Jak dát kuličky do záchodu?

Jak Povesit kulicky do zachodu

Po vyjmutí z obalu jsem plastový WC blok umístila do WC mísy tak, aby byly v proudu vody právě dvě prostřední tmavé kuličky. Při spláchnutí dochází k vypuštění části náplně a následnému obarvení vody v záchodové míse až do dalšího spláchnutí.
Archiv

Jak správně upevnit WC blok

Použitý plastový úchyt patří do žlutého kontejneru na plast – je dále 100% recyklovatelný. WC blok je nutné uchytit přímo pod splachovací kruh na okraji toalety. Upozornění: není vhodné pro toalety bez splachovacího kruhu.

Jak vyrobit gel na toaletu

Kyselinu citronovou rozpustíme v převařené vychladlé vodě. Po zchladnutí gelu přimícháme kyselinu citrónovou a promixujeme. Takto vzniklý gel přelijeme do vhodné nádoby, nejlépe do prázdné wc láhve.

Jak na voňavé WC

Můžete vyzkoušet vůně do elektriky, různé vonné tyčinky nebo se spolehnout na vlastní nápad. "Miluji vůni bylinek a hlavně levandule. Proto jsem do staré vázy vložila sušenou levanduli a teď mi slouží nejen jako dekorace, ale příjemně provoní celý prostor." (Jana P.)

Kam umístit WC blok

Použití: Odstraňte hliníkovou fólii z WC bloku a umístěte jej na okraj toalety tam, kde je proud vody nejsilnější. Spláchnutím získáte zářivě čistou toaletu! Bezpečnostní varování: Udržujte mimo dosah dětí.

Jak provonět záchod

Nádobku naplňte vodou a přidejte do něj pár kapek skořicového oleje. Pokud je rozprašovač dostatečně velký, můžete do něj vhodit i samotnou skořici. Směsí zatřepejte a nechte chvíli odstát, aby se vůně spojily. Nakonec už jen stačí postříkat toaletu a prostor okolo ní.

Jak vytvořit gel

Mýdlo na praní nastrouháme na jemno, přidáme stejné množství prací sody a zalijeme horkou vodou. Promícháme, necháme vše zcela rozpustit a vychladnout. Směs postupně zgelovatí a udrží svou konzistenci. Na závěr můžeme přidat esenciální olej, který prádlo provoní a také konzervuje vzniklý gel.

Jaká je nejlepší Voňavka na záchod

Oblíbené jsou rozmarýn, citronová tráva, levandule i grep. Do vršku provrtáte hřebíčkem otvory, aby vůně pronikala do místnosti a je hotovo! Pokud budete mít dojem, že už toaleta nevoní, stačí přikapat olejíček. Sodu je třeba vyměnit asi jednou za měsíc.

Jak si vyrobit domácí difuzér

Do skleničky s víčkem vsypte asi 50 g jedlé sody a přidejte 10 kapek esenciálního oleje. Víčko na skleničku proděravějte, případně nechte zcela odkrytou. Až vůně zeslábne, přikápněte opět vonný olej, jednou měsíčně vyměňte celou náplň ve skleničce.

Jak prát bez prášku

Zkuste použít obyčejný sprchový gel nebo tekuté mýdlo. Nebojte se toho a nalijte půl deci rovnou do bubnu pračky. Pokud nechcete plýtvat gelem nebo mýdlem, pak si připravte jednoduchý prací gel.

Jak si vyrobit prirodni sprchový gel

Postup: Po rozehřátí kokosového oleje do tekutého stavu (např. ve vodní lázni či na topení), jej smícháme s kastilským mýdlem, medem, vitamínem E a přidáme ještě 10 kapek esenciálního oleje. Vše řádně promícháme, a poté již stačí přelít do vhodné nádoby (například umyté lahvičky od šamponu či gelu).

Jaký osvěžovač vzduchu

Doporučujeme vám osvěžovače vzduchu v rozprašovači Saloos, které obsahují pouze přírodní esenciální oleje a pozitivně působí na organismus i psychiku. Nenajdete v nich žádné škodliviny, syntetické konzervační, barvicí a vonné látky, které by mohly mít negativní účinky na zdraví.

