Jak dát ryby do akvária?

Po jaké době dát ryby do akvária

Vpuštění ryb do akvária

Ryby nevpouštíme do čerstvě založeného akvária, ale postupně přidáváme zhruba po 3-4 týdnech podle testů NO2 a NO3. Maximálně můžeme po pár dnech dát pár "zajížděcích rybiček" pro správný záběh akvária.
Archiv

Jak dlouho se má svítit Rybičkám

Jak dlouho svítit v akváriu Nejlépe 7-10 hodin denně. Někteří akvaristé mají světlo 5 hodin zapnuté, 2 hodiny vypnuté a opět 5 hodin zapnuté.

Co potřebují ryby v akváriu

Rybičky potřebují jak přiměřené světlo, tak i optimální teplo. Pro chov se hodí spíše menší rybky. Na jednu rybičku připadá zhruba litr vody na 1 cm délky. Vybírejte druhy ryb, které si vzájemně nepůjdou „po krku“.
Archiv

Jak dlouho vydrží rybky v sáčku

Vždy na delší přenos upozorněte prodávajícího, že budou v sáčku déle, a ten je nafoukne kyslíkem. 10 neonek v sáčku vydrží cca 6 hodin i bez kyslíku.

Co dát na dno akvária

Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm). Písek nasypejte tak, aby se dno postupně zvyšovalo, tedy v přední části bude vrstva písku nižší (asi 4 cm) a v zadní vyšší (kolem 10 cm), záleží samozřejmě na velikosti nádrže.

Jak často se mění voda v akváriu

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Jak často pouštět vzduchování v akváriu

V málo zarybněných akváriích to často není potřeba. Vzduchovat je nutno také v noci. Základním pravidlem tedy je, že čím více ryb v akváriu máte, tím větší je pravděpodobnost, že se neobjednou bez vzduchování. Naopak velmi střídmě zarybněné akvárium často nepotřebuje vzduchování vůbec.

Jak dlouho vydrží ryby bez filtru

Svět akvárií uvádí, že většina ryb může bez problémů bez potravy vydržet dva až čtyři dny, než se z toho stane problém.

Co na dno akvária

Dobře vybudované a osazené dno výrazně přispívá k biologické rovnováze v akváriu. Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm).

Jak aklimatizovat ryby

Vypouštění rybiček do vody

Sáček, ve kterém jsme si rybky přinesli domů, i s rybami ponoříme na cca 15 minut do vody akvária, čímž zajistíme vyrovnání teploty vod. Pak přilijeme do sáčku s rybami vodu z nádrže – tím se ryby aklimatizují na jinou vodu.

Jak převést ryby

Velmi perspektivní a vysoce účinný se jeví způsob přepravy ryb pod tlakem atmosféry na hladinu vody. Nic nebrání využít k přepravě větších ryb hermetické kontejnery s možností měření tlaku atmosféry na hladinu, vybavené pohodlným vypouštěcím zařízením k vysazování ryb.

Jakou barvu písku do akvária

Akvarijní písek: Jemný a bez ostrých kamínků

Pokud máte ryby na dně akvária (panceřníčky, sumečky…) jsou vhodnější světlejší písky, aby byly dobře vidět. Tmavší písky se pak hodí pro černé ryby plovoucí v horních a středních částech akvária nebo pro neonky.

Jak udělat dno akvária

Na topný kabel nebo na dno akvária nasypejte vrstvu substrátu. Máte na výběr z několika druhů: Křemičitý štěrk a písek – je vhodný do akvária bez rostlin. Pokud chcete vytvořit písčité dno a akvárium osadit rostlinami, měli byste rostliny pravidelně hnojit nebo pod písek použít substrát s obsahem živin.

Jak casto prát filtr v akváriu

Vnitřní akvarijní filtry čistěte za 1 až 2 týdny. Vnější akvarijní filtry čištěte každých 6 až 8 týdnů.

Jak poznat že ryba umírá

Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění

Jak často měnit vodu v akváriu bez filtru

Zhruba každých 7 až 14 dní provádíme výměnu vody v akváriu společně s odkalením dna. Vyměníme 1/3 až 1/2 akvarijní vody. Čím více máte ryb, tím více vody je potřeba vyměnit. Zejména, pokud provádíme výměnu jednou za 14 dní.

Proč mi hynou ryby v akváriu

Nejčastějším spouštěčem onemocnění u ryb je stres (oslabení imunity) nebo nevhodné podmínky (špatná kvalita vody).

Co vše se dá chovat v akváriu

Kromě živorodek nebo třeba teter a bojovnic, patří mezi vhodné akvarijní ryby pro začátečníky i sumečci (např. krunýřovci nebo pancéřníčci). Krunýřovci jsou známí jako čističi akvárií – často je můžete pozorovat přisáté na sklo, kde konzumují vznikající řasy. Pancéřníčci zase hledají potravu na dně akvária.

Jak správně zabít kapra doma

Kapra je nutné pevně přidržet (například v utěrce) na bytelné podložce a opravdu rázným úderem paličkou do temene hlavy nad očima zabít. Na obou stranách hlavy následně nožem přeřízněte žábry, čímž přerušíte krevní oběh a ryba rychle vykrvácí. Kapra hned po usmrcení zbavte šupin.

V čem převážet ryby

Záleží na teplotě. V zimě to nemusí přežít žádná. Jinak lze vzduchovat balónkem s trubičkou /pokud je převoz delší/. Ještě před pár lety se rybičky běžně převážely v igelitových pytlících v polystyrénové bedně vlakem přes celou republiku.

Co na dno do akvária

Dobře vybudované a osazené dno výrazně přispívá k biologické rovnováze v akváriu. Dno by mělo mít přírodní charakter i barvu, nejvhodnější je štěrkový písek střední zrnitosti (asi 2-5 mm).

Jak často měnit dno v akváriu

Jak často akvárium čistit

Pokud se jednou za týden pustíte do pořádného úklidu, bude se vám doma žít lépe. Stejně tak i vašim rybkám, když jim vyčistíte vodu. Ideální doba pro čištění je jednou za týden, ale svět se nezboří, když vodu vyčistíte jednou za 14 dní.

Jaký podklad do akvária

Materiál, který použijete na dno, má v akváriu velký význam. Ovlivňuje kvalitu vody, kondici ryb, růst rostlin a údržbu nádrže. Mezi nejpoužívanější materiál, který se používá na tvorbu dna, patří bezesporu písek. Méně časté jsou oblázky, štěrk, uhlí nebo rašelina.

Jaká voda se dává do akvária

Většina domestikovaných nenáročných akvarijních ryb si již zvykla na neutrální pH, a tak jim stačí vodovodní voda bez úprav. Ta sice může obsahovat malé množství chlóru, ten ale velice rychle vyprchá. Je-li to možné, nechte vodu odstát.

Jak udržet akvárium čisté

Ryby krmte tak, aby ve vodě nezůstávaly zbytky, které jsou zdrojem amoniaku, fosforečnanů a dusičnanů, jimiž se řasy živí. Krmte tedy přiměřeně. Akvárium pravidelně čistěte, používejte filtr a regulátor akvarijní vody a v případě, že zaznamenáte počáteční výskyt řas, ihned je odstraňte škrabkou.