Jak dostat Kari z linky?

Jak dostat kurkumu z linky

Jednejte rychle a naneste prací prostředek Persil Regular Gel nebo Persil Color Gel přímo na skvrnu od kurkumy. Jemně jej vetřete do tkaniny a nechejte působit jen několik minut, pak vyperte.
Archiv

Jak dostat kurkumu z kuze

Praktické rady.

Mimochodem: Pigmenty kurkumy se rozpouští spíše v oleji než ve vodě. Proto je nejlepší zahřát trochu rostlinného oleje a lehce jej rozetřít na skvrnu na kůži. Nechte krátce působit (30 sekund) a pak spláchněte. dm tip: Abyste se vyhnuli skvrnám na rukou, používejte bio kurkumu kasturi.

Jak se zbavit kurkumy

Odstranění skvrn od kurkumy: Krok za krokem

Seškrábněte co možná nejvíce tuhé hmoty. Naneste prací prostředek Persil přímo na skvrnu. Nechejte nasáknout alespoň po dobu dvaceti minut. Prací prostředek opláchněte a poté oděv vyperte ve vodě za co možná nejvyšší přípustné teploty pro danou látku.

Jak neutralizovat kari

Pokud vám ujela ruka s kari a jídlo příliš pálí, vmíchejte do něj trochu smetany nebo pomerančového džusu. Bude hned jemnější.

Jak se zbavit fleku

Pro snadnější odstranění staré zaschlé skvrny namočte oblečení do roztoku pracího prostředku ve vodě. To vám pomůže odstranit horní vrstvu skvrny. Poté naneste prací prostředek Persil přímo na skvrnu a nechejte jej několik minut působit. Oplachujte, dokud se prací prostředek zcela neztratí.

Jak vyčistit koberec od kari

Zkus jedlou sodu, flek trochu navlhči, nasyp sodu a nech to asi dvě hodiny působit. Pak vyluxuj.

Jak vyrobit Kurkumovy olej

Přesvědčte se sami a připravte si kurkumovou mast i vy. Jak na to: Jeden díl mleté kurkumy povařte se dvěma díly vody. Zhruba po 10 minutách vznikne pasta, kterou zřeďte několika kapkami olivového oleje.

Jak srazit chilli

Pálivost nejlépe zmírníte mlékem, smetanou, řeckým jogurtem nebo jiným mléčným výrobkem. Velmi však záleží na povaze hotového jídla! Ne všude můžete mléčný výrobek bez problémů přidat. V takovém případě pak doporučujeme pálivost přebít jinou chutí.

Jak srazit pálivost

Neváhejte tedy, samozřejmě i dle možností připravovaného jídla, použít ocet, jehož nejrůznější druhy jsou na trhu k dispozici, citronovou či limetkovo šťávu anebo případně cokoliv kyselejšího co doma naleznete. Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience.

Jak vyrobit odstraňovač skvrn

Ve velké misce smíchejte ocet a teplou vodu (asi 1 šálek vody na 1 šálek octa). Směs nalijte do rozprašovače. Skvrnu postříkejte směsí octa a vody. Nastane šumění.

Co na Zaprané prádlo

Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.

Jak jíst čerstvou kurkumu

Čerstvá kurkuma

Kromě polévek, které díky této ingredienci získají pikantní a příjemně nahořklou chuť, má své četné využití také při přípravě nakládané zeleniny, tzv. pickles. Můžete ji odšťavnit spolu s dalšími druhy ovoce a zeleniny nebo například přidat do smoothie.

Jak vyrobit mast z kurkumy

Kurkumová mast na namožené svaly

Přesvědčte se sami a připravte si kurkumovou mast i vy. Jak na to: Jeden díl mleté kurkumy povařte se dvěma díly vody. Zhruba po 10 minutách vznikne pasta, kterou zřeďte několika kapkami olivového oleje. Mast pak snadněji vmasírujete do problémových partií.

Jak utlumit pálivost

Pálivost nejlépe zmírníte mlékem, smetanou, řeckým jogurtem nebo jiným mléčným výrobkem. Velmi však záleží na povaze hotového jídla! Ne všude můžete mléčný výrobek bez problémů přidat. V takovém případě pak doporučujeme pálivost přebít jinou chutí.

Co si dát po palivem jidle

Neváhejte tedy, samozřejmě i dle možností připravovaného jídla, použít ocet, jehož nejrůznější druhy jsou na trhu k dispozici, citronovou či limetkovo šťávu anebo případně cokoliv kyselejšího co doma naleznete. Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience.

Co neutralizuje pálivost

Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.

Čím zjemnit ostrý guláš

Pálivost guláše zmírníte rozvařenými rajčaty bez slupek nebo přidáním cukru či sladkého kečupu. Sladké totiž velmi dobře dokáže vyrovnat pálivé.

Jak vyprat moc

Nejdříve místo vysušte pomocí papírových ručníků či ubrousků. Pokud je to možné položte ubrousky i pod počůrané místo. Poté potřete místo kyselinou citronovou nebo šťávou z citronu. Místo opláchněte horkou vodou a podle potřeby opakujte, dokud skvrna nezmizí.

Jak odstranit staré mastné skvrny

Dobrým způsobem, jak si ulehčit čistění mastných skvrn, je nejdříve opatrně odstranit všechny pevné části (např. zbytky jídla) a poté skvrnu zasypat savým práškem. Dobře funguje kukuřičný škrob či dětský pudr. Nechte prášek působit asi čtvrt hodiny a pak jej opatrně odstraňte.

Jak obnovit Zaprane prádlo

Omylem obarvené prádlo

Vyzkoušejte, co bude fungovat právě u vás. Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.

Jak odbarvit Zaprané prádlo

Nastrouhejte do vody prací mýdlo, přidejte pár kapek manganistanu draselného. Směs spolu zamíchejte. Obarvené prádlo namočte do tohoto roztoku na 2 hodiny. Barva by měla zcela zmizet.

Kdo nesmí užívat kurkumu

Lidé s obstrukcí žlučových cest a žlučovými kameny by měli být při užívání kurkumy opatrní, protože rostlina může zvýšit jejich bolest. A co víc, kurkuma stimuluje působení antikoagulancií, takže lidé užívající léky na ředění krve nebo užívající léky proti cukrovce by se měli užívání tohoto koření poradit s lékařem.

Co všechno léčí kurkuma

Kurkuma je používána proti zánětům, k léčbě kožních problémů, k posílení imunitní funkce jater a také k podpoře hubnutí. Všechna tato využití mají pevnou vědeckou základnu.

Jak si doma udělat mast

Používáme kvalitní panenský olivový olej, mandlový nebo slunečnicový olej. Pak se to přefiltruje a bylinkový olej používáme jako základ masti, kam přidáváme většinou včelí vosk. Na 100 ml bylinkového oleje se přidá 10 g rozehřátého včelího vosku. Vše většinou zahříváme ve vodní lázni.

Jakou vazelínu na mast

V lékárně můžeme koupit rovnou hotový masťový základ – vazelínu. Je snadno dostupná, cenově přijatelná, nemá žádné výrazné vlastnosti, které by ovlivnily konečné vlastnosti masti. Při přípravě masti se bylinky zahřívají v rozpuštěné vazelíně, aby se do ní vylouhovaly léčivé látky z bylin.