hale minimalizuje případné nepřesnosti, které se mohou vyskytnout oproti realizaci na stavbě. Výroba tak probíhá za ideálních podmínek. Druhou částí je samotná montáž na stavbě.
Jak daleko od sebe dát krokve
Je to nejmasivnější prvek celého krovu. Krokve kopírují střešní rovinu a jsou od sebe vzdáleny 900 – 1100 mm.
Jak dlouho trvá zdeni
Jak dlouho trvá výstavba rodinného domu Počítejte s tím, že hrubá stavba zděného domu bude realizována za cca 6 měsíců od zahájení výstavby. K zabydlení pak bude dům připraven do cca 10 až 12 měsíců.
Jak zakrýt střechu
Potřebujete-li zakrýt právě nařezané dřevo nebo shrabané seno proti nepříznivým podmínkám, oceníte kvalitní plachtu. Ochranné plachty mají i celou řadu dalšího využití : Ty s většími rozměry mohou dočasně zakrýt střechu domu, zahradního domku nebo kůlny. Mají nesčetně využití na zahradě, dvorku, na chatě i chalupě.
Jak vylézt na střechu
K tomu slouží kombinace střešní (komínové) lávky a žebříku. Lávky (ocelové, hliníkové, některé typy opatřené bezpečnostním zábradlím) a žebříky také umožňují rychlou a bezpečnou instalaci satelitů, TV a wi-fi antén. Žebříky navíc mohou sloužit jako úniková přístupová a úniková cesta při likvidaci požáru střechy.
Jak opravit starou střechu
Možností je více, záleží na tom, jak velké je poškození a z čeho je střecha vyrobena. Na menší poškození se ale vždycky hodí tmel. Jeho pomocí zacelíte drobné díry i praskliny. Pokud je otvor větší, nepomůže nic jiného, než poškozený díl vyměnit.
Co je potřeba k rekonstrukci střechy
Rekonstrukce střechy a stavební povolení
Během rekonstrukce střechy však zasahujete do nosných částí budovy, které mají vliv na stabilitu domu. Rekonstrukce střechy tedy vyžaduje stavební povolení. Stejně tak bude třeba vyřídit stavební povolení v případě vybudování nového střešního okna či vikýře.
Co to jsou Vazniky
Pojem vazný trám (dříve též vazní trám nebo vazník) ve stavebnictví a tesařství označuje hlavní nosník krovu (tj. nosné konstrukce střechy). Jedná se o příčný vodorovný trám, na kterém zpravidla spočívá váha všech ostatních částí střechy.
Co to je vaznice
Pojmem vaznice se ve stavitelství a tesařství označuje vodorovný trám, probíhající krovem podélně a podpírající krokve. Vaznice je uložena na plných vazbách. Vaznice může být umístěna buď v hřebeni střechy (hřebenová), při jejím úpatí (pozednice) nebo přibližně ve dvou třetinách výšky krovu (středová, mezilehlá).
Jaké latě na střechu
Minimální průřez střešních latí je 30×50 mm a jsou vždy položené na jejich delší hraně. Tento průřez je uváděn jako minimální u většiny výrobců střešní krytiny (navíc ještě pro 1. -3. sněhovou oblast), avšak většina pokrývačů doporučuje používat průřez střešních latí 40×60 mm, a to kvůli jejich vyšší únosnosti.
Co dát na střechu pergoly
Mezi nejčastější patří:komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),plný polykarbonát,sklolaminát (vlnité desky × role),asfaltové šindele,plechová krytina,plexisklo,PVC desky.
Jak dlouho trvá hrubá stavba svépomocí
Základová deska včetně ležatých kanalizací, prostupů a výztuží trvá cca 2 až 3 týdny, zdivo IZOLOX u přízemních domů cca 2 týdny, u patrových domů se stropem IZOLOX cca 3 až 4 týdny. Střešní konstrukce trvá cca 4 týdny. Celkem je tedy celá hrubá stavba postavena za zhruba 3 měsíce včetně technologických přestávek.
Jak dlouho trva hrubá stavba z Ytongu
Hrubá stavba rodinného domu trvá společnosti DK1 10 až 15 pracovních dnů, pokud je to stavba do 150 m2.
Jak chodit po plechové střeše
Po krytině lze chodit, je však dobré našlapovat ve spodní části vlny a v místě kde krytinu podpírají latě. Doporučujeme používat boty s měkkou podrážkou. Pokud dojde k poškození povrchové úpravy je třeba toto místo opatřit správkovou barvou.
Jak opravit zatékání do střechy
Bitumenový tmel není samospásné řešení a používá se hlavně na provizorní opravy poškozené střechy. Je-li to možné, děravý střešní díl můžete vyměnit. Tmel se kromě nouzových oprav střechy hodí také na tmelení střešních lišt nebo okapů.
Čím zakrýt střechu
Potřebujete-li zakrýt právě nařezané dřevo nebo shrabané seno proti nepříznivým podmínkám, oceníte kvalitní plachtu. Ochranné plachty mají i celou řadu dalšího využití : Ty s většími rozměry mohou dočasně zakrýt střechu domu, zahradního domku nebo kůlny.
Jak zakrýt střechu plachtou
vlivem silného větru a nosná část zůstane nepoškozená, provádí se zpravidla pouze zakrytí střechy proti povětrnostním vlivům pomocí krycích plachet z PVC. Plachta se fixuje ke stávající střešní konstrukcí pomocí hřebíků a latí.
Jak nahradit vazný trám
Když je krovová soustava řešena tak, že je vazný trám taženou konstrukcí, lze jej nahradit táhlem. Toto táhlo v podobě ocelové výztuže tlusté třeba 15 mm, se ukryje do podlahy. Spojuje oba přerušené konce stávajícího vazného trámu a celý krov zůstává stabilní.
Co to je pozednice
Pozednice je ve stavitelství a tesařství vodorovný trám, probíhající podélně krovem (nosnou konstrukcí střechy). Pozednice je pevně spojena s nosnou zdí budovy, která, přesahuje-li strop přízemí, nazývá se nadezdívka. Pozednice podpírá krokve.
Jak daleko jsou od sebe krokve
Musí se nacházet minimálně 80 mm nad stropní konstrukcí (podlahou). Je to nejmasivnější prvek celého krovu. Krokve kopírují střešní rovinu a jsou od sebe vzdáleny 900 – 1100 mm.