Jak si vytvořit vlastní parfém

Pro začátek se můžete řídit doporučením cca 60 kapek esenciálních olejů na 10 ml parfému s 20% obsahem vonné kompozice. Namíchejte médium, při použití alkoholu řeďte destilovanou vodou v poměru 1:3. Slijte obě složky dohromady. Z celkového množství parfému by měla vonná kompozice tvořit 20–40 % a médium 60–80 %.

Co dát do aroma difuzéru

Do difuzérů nalijeme pouze vodu a 100% přírodní esenciální olej. Svíčky jsou obvykle vyrobeny z parafínu, což je vedlejší produkt výroby nafty a motorového oleje. Vůně těchto svíček je také tvořena syntetickými látkami, ať už plně, nebo částečně.

Jak prát non Toxic

Doporučujeme mýdlo kokosové, kokosovo-palmové, olivové (pozor, může mít nižší prací účinnost), z živočišných pak např. lojové nebo čisté žlučové. Pozn. autorky: Na praní jednoznačně doporučujeme prací mýdlo, které seženete na netoxických e-shopech (viz soubor Vybrané doporučené produkty s non toxic složením).

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Jak si vyrobit domácí sprchový gel

Postup: Po rozehřátí kokosového oleje do tekutého stavu (např. ve vodní lázni či na topení), jej smícháme s kastilským mýdlem, medem, vitamínem E a přidáme ještě 10 kapek esenciálního oleje. Vše řádně promícháme, a poté již stačí přelít do vhodné nádoby (například umyté lahvičky od šamponu či gelu).

Jak vyrobit gelove mýdlo

Odkrojky mýdla či jeho zbytky přelijeme teplou převařenou vodou a necháme ve vyšší nádobě alespoň půl hodiny bobtnat. Přilijeme olivový olej a ručním ponorným mixérem směs mixujeme tak dlouho, dokud nebude pěkně našlehaná.

Jak se vyrábí vůně

Pro začátek se můžete řídit doporučením cca 60 kapek esenciálních olejů na 10 ml parfému s 20% obsahem vonné kompozice. Namíchejte médium, při použití alkoholu řeďte destilovanou vodou v poměru 1:3. Slijte obě složky dohromady. Z celkového množství parfému by měla vonná kompozice tvořit 20–40 % a médium 60–80 %.

Jaký alkohol na parfém

Pro přípravu budete potřebovat:

alkohol (kosmetický líh nebo vodka – čím kvalitnější tím lépe), voda (destilovaná z lékárny nebo pramenitá), skleněná lahvička s rozprašovačem.

Proč nejde pára z difuzéru

Z difuzéru nejde pára. Zkontrolujte nádobku s vodou – je možné, že je prázdná nebo je v ní příliš mnoho vody. Vyčistěte nádobku např. prostředkem na odstranění vodního kamene.

Jak casto menit vodu v Difuzeru

Jak čistit ultrazvukový aroma difuzér

Aby se v difuzéru netvořily usazeniny, stačí jednou za čas vyčistit nádrž vodou a bílým octem. K čištění používejte čistý měkký hadřík, nebo houbičku (nepoužívejte žádné hrubé, abrazivní materiály).

Jak prát bez chemie

Máme pro vás 5 jednoduchých tipů, jak na ekologické praní.Používejte ekologický prací prostředek. Běžné prací prášky a aviváže jsou čistící prostředky s nejhoršími ekologickými dopady.Omezte uvolňování mikroplastů z oblečeníPerte na 40 stupňůUdržujte čistou i vaši pračku.Oblečení sušte přírodním způsobem.

Co použít místo prášku na praní

Prášek na praní

Stačí v horké vodě rozmíchat nastrouhané mýdlo a sodu (vrchovatá lžíce strouhaného mýdla, zarovnaná lžíce sody). Jako aviváž lze alternativně použít obyčejný ocet.

Co použít místo aviváže

Bílý ocet je skvělá surovina, která spolehlivě nahradí aviváž. Zředěný vodou ve stejném poměru má podobný účinek. Prádlo změkčí a textilie z umělých vláken zbaví elektrostatického náboje.