Jak dlouho vydrží kefír z tibetské houby?

Jak dlouho vydrží kefír

Kefír skladujeme nejlépe ve skleněné nádobě s uzávěrem v lednici, kde vydrží i několik měsíců. Můžete to dělat tak, že z nádoby vždy odlejete porci kefíru pro svoji spotřebu a později doplníte nově vyrobeným kefírem. Čím déle necháte kefír v lednici, tím kyselejší a zralejší bude.
ArchivPodobné

Kdy pít kefír z tibetské houby

člověk dnešní doby si navykl na potraviny mrtvé, tím se ochuzuje o velký kus zdravý prospěšných látek a živin. Tibetská houba: z mléka vyrábí kefír. Pije se co 24 hodin. Doporučuje se pít ráno na lačno nebo večer, jako poslední potrava před spaním.
Archiv

Jak zmrazit tibetskou houbu

Houbu propláchneme čistou vodou, vložíme do hrnečku s vodou a dáme do lednice na dvě hodiny vychladit (to aby se nelekla mrazu). 2. Vychlazenou tibetskou kefírovou houbu vložíme do sáčku s malým množstvím studené vody a vložíme do mrazáku. Takto ji můžeme skladovat bez snížení životaschopnosti až dva měsíce.
ArchivPodobné

Jak chutna kefír z Tibetske houby

Obvykle je výsledný kefír hořký. Ze zkušenosti je nejlepší 4% BIO mléko, které seženete snad v každém obchodě. Studené mléko nebo o pokojové teplotě (kefír bude dříve) dejte do sklenice a přidejte houbu. Nádobu je vhodné zakrýt čistým plátýnkem, aby se tam nedostaly žádné nečistoty.

Jak poznat že je kefír zkažený

Je podezřelé, když bez nějakého barviva mění samovolně barvu. V případě, že vám kefír začíná páchnout, hořknout a vůbec chutnat podezřele, je něco špatně. Co s tím, to najdete dále v článku.

Proč je dobré pít kefír

Tento fermentovaný nápoj je plný prospěšných probiotik (živých kultur) a živin a je jedním z klíčů ke zdravému imunitnímu systému a pohodovému zažívání. Probiotika obsažená v kefíru bojují s patogenními (nepřátelskými) bakteriemi a podporují zdravé prostředí v trávicím traktu.

Jak často pít kefír

Někteří odborníci doporučují užívat kefír každý den v neomezeném množství. Jiní zas 3 až 5krát týdně v množství 1 až 2 dcl. Je to však hodně individuální. Nejlepší je, vyzkoušet různá množství a režimy pití kefíru a najít ten správný poměr, který vám bude dělat dobře.

Jak dlouho pít tibetskou houbu

Užívání kefíru

Mléko, které jsme si z tibetské houby připravili, popíjíme každý večer před spaním – neměli bychom žádný den vynechat. Po vypití už nic nejíme. Po uplynutí 20 dní uděláme desetidenní přestávku v užívání. Během této přestávky je třeba houbu čistit a zalévat čerstvým mlékem, nebo ji můžeme zamrazit.

Jak pracovat s tibetskou houbou

Tibetská houba nejen pilně pracuje a fermentuje mléko, ale také postupně narůstá. Přebytky jednoduše oddělíte (pouze rukou, nikoli nožem) a můžete je darovat dále. Takto se houba šíří mezi mnoha spokojenými kefíromily, kteří si násadu například posílají poštou za uhrazení poštovného.

Co obsahuje kefír z tibetské houby

Tento superprobiotický nápoj obsahuje zastoupení až 30 různých probiotických kmenů. Tolik probiotických kmenů jen stěží najdeme v jiné potravině. Mléko z tibetských hub (kefír) obsahuje lipidy, cukr a bílkoviny, které dohromady tvoří polysacharidová zrna, která poskytují afrodiziakální pocit, který zlepšuje náladu.

Jak dlouho vydrzi kefír v lednici

Hotový kefír skladujte v lednici a vypijte do pár dnů. Doba trvanlivosti záleží od kvality a čerstvosti použitého mléka, nejlepší je čerstvý. Pokud máte kefíru příliš a nestíháte jej pít, používejte pro pířpravu méně mléka než celý litr.

Kdy je nejlepší pít kefír

Někdo zase pije kefír před každým jídlem (to pomáhá například těm, kdo touží zhubnout, jelikož se žaludek zaplní kefírem, a pak už nám nezbyde tolik místa na jídlo), někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Nejlepší je podle mého názoru pít kefír tehdy, kdy nám to vyhovuje nebo kdy máme na kefír chuť.

Kdy se má pít kefír

Někdo zase pije kefír před každým jídlem (to pomáhá například těm, kdo touží zhubnout, jelikož se žaludek zaplní kefírem, a pak už nám nezbyde tolik místa na jídlo), někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Nejlepší je podle mého názoru pít kefír tehdy, kdy nám to vyhovuje nebo kdy máme na kefír chuť.

Na co je zdravý kefír

Zvyšuje odolnost organismu vůči chorobám, působí příznivě na krevní tlak, ale i oběhový systém a srdce, napomáhá k vyléčení cukrovky. Blahodárně působí na slinivku, játra, slezinu, žlučník a dvanácterník. Odbourává cholesterol usazený v cévách.