Jak dodatečně zateplit podkroví?

Jak zateplit staré podkroví

Ideální pro zateplení podkroví je například pěnové sklo, které je zcela nenasákavé. Jeho základem je recyklované roztavené sklo, do kterého se přidají hliníkové piliny. Vznikne černá pěnová hmota, která se dá řezat třeba i pilou.

Jak dodatečně zateplit střechu

Pro určité skladby střešního pláště je nutné použít pod panely parozábranu, a tyto panely z horní strany opatřit pojistnou hydroizolační folií. Izolace je ke konstrukci střechy kotvena speciálním vrutem přes kontralať, na kterou se na závěr přichytí laťování pro danou střešní krytinu.
Archiv

Jaký typ zateplení je nejlepší pro šikmou střechu

Zvoleným tepelně izolačním materiálem je pěnový polyuretan. Pěnový polyuretan má nejlepší tepelně-izolační vlastnosti ze všech používaných materiálů a již při relativně malých tloušťkách izolační vrstvy lze vyhovět současným požadavkům na zateplení šikmých střech. Polyuretan však nabízí velkorysá řešení i do budoucna.

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.
Archiv

Čím se zatepluje střecha

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.

Jak silnou izolaci do podkroví

Chcete-li mít v obytném podkroví tepelnou pohodu a komfort, musíte počítat s tloušťkou tepelné izolace minimálně 200 mm, a to ve dvou vrstvách. Hlavní vrstva by neměla mít méně než 160 mm a druhá vrstva by neměla být tenčí než 4 cm – a to je jen minimum.

Jak správně zateplit půdu

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Čím izolovat podkroví

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.

Jak zvolit tloušťku izolace

Doporučuje se zateplit fasádu alespoň 20 cm a střechu 30 cm izolantu. Tyto tloušťky jsou i podmínkou pro proplacení státní dotace včetně Nové zelené úsporám Light. Vzhledem k rostoucím cenám energií se nicméně vyplatí na fasádu dát až 28 cm a do střechy 40 cm.

Jakou vatu na zateplení podkroví

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Jakou izolaci do podkroví

Nejmodernější způsob izolace nabízejí tvrdé polyisokianurátové/polyuretanové pěny. Mají minimální nárok na prostor a zároveň nabídnou maximální energetické úspory. Formují se do tvaru blokových pěn, nebo izolačních desek a dají se využít na izolaci doslova od střechy až po sklep domu.

Jak se zatepluje půda

Jako izolaci doporučujeme v tomto případě použít rolovaná minerální vlákna s předem nakašírovanou ochranou proti prachu, ze sortimentu Isover např. Domo Comfort. Zajímavějším řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je ale kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem.

Jakou tloušťku izolace na strop

„Ideální tloušťka tepelné izolace pro zateplení stropu v domě je 200–240 mm v závislosti na typu a kvalitě izolačního materiálu. “ Promyšlená izolace podlahy a stropu tvoří nedílnou součást domu.

Jakou izolaci do podkrovi

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu.

Jak správně zateplit

Prvním krokem k zateplení fasády je montáž zakládacích soklových lišt, do kterých vložíte izolační desky. Izolační desky lepte na terče pomocí stěrkového tmelu a postupujte vždy odspodu, nahoru. Izolační fasádní desky byste měli dávat na vazbu, stejně jako třeba cihly.

Co je skelná vata

Skelná vata, skleněná vata případně skelná vlna je tepelně a zvukově izolační materiál vyrobený ze skleněných vláken, které patří do skupiny minerálních vat. Sklo je obvykle pro zvýšení pružnosti a snížení lámavosti upraveno.

Jak nejlépe zateplit strop

Nejjednodušším řešením pro volné rozložení izolace na stávající strop je zvolit polystyren s označením EPS 100Z nebo S. Pokud požadujete maximální zateplení stropu vyberte šedý polystyren Styrotherm PLUS 100 v minimální tloušťce skladby 200mm (doporučená tloušťka se může lišit na základě typu objektu).

Jak zateplit stary být

Na starý dům se dobře uplatní izolace z dřevovláknitých desek, foukané drcené celulózy, minerální vlny nebo ekopanely z lisované slámy. Polystyrénové desky nejsou vhodným řešením. Kontaktní zateplení se však může aplikovat pouze na dokonale vysušený a stabilizovaný objekt.

Jaký je rozdíl mezi minerální vatou a skelnou vatou

Zásadní rozdíl mezi oběma typy izolací je v podstatě pouze v technologii výroby. Oba typy izolací mají ve výrobě stejný základ a to je hornina. U kamenné vlny je to sopečná vyvřelina (čedič) a u sklené vaty je to také kámen, pouze do výroby rovnou vstupuje recyklované sklo prvotně vyrobené tavením kamene.

Jaký je rozdíl mezi minerální a skelnou vatou

Skelná a minerální vata jsou velmi podobné produkty. Složení skelné vaty je 65% křemitého písku, 15% sody, 8% dolomitu, boraxu, živce a vápence, přidává se rovněž malý podíl odpadového skla. Minerální vata se vyrábí převážně z vyvřelých hornin – vulkanického diabasu, čediče a dolomitu.

Jakou fasádu na starý dům

Tam, kde se nelze vlhkosti zbavit (některá stará zdiva určitou míru vlhkosti dokonce vyžadují, aby nepopraskala) lze zateplení začlenit do tzv. provětrávané fasády. Do ní se obvykle dává měkká vláknitá izolace podobně jako do střech. Hodí se minerální vlna, měkké dřevovlákniité či konopné desky, drcená celulóza aj.

Jak zateplit cihlu

Ideálním partnerem cihly jako stavebního materiálu, který podporuje a doplňuje její vlastnosti, je kamenná vlna. Má výborné tepelně-izolační vlastnosti, je paropropustná (má velmi nízký difúzní odpor a zachovává prodyšnost stěn, čímž snižuje riziko zadržování vlhkosti v konstrukci) a tvarově i objemově stálá.

Co je lepší izolace vata nebo polystyren

Na otázku zdali je lepší použít fasádní polystyren nebo fasádní vatu mohu jen říci, že pokud Vám nezáleží na finanční stránce, chcete izolant s větší životností a lepšími difuzními vlastnostmi, zateplujte fasádní vatou. Pokud řešíte cenu a přesto hledáte kvalitní a funkční zateplení použijte fasádní polystyren.

Čím zakrýt minerální vatu

Pokud by nebyl požadavek na pochůznost, je možné provést zakrytí z horní strany paropropustnou fólií, která se používá např. jako podstřešní. Složení polystyren a minerální vata je z hlediska difuze v pořádku.

Jak silnou vatu na zateplení

* Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm šedého fasádního polystyrenu. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm minerální vaty. * Běžně se na zateplení fasády používá 140 mm tepelné izolace.